04 Mart 2016

Birmot Fiat Navigasyon Güncelleme...

2015 Temmuz'da almış olduğum araç üzerinde satışta navigasyon özelliği olduğu ve sadece bu özellik üzerine aracımı yenilemiş olmama rağmen, Tomtom 920 Harita sürümü 2013 Aralık ayı haritası ile gelmekte. Navigasyon harita güncelleme desteğinin olmadığı en başta söylense idi kesinlik ile bu aracı almazdım. İşin garip yanı 2016 model tüm araçlar navigasyonlu satıldığı halde 2013 haritası ile geliyor ve harita güncellenmiyor. Yeni haritalar araca yüklenmeyecek ise navigasyon ne önemi kalıyor veya araçlar neden bu özellikle satılıyor. Vermiş olduğum paraya yazık oldu. Haritamın güncellenmesi veya aracın geri iade alınması için gereğinin yapılmasını derhal işlemlerin başlatılmasını rica ederim.

Serhat 718 Okunma

Cevaplar

 • Serhat 10 Ocak

  2017 Ocak ayı itibari ile aracıma halen güncellme yapılmamıştır.

 • Serhat 01 Ekim 2016

  Aracı aldığımdan bu yana geçen süre 1 yıl 4 ay oldu. Şu an Eylül 2016 yılı itibarı ile Tomtom 9,75 sürümünü piyasaya sundu ama araçta halen 2013 kalma harita var. Ne hız sınırları güncel ne de yolları bulabiliyor. İstanbul da bu yüzden kaybolduk. Trafik cezası yememize neden olmakta. Tomtom genel merkezi ile resmi yazışmalarımda neticesinde Fiat ile yapılan sözleşme gereği güncelleme hizmetinin yalnızca Fiat tarafından sağlanabileceği Tomtom un bir yetkisi olmadığı söylendi. Birmot konu ile ilgili bir açıklama yapmaktan çekinmekte ve ses seda yok. Hatta aracı aldığım Ankara Şubesi aracımı istedi Servis de ki yetkili arkadaş hangi akla hizmet deneme yaparak araç ile bir tür atarak navigasyonunuz çalışıyor bir sorun yok dedi. Zaten sorun çalışmasında değil güncel olmamasında. Harita güncellemelerinin nedeni değişen yollar yeni eklenen yollar sokak isimleri cadde isimleri kapı numaraları güncel hız sınırları köprü otoyollar cami benzin istanyonu gibi poi ler.

 • Serhat 29 Mart 2016

  Aradan 25 gün geçmesine rağmen halen bir gelişme olmamış aracın navigasyonu güncellenmemiştir. En güncel tomtom haritası 965 yayımlanmış olmasına rağmen Fiat halen tomtom ile bu güncelleme sorununu çözememiş ve 2016 modeller dahil tüm araçlarda bu mağduriyet devam etmektetir.

 • Birmot Temsilcisi04 Mart 2016

  Değerli Müşterimiz, Öncelikle yaşamış olduğunuz sıkıntıdan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Paylaşmış olduğunuz şikayetiniz ile ilgili araştırmalarımızı tamamladıktan sonra tarafınıza en kısa sürede bilgi veriyor olacağız. Ayrıca Birmot ile ilgili; “Memnuniyet,Şikayet, Öneri ve Taleplerinizi” hafta içi ve Cumartesi günleri 08:00-17:00 saat aralığında Birmot Açık Hat (444 3 300) ya da www.birmot.com.tr üzerinden iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Şikayetinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön