18 Ağustos 2014 #2626319

Biribenibitirsin.com'un Sözde Kalan Garantisi

Biribenibitirsin.com'dan mp 230 yazıcı aldım. Ürünü 6 ayda toplam haftada 2 -3 defa çıktı yapmak üzere kullandım ama cihaz çıktı yaparken birden durdu ve hata verdi, ses gelmeye başladı . Destek bölümünü aradım içinde bir şey sıkışmış olmalı dediler ve sorun düzelmezse garantiye göndermem istendi. Bende paketledim garantiye gönderdim.


Yetkili beni aradı ve ürünün içinin mahvolduğu yapılması için 160 civarı para çıkacağını söyledi ve başka ürün almam için de ısrarda bulundu. Ürünü geri gönderelim mi bu ürün artık bitmiş ürünü isterseniz geri göndermeyelim boşa kargo ücreti ödemeyin dediler 6 depolu yazıcının neredeyse 6 deposu %80 dolu iken. Bu kadar da olmaz müşteri hakları ihlali var.

Bahadir 2.151 Okunma

Cevaplar

  • Bahadir23 Eylül 2014

    1- Olarak yazıcım 1 çıktı verdi ikinci çıktıyı alırken birden durdu ve hata verdi ve ben sürekli çıktı yapan biri degilim 1-2 çıktı yaptıgımda güvenlik kapagını kapatıyorum ve üzerini örtü ile kapatıyorum içerisine parça kaçmış diyorsunuz bu imkansız bu durum gibi bir şey mumkun olsa zaten garantinin kapsamından çıkacagını bilecek kadar bilinçliyim 2- Olarak teknik servisiniz bana durumu anlatmak yerine bu artık iş görmez isterseniz hiç göndermeyelim kargo masrafı olmasın dedi ve utanmadı bana yenisini satmayı teklif etti 2. el bir yazıcıyı 130 tl ye verebileceklerini söyledi 3- Olarak Mürekkep fiyatları herkesin görebilecegi gibi sitelerde mevcut ve hiçte ucuz degil ve ürünüm kargodan geldiginde mürekkep deposundan o kdr fazla mürekkep alınmış ki farkedilmeyecek gibi degil yapmamanızı es geçtik neden içindeki mürekkep e dokunuldu neden kartuşlarım eski kartuşlar ile degiştirildi.Müşteri memnuniyeti yazmışsınız ama asılsız sözler ile kendinizi savunmuşsunuz.Bu kadar insanlar sizden şikayetçi ise hepsi haksız degil demektir.

  • Biribenibitirsin.com Temsilcisi18 Eylül 2014

    Selamlar, büyük haksızlık yaptığınızı düşünüyoruz. Yazıcınızın dişlilerinin arasından madeni para çıktı. Dişlilerin arasına kaçan madeni para yazıcı mekanizmasını ve dişlileri parçalamış. Yani yazıcınızın mekanizması kullanılamaz haldeydi. Ayrıca Yazıcınızın kartuşları da kullanılamaz durumdaydı. Yani kartuşlarınızın değiştirilmesi gerekiyordu. Yazıcı içine kaçırdığınız parçadan dolayı mekanizma bozulduğu için bu durum garanti kapsamına girmiyor. Sorun basit bir dişli olsaydı memnuniyetiniz için zaten yapardık. 2 kartuş maliyeti ve mekanizma maliyeti yeni yazıcı parasına yakındır. Yani tamiratı mantıklı değildir. Bu yüzden teknik servisimiz durumu size iletmiş ve yeni bir yazıcı almanızın daha uygun olacağını söylemiş. Firmamız her yıl tonlarca mürekkep ve onbinlerce yazıcı satmaktadır. Yazıcınızın depolarındaki 10 ar ml mürekkebi alın deseniz bile almayız. Depolardaki 10’ar ml mürekkebi almamızın bizim için işçilik maliyeti bile o mürekkeplerden fazladır. Ayrıca isteyin size memnuniyetiniz için 1 set yani 4 adet 100ml mürekkep gönderelim. Şikayetinizde her biri 50-60 tl lik deponun yarısı boş geldi yazmışsınız. Zaten 4X100ml mürekkebi biz 30TL den satıyoruz. Nasıl oluyorda her biri 50-60TL den 4 depo mürekkep oluyor. Mürekkep fiyatı hakkında yanlış bilgi verip firmamızı hırsızlıkla suçlamanız hakkında da yorumu bu cevabımızı okuyanlara bırakıyorum. Amacımız kesinlikle hiçbir müşterimizle polemik yapmak değildir. Fakat size de hiçbir suçunuz yokken hırsız deseler siz de mutlaka bir cevap verirsiniz.

  • Bahadir22 Ağustos 2014

    Firma ürünümü yapmak yerine yenisini satmaya çalıştıgı gibi Karşı ödemeli gönderin garantiye dediler ürün yapılmadan geldi mürekkep 6 deposu yarıda her biri 50 60 tl lik deponun yarısı bos geldi adamlar benden mürekkebimide aldılar yorumu size bırakıyorum

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön