13 Ekim 2018
#11025882

Birmot Fiat Egea 1.4 Urban Rahatsız Edici Ses Veriyor!

2018 model Fiat Egea 1.4 urban. 02/07/2018'de Trafik çıkışlı aldığım araç 1-kulağa basınç yapıp rahatsız edecek nitelikte ses veriyor. 2-Dört lastiğin basıncı düzenli bir şekilde düşüyor. 3-Aracın sağ arka kapısının alt kısmı tam boyanma -servis personeli
U** Bey ile sesi tespit etmek amacıyla sürüş testi yapıldı. U** Bey: sıkıntının lastik basıncından kaynaklandığını ve basıncı ayarlayarak sıkıntının biteceğini söyledi. Ancak sesten zerre kadar bir değişim olmadı.
-13/09/2018'de servis personeli H** Bey'le test sürüşü yapıldı. H** Beye''Nasıl bir ses duydunuz''dediğimde. H** Bey:Kulağa basınç yapan bir ses geliyor dedi. ''peki H** Bey bunu raporlayıp Genel müdürlüğe bildirecek misiniz? '' soru üzerine H** Bey: Hayır. Normal bir ses geliyor ve bizim bütün araçlarımızdan bu ses gelir ve normal dedi şeklinde bildireceğini söylemesi üzerine Durumu Servis personeli A** Hanıma H** Beyin huzurunda dile getirdim ve Neden duyduğun sesi olduğu gibi söylemiyorsunuz H** Bey? Sormamla birlikte A** Hanım bana: Merak etmeyin raporları ben hazırlıyorum bildireceğim dedi. Ancak genel müdürlüğe bildirilememiş.
03/10/2018'de Fiat Teknik personeli O** Bey ve U** Bey ile birlikte test sürüşüne çıktık. Kendilerine ''ağırlık artıkça sesin duyulmayacak kadar azaldığını ve 3 kişi bindiğimiz için sesi alamayacağımızı söyledim. ''Zaten üçümüz araçta iken rahatsız eden sesi duymadım'' İsteğim üzerine O** Bey Tek başına teste çıkıp geldi: Anormal hiçbir sesi duymadığını ve bana bir ses dinleteceğini duyduğum sesi tekrar etmemi istedi. Dinlettiği sesteki kelimenin ne olduğunu anlamadığım için söyleyemeyince. Bana kelimenin ''laurel'' olduğunu söyledi. Ve duyma sıkıntımın olduğunu bu sebepten dolayı gelen sesten rahatsız olduğumu ve nörülojiye gitmem konusunda tavsiyede bulundu. Servisin 4 personeline o sesi dinletti. Dördüde''laurel''deyince Bana dönüp: Yüksek ses frekanslarını duymadığınız için gelen ses sizi rahatsız ediyor ve ''laurel''kelimesini duyan kişiler sizin rahatsız olduğunuz sesi duymaz dedi.

Seyithan Seyithan 3.533 Okunma 1
Yorum Yap

Cevaplar

 • Seyithan29 Kasım 2018

  Yazıklar olsun

 • Seyithan29 Kasım 2018

  Şikayetlerimle ilgili firma hiçbir şey yapmadı. Şimdiye kadar hep yapacaklarmış gibi davranarak beni hep oyaladılar

 • Seyithan23 Ekim 2018

  1- Fiat genel Müdürlüğü ve Fiat Birmot Adana bayisine 4 kez şikayetlerimi bildirdim. Bunlardan 3'ünü Araç test edildi. Hiçbir test sonucunun raporunu yazıp bana vermediler. Her seferinde istediğimde; Genel müdürlük bayiye söyleyip vereceklerini söylediler, bayiye gittiğimde ise; Genel müdürlüğe söyleriz size yollarlar dendi. Her insan oğluna soruyorum; Hangi sebeple olursa olsun gittiğiniz firma size sunduğu hizmeti yazıp vermiyor mu? Acaba Fiat'ın vermeme sebebini bilen var mı? 2_Fıat Birmot Adana bayisine 4 kez randevuyla gittim. Randevuların 3'ünde de aracımın 4 lastiğinin de basıncı düzenli olarak düştüğünü defalarca dile getirmeme rağmen bir kez olsun lastikleri alıp incelemediler. Her seferinde asıl şikayetçi olduğum sesin lastiklerden olabileceğini ısrarla söylediğim halde hiç oralı olmadılar. En son Bölge Teknik personeli Mahmut Beyle görüşüp sıkıntıları dile getirdim. Kendisi:Lastiklere Nitrojen hava basıncını denememi önerdi. Dediğini yaptım. Lastik basıncı yine döşüyor. Ben Fiat aracı almakla suç mu işledim? Bir lastik şikayetini ciddiye alıp çözecek Fiat personeli bu kadar mı aciz? Yoksa bir çok araçlarında bu sorun varda görmezden mi geliyorlar? Fiat müşteri memnuniyeti bu mudur? Yaklaşık 1,5 aydır sadece bana önerilerde bulunuyorlar. Bırakın önerdikleri yöntemleri düşünmedikleri yöntemleri de denedim şikayetçi olduğum sorunlar çözülmedi. Ticarette asıl olan, alınan ürünle ilgili sıkıntı yaşayan müşterinin sıkıntısını gidermek değil mı?

 • Seyithan23 Ekim 2018

  Beni aracımdan ve Fiat gibi bir firmadan soğutan bir bayiye asla teşekkür edemem

 • Birmot Temsilcisi15 Ekim 2018

  Sayın SEYITHAN P., Değerli vaktinizi ayırıp, görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. İletmiş olduğunuz görüşlerinize istinaden 608633’nolu bilet kaydı oluşturulmuş olup, konu ile ilgili gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra, Müşteri Deneyimi Danışmanımız size dönüş yapacaktır. Ayrıca firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi hafta içi ve Cumartesi günleri 08:00-17:00 saat aralığında 444 3 300 numaralı Birmot İletişim Merkezi’miz üzerinden ya da www.birmot.com.tr üzerinden iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla.

 • Seyithan13 Ekim 2018

  Oğuzhan Bey bana dönüp '':LAUREL''Kelimesini duyanlar sizin rahatsız olduğunuz sesi duymaz dedi. Bu arada farklı lastik ve farklı jant aracıma takılarak Umut Beyle tekrar test sürüşüne çıktık. Sürüş esnasında Umut Beye''işte beni rahatsız eden ses bu. Bu sesi duymayan ve rahatsız olmayan kimse olamaz''dememe rağmen Umut beyden hiçbir tepki gelmedi. Ses kesilince Umut Bey bana:Şimdi geliyor mu? Diye sorunca Hayır dedim. Servise vardık. Oğuzhan Beye rahatsız eden sesi duyduk demem üzerine Oğuzhan Bey Umut Beye Siz duydunuz mu? Umut Bey: dikkat etmedim dedi ve Oğuzhan Bey Umut Beye neden dikkat etmedin? Dikkat etmek için gitmedin mı? Gibi hiçbir şey sormadı. Oğuzhan Beye ''araç lastiklerin basıncı sürekli azalıyor. 4 günde 3psi basınç azalıyor. Sabah saat:08:00'de ölçüyorum ve sıcaklık 22 derece ''söylediğimde ise kendisi:Her gün ölçmemem gerektiğini ayda bir ölçmem yeterli olduğunu ve hava şartları ile zemin şartlarından lastik basınçlarının düşebildiğini söyledi. Soruyorum:Hangi aracın lastik basıncı 4 günde 3psi azalıyor? Fiat Birmot sadece var olan sorunu görmezden gelip beni ikna etme yoluna gidiyor.

Ziyaretçi Yorumları