22 Ocak 2014

Biribenibitirsin.com'dan Aldığım Kartuşta Sorun Yaşıyorum!

Bitmeyen kartuşlu Canon MG2250 yazıcı aldım. Yazıcım daha 1 seneyi doldurmadan sürekli arıza veriyor. Bir gün düzgün çıkarıyorsa 1 hafta boyunca artık onun arızasıyla uğraşa uğraşa zorla da olsa çıktı alabiliyorum. Daha bir gün olsun hata vermeden çıktı aldığımı hatırlamıyorum. Kendim uğraşa uğraşa hatayı gidermeyi başarsam da en sonunda E05 uyarı verdi ve hiçbir şekilde çıktı vermemeye başladı.


Biribenibitirsin.com firmasını aradım, yetkili E 05 hatasının kartuş çipini silmem ile geçeceğini belirtti. Fakat hata geçmedi. Firmayı tekrar aradım yapacak bir şeyleri olmadığını kullandı sitelerinden 52.9 TL x 2 adet yeni kartuş almam gerektiğini, problemin ancak bu şekilde çözüleceğini belirttiler.

Suat 1.870 Okunma

Cevaplar

  • Suat22 Ocak 2014

    Toplamda aldığım ciktı sayısı 500 sayfayı gecmemiştir. Teknik servisi aramadığımı nerden biliyosunuz. Her zaman aynı cevabı verdikleri için artik son zamanlarda kendim yapıyordum. Verdiğiniz cevap hep aynı kartuşu çıkar sil tak olmazsa kartuşu değiştir. Yazıcınızda yaptığınız sistemde beşpara etmez. Tanığım herkese de adınızı kötüleyeceğim. Kimseye tavsiye etmeyeceğim. Hatta paraya kıyacam bi tane site hazirlayıp adınızı kötüleyip sattırmayacağım. Ayrıca gittigidiyorda ve sanalpazar.com da sayfa satın alıp kötü yorumlarla başkaların satin almasını engelleyeceğim. Alacak kişilere de üstüne parayı ben veriyim başka yerden alın diyeceğim. Ben yandım başkarıda yanmasın.

  • Biribenibitirsin.com Temsilcisi22 Ocak 2014

    Yazıcınızda bir sorun varsa 1 yıl boyunca çözmeye çalışmak yerine teknik servisimizi aramış olsaydınız teknik servisimiz sorunu mutlaka çözerdi. Gerekirse kargo ücreti de ödetmeden yazıcınızı servisimize çekip sorunu giderip geri gönderirlerdi. Yine de yazıcınızda bir sorun varsa teknik servisimiz yardımcı olacaktır. Çıktılarınızın içeriğine göre belli bir baskı aldıktan sonra her yazıcı kartuşu ömrünü bitirir. Yazıcınızı 1 yıldır kullanıyorsunuz ve zaten fazla sayıda çıktı almışsınız. Kartuş ömrünün dolması normaldir. Dünyanın hiçbir yerinde yazıcı baskı kartuşları garanti kapsamında değildir ve bu durum tüketici kanununda da belirtilmektedir. Bu konuda bizi değil üretici firmaları şikayet etmelisiniz. Sonuçta garanti kapsamını belirleyen üretici firmalar ve kanunlardır. Bizim bu konuda yapabileceğimiz bir şey yoktur. Normalde 100-200 sayfa kullandıktan sonra atıp yenisini almanız gereken bir kartuşla binlerce sayfa çıktı aldınız. Zaten çok yüksek seviyede tasarruf sağladığınız ve belkide binlerce TL tasarruf sağladınız. Teşekkür etmek yerine şikayet yazmak tabiiki sizin tasarrufunuzdur. Firmamız yapabilecekleri konusunda her zaman yardımcı olmaya hazırdır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön