Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Birevim Teslimat Ötelemesi Nedeniyle Mağdur Edildim

İbrahim
06 Ocak 2022 17:12
20.678

Konut Hesabım - Proje Numarası: 4354514-0 Sözleşmeye göre Ocak 2022 yılında teslimatımın yapılması gerekirken ödeme yapılmayacağını ve 4 ay ertele yapılacağını belirttiler. Temsilcim ile olan görüşmelerimde anlatılanlar ödemelerin ertelenmesine “müşterilerin ödemelerini ertelemeleri” nedeniyle olduğu söylendi. Açık ve net şekilde yalan söylüyorlar. Normalde ödemelerini erteleyen müşterilerin teslimatı da erteleniyor. Bu sorunun beni mağdur etmemesi gerekirken bizleri mağdur ettiler.

Teslimatı yapmadıkları gibi çıkmak istediğimde de paramın en erken 120 gün sonra ödenebileceğini ve vermiş olduğum organizasyon bedelinden %30 kesinti yapılacağını belirtiyorlar. Sanki benden kaynaklı bir durum varda bir kesinti yapılacak. Açıkçası çok güzel bir düzen kurulmuş. Her türlü şahıslar mağdur oluyor Birevim kendini sağlam almış. 300.000 liralık kampanyaya dahil olmuştum. Şu anda İstanbul'da bu fiyata ev yok, yatırmış olduğum param zaten enflasyon karşısında erimiş durumdayken bir de 4 ay sonra kesintili şekilde paramı alabileceğim söyleniyor.

Teslimatın aksaması benim maddi zararımı etkileyecek 300.000 olarak girdiğim proje 13. Ayın sonunda fazlasıyla değer kaybı yaşatmakta bu sürenin uzaması halinde kurum hakkında tüm resmi kanallardan gereken işlemler başlatılacaktır. Aksi durumda her türlü yasal süreci başlatacağımı buradan belirtmek isterim. Şikayet kanalı olarak CİMER ®, BDDK ® ®, savcılık ve aklınıza gelebilecek her hukuki kanaldan bu süreci başlatacağımı belirtmek isterim.

Birevim Teslimat Ötelemesi Nedeniyle Mağdur Edildim
profile profile profile
19 Destek
2 Yorum
İbrahim
20 Ocak 2022 09:53
Birevim Teslimat Ötelemesi Nedeniyle Mağdur Edildim

Çekmiş olduğum ihtarnameye cevap vermedikleri gibi tek taraflı sözleşmeyi fesih etmek istediğimde vermek istediğim dilekçeyi almayıp bana imzalatmak istedikleri dilekçeyi paylaştım. Sözleşmede yazan 80 gün içinde iade edilire uymayıp bana 6 ay içerisinde iade edilecektir yazan dilekçeyi imzalatmaya çalışıyorlar.

İbrahim
09 Şubat 2022 16:09

Firma bir de arayıp ne gibi sorununuz vardı diyor. Çözüm adına hiçbir şey yok. Şikayet vardan bir de sözde ödül alan bir firma.

17 Haziran 2022 12:34 (Şikayetten 5 ay sonra)
İbrahim
17 Haziran 2022 12:55

Evet arabuluculuk süreci başlatıp şirketinizden '' illallah '' ettiğim için dava sürecine gitmeden bir an önce paramı alabilmek için yapamadığınız organizasyon bedelinden kesinti yaptırarak ve arabuluculuk masrafının yarısını ödeyerek ayrıca 4 taksitte ödemenizi kabullenerek ancak alabildim paramı. Şu enflasyonda, yerinde durmayan fiyatlarda Ocak ayında almam gereken paramı parça parça bir hiç ederek verdiniz. Ev almak için girmiş olduğum sisteminizden ev fiyatları 5 kat artmış şekilde ve yatırmış olduğum onca paradan kesinti yapılarak içerideki paramı zor kurtardım. Hakkımı hiçbir şekilde helal etmiyorum. O yüzden bu şikayetim burda kalsın ki hiçbir şekilde çözüm odaklı bir firma olmadığınızı herkes görsün. Ben sizinle çalışarak hata yaptım .

Benzer Şikayetler

Birevim 8 Aydır Ödememi Yapmıyor Tüm Mağdurlar Birleşip Şikayet Edelim

Burhan
09 Ağustos 2023 13:23
12.333
24 Destek
5 Yorum
1

Birevim Fesihten Sonra Birikimi 6 Ay Ödemiyor

Birol
24 Temmuz 2023 17:28
13.441
5 Destek
3 Yorum

Birevim Kalan Para İadesi

Fatih
05 Mayıs 15:10
2.110
Birevim Kalan Para İadesi
2 Destek
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

İbrahim

İhtarnamemi çektim olumlu dönüş yapmazlarsa dava açacağım.

Emine

Hayırlı akşamlar İbrahim bey, hep aynı yalanları söylüyorlar. Hep aynı hikayeyi anlatıyorlar. Ve anlattıklarının doğruluk payı hiç yok. Allah o kurumun ve çalışanlarının iki dünyada cezasını versin inşallah. Sizin ve bizim gibi mağdur çok. Hep birlikte yasal süreç başlatıp bunlarla mücadele yapabiliriz.

Benzer Şikayet Yaz