22 Mart 2013 #1699426

Birnumaram.com Ücret İadesi Yapılmadı!

Siparişi iptal edip bankaya aktarılan parayı kullanarak hem ürünü göndermeyip hemde paranın iadesini geciktirerek belkide hiç vermeyerek haksız kazanç elde edildi. Kredi kartıyla alışveriş yaptım 3D güvenlik kullanıp kart sahibine şifre gönderip kart sahibinin bilgisi dahilinde şifreyi girerek alışveriş yapmamıza rağmen kart sahibinin firmaya dönerek kimlik bilgilerini ve yapılan işlemi onaylamasına rağmen işlemi iptal ettik denilerek kendi hesaplarına aktarılan parayı kullanarak iadesi yapılmadı.

İsmail 628 Okunma

Cevaplar

 • İsmail29 Mart 2013

  Banka iadeleri 3 iş günün de bildirilmekte ve bankalar hesaplara 5 iş gününde aktarmaktadır. Cuma gününe kadar hesabınızda göremediğiniz iade işleminde tahattümüzdür yasal sürecinizi başlatabilirsiniz. bu cümleler www.birnumaram.com işini nekadar doğru dürüst yaptığını söyleyen firmaya aittir. Bugün itibariyle 8 iş gününü doldurmuş bulunmaktayız ama hala bankaya iade kaydı oluşturulmamıştır. Bu durum işini nekedar doğru dürüst yaptığını söyleyen firma için çok tarji komik bir durumdur. SATIŞ TUTARI 612,60 (kargo ücreti dahil)olan ürünü ufak bir tırtıklama ile toplam taksit tutarını 619,80 tl ye ulaştırılmış bu durumun bankayla alakalı olduğu söylenmiştir söz konusu olan 7 tl nin nemi yoktur önemli olan yapılan işlemin dürüstçe yapılması.

 • İsmail25 Mart 2013

  www.birnumaram.com e-ticaret firması olarak sektördeki 6. Yılımızı doldurmuş ve bu süreç içerisinde bir çok dolandırıcılık ile karşılaşılmıştır. www.birnumaram.com aktif satışta bulunan ve elinde hali hazırda bulunan bir ürünün satışı gerçekleşmesine rağmen iptal işlemi gerçekleştiriyor ise bu bizlerin işini ne kadar doğru,dürüst ve düzgün yaptığını göstermektedir. Banka iadeleri 3 iş günün de bildirilmekte ve bankalar hesaplara 5 iş gününde aktarmaktadır. Aynen böyle diyorduz 4.iş gününün dolmasına 2 saat kaldı hala sizden iptai ile ilgili bir hareket yok ve daha ömenlisi sizden alışveriş yapıpda 5 aydır iadesini alamayan bu tüketicinin durumu ne haldedir. adamcağız 5 aydır sizin gibi dişini doğru dürüst yapan bir firmanın doğru dürüst yapamadığı para iadesi nekadar dürüst bi firma olduğunuzun kanıtıdır. 5324970 nolu siparişim ..22.05.2012'de ıphone 4s aldım 1878 tl' ye 5 ay bitti onlarca kez görüşmeler yaptım. Hala kredi kartıma ücret iadesi yapmadılar.

 • İsmail24 Mart 2013

  sizin sirketinizin almis oldugu bu guvenlik tedbirlerinin biz tuketicilere vermis oldugu huzru tarif etmek mumkun degil dolandiricilik kapsaminda degerlendirilen bu alisverisimizin sirket prensipleri cercevesinde gosterdiginiz hassasiyeti üç iş günün bitiminde banka müsteri hizmetlerini arayarak sirketinizin dolandiricik kapsaminda degerlendirmis oldugu alisverisin bankaya iptal talebini olusturmadigıni aynı hassasiyetle yaklasimda bulunmadiginizi ögrenmiş bulunmaktayım dolandiricilik kapsaminda degerlendirdiginiz bu alisverise muhasebe departmani yetkiliniz cort cort ötmeyi bilirken ne hikmetse bu durumu bankaya bildirmeye gelince hicte o kadar bu dolandiriciliga mani olmaya istekli olmadiginız aşikardır 4.mesai günü olan pazartesi günü bi zahmet tesrif edipte bu satısın iptali ile ilgili bi talep olusturun olusturun ki bu siteden alış veriş yapacak olan müsteriler sizin bu tarz ayipli işlemlerinizin oldugunu gormesin hesinin 1 mesai günü icerisinde yapılabileceği halde 9 iş gunu + 2 hafta sonu toplamda 12 gune yayark nekadarda haklı oldugunuzu göstermektesini buravo size........

 • Birnumaram.com Temsilcisi23 Mart 2013

  www.birnumaram.com e-ticaret firması olarak sektördeki 6. Yılımızı doldurmuş ve bu süreç içerisinde bir çok dolandırıcılık ile karşılaşılmıştır. Sizin durumunuzda yaşamış olduğumuz sıkıntı babalarının, eşlerinin veya tanıdıklarının kredi kartlarını kullanan bir çoğu müşterimizde uygulanan bu prosedür de bilgi dahilinde bulunmadığı ve kesinlikle onay alınamayan durumlar gerçekleşmiştir. Sizlere telefon ile iletişime geçmiş olduğumuz anda şuan kendisi müsait değil, telefon numarasını niye vereyim, biz zaten alışverişi yaptık, kendisi müsait olunca arasın gibi cevaplar alınmıştır. Her şey kart kullanıcısı bilgisi dahilinde gerçekleşen durumlarda kart sahibinin telefon numarasının verilmesinde bir sakınca olmamalıdır. Ama sizler inadla hiçbir şekilde kart kullanıcısı ile iletişime geçmemizi istemediniz. Ayrıca siparişde ilk iletişim bilgisindeki şahıs arandığında o benim müşterim ben görüşüp size bilgisini vereyim sonrasında eşinin kartı ulaşamadın eşinin farklı numarasını vereyim tarzında cümleler çelişkiler doğurmaktadır. www.birnumaram.com aktif satışta bulunan ve elinde hali hazırda bulunan bir ürünün satışı gerçekleşmesine rağmen iptal işlemi gerçekleştiriyor ise bu bizlerin işini ne kadar doğru,dürüst ve düzgün yaptığını göstermektedir. Banka iadeleri 3 iş günün de bildirilmekte ve bankalar hesaplara 5 iş gününde aktarmaktadır. Eğer hesabınızda 1 hafta içinde iade işleminizi göremediğiniz takdirde hem kontrol ettirebilir hemde her türlü yasal hak kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. www.birnumaram.com olarak siz müşterilerimiz olan tüketicilerin güvenliği,hakları,alışveriş ve sonrası huzuru için çıkmış olduğumuz bu yoldaki ilkelere saygı göstermenizi oluşturulan bu ilkelerin hepsi kanıtlanmış sorunlardan çıkmış hiçbir hayal veya paronaya unsuru değildir. Cuma gününe kadar hesabınızda göremediğiniz iade işleminde tahattümüzdür yasal sürecinizi başlatabilirsiniz.

 • İsmail22 Mart 2013

  şirketiniz 3d güvenlik sistemini telofonumuzun çalınmasını bahane ederek paronaya hale getirip iptal ettiğini söylemektedir telofon çalınma durumunda kart sahibi hiç kuşkunuz olmasın kredi kartını müşteri hizmetlerini arayarak dondurur Dolandırıcılık kapsamında değerlendirilen alışverişin satın alma aşamasında bu durumu ikaz ederek yönlendirmesi gerekmezmiydi? ama böyle bir durumda elerinde bulunmayan ürünleri sanki varmış gibi satışını yapıp bankaya aktarılan parayı bahane ederek 3 mesai günü dolmasına rağmen iadesi yapılmadığını hatırlatarak bunun iyi niyet kurallarına aykırı olduğunu hatırlatır bu tarz basit oyunlarla tüketicileri yanıltıp mağdur edilmemesini ve e-alışveriş yapacak tüketicileri buşekilde mağdur ederek yanıltmamanızı önemle rica ederim. (kart sahibi firmaya aramadan 20 dak. sonra dönmüştür.istenilen her türlü bilgi alışverişinede açık vaziyette bu alış verişin çelişkili olmadığı konusunda muhasebe departmanını ikna etmeye çalışmıştır.) kart sahibiyle alış verişi yapan kişilerin farklı olmasının sebebi hikmet ise kart sahibini o firmaya ait aboneliğinin olmamasından kaynaklıdır.bankacılık işlemlerinde hesabına iadenin yapılmayacağı emndişesiyle panik bir vaziyette iadenin yapılmasını beklemektedir. daha fazla parasını kullanmamanız dilek ve temennisiyle........

 • Birnumaram.com Temsilcisi22 Mart 2013

  Değerli Müşterimiz, Sipariş ismi ile kredi kartı üzerinde bulunan isimlerin farklılık göstermesi sonucu güvenlik amaçlı 3D güvenlik sistemi kullanmış olsanız dahi cep telefonunuzun çalınma ihtimalinden dolayı kesinlikle işleme onay alınmadan izin verilememektedir. Müşteri temsilcilerimizin sizlerden onay için aradıkları anda telefona çıkan 3 şahsın çelişkili konuşmaları dolayısıyla siparişiniz dolandırıcılık kategorisinde değerlendirilmiş olup müşteri onayı alınmaksızın şirket politikamız gereği siparişin iptaline izin verilmiştir. www.birnumaram.com olarak işimizi düzgün yaparak bu tarz konulardaki hassasiyetimiz, titizliğimiz sizlerin güvenliği açısından olup bizleri anlayış ile karşılamanız gerekmektedir. Buradaki yorumunuzda yazılanlar hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmamaktadır. Sizlerden daha duyarlı yorumlar yapmanızı rica ederiz.

 • İsmail22 Mart 2013

  vermiş olduğum siparişi saçma sapan gerekçeyle iptal ederek paranın iadesini geçiktirerek elinde olmayan ürünü varmış gibi gösterip bana aiit olan bi parayı kendi hesabında değerlendirerek kazanç elde etmesi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön