01 Ekim 2018
Yorum Yap
#10969091

Birmot Çifte Standart!

24 Eylül Pazartesi günü Fiat Egea aracımın depo mazot pompasından geldiğini düşündüğüm ses için Birmot Adana servisine götürdüm en erken 2 Ekim Salı gününe randevu verebileceklerini söylediler. Telefonla periyodik bakım için servis randevusu almak isteyen müşterilere 2 gün içinde randevu verilmesi üzerine; sorunu bulmak için aracın kalmasını gerektiğini, yoğun olduklarını söylediler.


Para getirecek olan periyodik bakım için 2 gün sonrasına randevu verilmesinin mantıklı bir izahını yapamadılar. Ayrıca aracı aldığımda Opet yakıt güvence kartı verilmesi gerekiyormuş.


Bunu da aracımı Fiat Mıçılar servisine götürdüğümde öğrendim, Mıçılar servis aracımla aynı gün ilgilenip sorunu çözdü, tavsiyeleri üzerine Birmot Adana servisinden Cumartesi günü yakıt güvence kartımı aldım.


Satılan araç sayısı ile araç sahiplerine verilen yakıt güvence kart sayısı karşılaştırılırsa, danışmanların görevlerini eksik yaptıkları görülecektir. Birmot Adana 'da periyodik bakım için 2 gün sonrasına, araçtaki sorun için 9 gün sonrasına gün verilmesini çifte standart olarak görüyorum ve Birmot 'un bu tutumunu değiştirmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesini, Fiat yetkililerinden bekliyorum.

Atilla Atilla 2.768 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Atilla'nın Teşekkür Mesajı01 Ekim 2018

    Öncelikle Birmot Merkez yetkililerine konuyla ilgilendikleri için teşekkür ediyorum. Birmot Adana müşteri ilişkileri tarafından arandım. Müşteri ilişkileri temsilcisi periyodik bakım için 2 gün sonrasına, arıza tespiti için 9 gün sonrasına gün verilmesini; içeriden arıza tespiti için günlerce bekleyen araçların olmasıyla izah etmeye çalıştı. Arıza kodları okuma, servis ışığı silme gibi işlemlerin arıza tespit cihazlarıyla yapıldığını; arıza tespit cihazlarının servislere hız ve zaman kazandıran, araçlardaki sorunlara hızlı ve doğru tespit sağlayan cihazlar olduğunu söyledim. Bu cihazların; günlerce arıza tespiti beklemenin önüne geçtiğini, nitekim Fiat Mıçılar serviste aynı gün içerisinde sorunumun çözüldüğünü söyledim. Yakıt güvence kartı verilmemesini de kartların bazı araçlarda olmadığı, bazı araçlara konduğunu hangisine konup konmadığını bilmedikleri şeklinde açıklama yaptı. Bu durum araç tesliminden önce son kontrollerin eksik yapıldığının ve yakıt güvence sisteminin yakıt güvence kartıyla yapılan alışverişlerle mümkün olduğunun anlatılmadığının da itirafı olup Birmot Adana'nın yapılan hataları savunarak itibar kazanamayacağını, aksine itibar erozyonuna sebep olacağının bilinmesini isterim. Saygılarımla.

  • Birmot Temsilcisi01 Ekim 2018

    Sayın ATILLA K., Değerli vaktinizi ayırıp, görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. İletmiş olduğunuz görüşlerinize istinaden 605315’nolu bilet kaydı oluşturulmuş olup, konu ile ilgili gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra, Müşteri Deneyimi Danışmanımız size dönüş yapacaktır. Ayrıca firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi hafta içi ve Cumartesi günleri 08:00-17:00 saat aralığında 444 3 300 numaralı Birmot İletişim Merkezi’miz üzerinden ya da www.birmot.com.tr üzerinden iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler