Toplam çözüm sayısı
..
Birevim ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Gürcan'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

 • profile
 • profile
 • profile
19 Destekçi
Popülerkarşılaştırmalar  
Ziyaretçi tercihleriyle oluşturulmaktadır.
Birevim
ile
Eminevim
Birevim
ile
Çözüm Tasarruf

Yeni karşılaştırma

ile

Birevim Proje Bedeli Teslimatının Gecikmesi

10380görüntüleme
Gürcan
Gürcan 25 Ocak 10:04

Birevim 'den 2019 yılının Aralık ayında bir organizasyona giriş yaptım. Aralık 2020 'de proje bedelim teslim edilecekti. Bir evrakı ulaştıramadığım için teslimatı Ocak 2021' e kaydırdılar. Sözleşme metninin 7. Maddesinin 10. Bölümünde proje bedeline hak kazananlara teslimat o ayın 20' si ile 30'u arası teslim edilir ibaresi vardı. Bu konu üzerine 19 Ocak 2021'de Birevim'in Fomara ofisine gittim ve operasyon uzmanı g*** bey ile görüştüğümde projeniz 23 Şubat 2021'de teslim edilecek dediler. Bu durumu kabul etmedim ve etmem de doğru değildi. 

Çünkü proje bedeli ile alacağım şey için hazırlık yapmıştım ve bütün planlarımı bugüne göre ayarlamıştım. Şimdi ise beni 1 ay bekleterek zarara uğrattılar. Öğretmenim. Sendika avukatımıza danışmaya gittim. Avukat ihbar çekmemi istedi ve sonucunun 15 gün sonra ulaşacağını söyledi. Daha sonra elimdeki sözleşme ile dava açabileceğimizi ifade etti. Dava için de 10 bin lira istedi. 

Tabii dava ne zaman ve nasıl sonuçlanır belirsizliği olduğu için bende bu durumu bu siteden dile getirmek istedim. İlgili kişilere ulaşacağını ve sorunumun bir an önce çözülmesini temenni ediyorum. Ayrıca benim gibi sorun yaşayan kişilere de bir örnek teşkil etmesi de diğer bir temennim. 

Gelişme
Gelişme

20 Şubat 16:25

Öncelikle 2020 Aralık teslimatı olan bir müşterinizim. Bir evrak teslim etmeyi unuttuğum için teslimat Ocak 2021 e uzatıldı. Ödememim mevcut ayın 20 ile 30 arasında yapılacağı dile getirildi. 19 Ocak günü geldiğinde teslimat zamanını operasyon uzmanı G** beye sorduğumda 23 Şubat tarihine ertelendiğini söyledi. Teslimatı alacağım para ile yapacağım işleri planlamama rağmen ödememin yapılmaması her şeyi mahvetti. Daha sonraki süreçte de şunları yaşadım. Tabii ki bu süreçte de hakkımı aramak için şikayet var sitesinde yaşadığım mağduriyeti açıklayan bir yazı yazdım. Belki kuruma buradan sesimi duyurur yaşadığım bu sıkıntı çözülür diye.

Birevim'in Bursa Fomara Şubesinden operasyon uzmanı G** bey 10 Şubat günü beni arayıp şikayet var' dan şikayetimi geri çekmem koşuluyla 23 Şubat' ta teslim edilecek proje bedelimin 19 Şubat' a çekileceğini ifade etti. Tabii ki yaşadığım iki aylık mağduriyete verilen bu teklifi kabul edemeyeceğimi ve yaptıklarının etik olmadığını, bana yaşattıkları haksızlığı 4 güne satacak değilim dedim. Kendisi beni yanlış anladınız şikayetinizi geri çekmeseniz de paramın yatırılacağını ifade ettiler. 19 Şubat geldiğinde operasyon uzmanı G** beye mesaj attım ve paramın hesabıma yatırılmadığını dile getirdiğimde, merkezden F** bey sizi arayıp bilgi verecek diyerek olayı geçiştirdi. Aynı gün 17.00 e kadar arayan soran olmadı. Ta ki saat 18.00 de Fomara Şubesinin müdürü O** bey dönüş yapıp paranız 26 Şubat' ta teslim edilecek deyince kan beynime sıçradı. Karşılarında çocuk varmış gibi habire erteleyerek akılları sıra "sen şikayetini geri almazsan bizde seni böyle bekletiriz" demeye getirdiler.

Anlaşılan Allah CC nin faizli bankalarına gösterdiğimiz tepkileri faizsiz dedikleri (Birevim) sistemdekilere de göstermemiz gerekiyormuş.  Birevim' in başta verdiği güvene, vaade ve samimiyetlerine güvenmemin faturası ağır oldu. Ben bir ay bilemediğiniz iki ay daha paramı alamam ama kendileri beni ve çevremdekileri bir daha yanıltamayacaklarına söz verebilirim. Ayrıca hakkımı da helal etmiyorum. 12 ay yaptığım ödemeler ve verdiğim peşinatı da kullandılar. Yaşadıklarımı eksiksiz sizlere aktardım.

Birevim Logo
Birevim26 Ocak 10:32

Değerli Müşterimiz, Öncelikle zaman ayırıp görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Tarafımıza ilettiğiniz bildirimin memnuniyete dönüştürülmesi için konuyla ilgili gerekli araştırmalar yapılıp, en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bizimle yaşadığınız deneyimler ile ilgili olarak https://www.birevim.com/iletisim.html ‘den mesajlarınızı iletirseniz seviniriz. Saygılarımızla,

Gürcan
Gürcan20 Şubat 00:27

Bu siteden yaklaşık 3 hafta önce oluşturmuş olduğum şikayet için Birevim genel merkezden hala aramadığımı, sadece bu siteden şikayetim için gönderdikleri mesaj ile arayacaklarını dile getirdiklerini belirterek başlamak isterim. Birevim'in Bursa Fomara Şubesinden operasyon uzmanı Gökhan bey 10 Şubat günü beni arayıp şikayet var dan şikayetimi geri çekmem koşuluyla 23 Şubat' ta teslim edilecek proje bedelimin 19 Şubat' a çekileceğini ifade etti. Tabii ki yaşadığım iki aylık mağduriyete verilen bu rüşveti kabul edemeyeceğimi ve yaptıklarının etik olmadığını bana yaşattıkları haksızlığı 4 güne satacak değildim. Kendisi beni yanlış anladınız şikayetinizi geri çekmeseniz de paramın yatırılacağını ifade ettiler. 19 Şubat geldiğinde operasyon uzmanı Gökhan beye mesaj attım ve paramın hesabıma yatırılmadığını dile getirdiğimde merkezden Ferruh bey sizi arayıp bilgi verecek diyerek olayı geçiştirdi. Aynı gün 17.00 e kadar arayan soran olmadı. Ta ki saat 18.00 de Fomara Şubesinin müdürü Onur bey dönüş yapıp paranız 26 Şubat' ta teslim edilecek deyince kan beynime sıçradı. Karşılarında çocuk varmış gibi habire erteleyerek olayı (şikayetimi geri almadığım için) öç almaya çevirdiler. Akılları sıra sen şikayetini geri almazsan bizde seni böyle bekletiriz demeye getiriyorlar. Anlaşılan Allah CC nin faizli bankalarına gösterdiğimiz tepkileri faizsiz dedikleri (Birevim) sistemdeki ahlaksızlığa da göstermemiz gerekiyormuş. Diğer kurumlardaki (Eminevim, Fuzuli ev vb... Kurumlarda) durum nedir bilmiyorum ama Birevim' in başta verdiği güvene, vaade ve samimiyetlerine güvenmemin faturası ağır oldu. Ben bir ay bilemediğiniz iki ay daha paramı alamam ama kendileri beni ve çevremdekileri bir daha kandıramayacaklarına söz verebilirim. Ayrıca hakkımı da helal etmiyorum. 12 ay yaptığım ödemeler ve verdiğim peşinatı da kullandılar. Rabbimin huzurunda bana ve aileme yaşattıkları bu zulmü (hakkım olanı vermeyerek yaşattıkları maddi ve manevi zararı) misli misli almaya erteliyorum. Ayrıca şikayet var site yetkililerine de bizlere desteklerinden dolayı da çok teşekkür ediyorum.

Gürcan
Gürcan20 Şubat 00:31

Açıklamama bu siteden yaklaşık 3 hafta önce oluşturmuş olduğum şikayet için Birevim genel merkezden hala aranmadığımı, sadece bu siteden şikayetim için gönderdikleri mesaj ile arayacaklarını dile getirdiklerini belirterek başlamak isterim. Birevim'in Bursa Fomara Şubesinden operasyon uzmanı Gökhan bey 10 Şubat günü beni arayıp şikayet var dan şikayetimi geri çekmem koşuluyla 23 Şubat' ta teslim edilecek proje bedelimin 19 Şubat' a çekileceğini ifade etti. Tabii ki yaşadığım iki aylık mağduriyete verilen bu rüşveti kabul edemeyeceğimi ve yaptıklarının etik olmadığını bana yaşattıkları haksızlığı 4 güne satacak değildim. Kendisi beni yanlış anladınız şikayetinizi geri çekmeseniz de paramın yatırılacağını ifade ettiler. 19 Şubat geldiğinde operasyon uzmanı Gökhan beye mesaj attım ve paramın hesabıma yatırılmadığını dile getirdiğimde merkezden Ferruh bey sizi arayıp bilgi verecek diyerek olayı geçiştirdi. Aynı gün 17.00 e kadar arayan soran olmadı. Ta ki saat 18.00 de Fomara Şubesinin müdürü Onur bey dönüş yapıp paranız 26 Şubat' ta teslim edilecek deyince kan beynime sıçradı. Karşılarında çocuk varmış gibi habire erteleyerek olayı (şikayetimi geri almadığım için) öç almaya çevirdiler. Akılları sıra sen şikayetini geri almazsan bizde seni böyle bekletiriz demeye getiriyorlar. Anlaşılan Allah CC nin faizli bankalarına gösterdiğimiz tepkileri faizsiz dedikleri (Birevim) sistemdeki ahlaksızlığa da göstermemiz gerekiyormuş. Diğer kurumlardaki (Eminevim, Fuzuli ev vb... Kurumlarda) durum nedir bilmiyorum ama Birevim' in başta verdiği güvene, vaade ve samimiyetlerine güvenmemin faturası ağır oldu. Ben bir ay bilemediğiniz iki ay daha paramı alamam ama kendileri beni ve çevremdekileri bir daha kandıramayacaklarına söz verebilirim. Ayrıca hakkımı da helal etmiyorum. 12 ay yaptığım ödemeler ve verdiğim peşinatı da kullandılar. Rabbimin huzurunda bana ve aileme yaşattıkları bu zulmü (hakkım olanı vermeyerek yaşattıkları maddi ve manevi zararı) misli misli almaya erteliyorum. Ayrıca şikayet var site yetkililerine de bizlere desteklerinden dolayı da çok teşekkür ediyorum.

Gürcan
Gürcan20 Şubat 10:44

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Birlikten kuvvet doğar ve zulme uğrayanlar (haksızlığa uğrayanlar) hakkını savunma konusunda birbirlerine destek olması, onların seslerini daha da çok karşı tarafa ulaşmasında fayda sağlar.

Birevim Logo
Birevim22 Mart 17:39

Değerli Tasarruf Sahibimiz, 100 bine yaklaşan tasarruf sahibimizin birikimleriyle, hep birlikte mümkün kıldığımız, konut finansmanı teslimatınız planlanan 26.02.2021 tarihinde yapılmıştır. Birlikte Tasarruf Finansı yöntemini tercih ederek, hem ülke ekonomisine güç kattınız hem de borçlanmadan konut sahibi oldunuz. Sizleri bu akılcı ve anlamlı seçiminizden kaynaklı kutluyoruz. BİREVİM olarak, her bir tasarruf sahibimizi sosyal girişimci olarak tanımlıyor, tüm süreçlere dair görüş ve önerilerinizi, daha çok insana erişmek ve hep daha iyi bir hizmet sunmak adına kıymetli buluyoruz. BİREVİM’le tanıştığınız ilk andan, teslimatınızı aldığınız ana kadar yaşadığınız deneyimleri, memnuniyetinizi veya düzelmesini istediğiniz süreçleri https://www.birevim.com/iletisim.html den bizlere iletebilirsiniz. Sizi ve tüm sevdiklerinizi, yeni bir konut veya araç ihtiyacını daha birlikte mümkün kılmak adına, aramızda görmekten mutluluk duyarız. BİREVİM #BirlikteMümkün

Gürcan
Gürcan22 Mart 17:49

Şunu düzeltelim sayın Birevim yetkilileri; Proje bedeli teslimatım planlanan günden 2 ay gecikmeli verildi. Hak ettiğim zamanda teslimat yapmadınız. Beni mağdur ettiniz ve de teslimatı yaptıktan sonra sadece kuru bir özür dileyerek hatanızı örtmeye çalıştınız. Bu kabul edeceğim bir durum değildir. Eğer ben 2 ay ödemenizi geciktirse idim yaptırım ile karşılık görecektim. O yüzden adaletli davranmıyorsunuz.

 • profile
 • profile
 • profile
19 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
Birevimile karşılaştır  
Ziyaretçi tercihleriyle oluşturulmaktadır.
Birevim
ile
Eminevim
Birevim
ile
Çözüm Tasarruf

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 4 hafta önce

Birevim teslimat sözünü tutmuyor.Proje no,1837***3-0 17 072019 tarihinde İstanbul Fatih şubesinde 350000 TL'lik proje, ye girdim Aralık 2000 yılında teslimat tarihim geldi tüm istenen evraklarını teslim ettim daire bulup teslimatınızı yaparız denildi, birkaç daire bulup teslimatı kendi kafalarınca H...

 • profile
 • profile
 • profile
10 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 19 Mart 17:50

2019 Yılı mart ayında 250.000 bin TL’lik Proje ile sisteme dahil oldum. Yapılan sözleşmede 1-25 arası kesin teslim tarihi Nisan 2021’de şimdi temmuz ayında teslim yapacağız diyorlar. Nisan’da nasıl olsa teslimat yapılacağı için evi buldum sahibiyle anlaştım hatta kaporasını verdim. Ben bu zamana kad...

 • profile
 • profile
 • profile
31 Destekçi
3 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 26 Şubat 15:46

2018 Yılında 150000 TL lik Proje ile sisteme dahil oldum Çekilişte çıkmadı vade ortası sistemde mart 2021'de kesin teslim tarihli projem var ve şimdi haziran ayında ödeme yapacağız diyorlar. Martta nasıl olsa evi teslim alacağım diye evi buldum sahibiyle anlaştım hatta kaporasını verdim. Mağdur edil...

 • profile
 • profile
 • profile
33 Destekçi
2 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 23 Şubat 14:25

Birevim'e kayıt oldum proje no:96**4-0 25. Ayda vereceğiz dediler normalde şubat'ta almam lazım parayı şubat geldiğinde martta vereceğiz dediler. Şubatın sonu geldiğinde nisan 26 diyorlar insanla dalga geçer gibi müteahhitle anlaşmıştım şimdi nasıl diyeceğim adama nisan diye. Öbür firmalarda hiç böy...

 • profile
 • profile
 • profile
11 Destekçi
2 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 20 Şubat 23:04

Birevim'e 194**06-0 Proje numarası ile sisteme dahil oldum. Projemin kesin son teslim tarihi mart 2021 idi. Şubat ayıda dahil olmak üzere ödemelerimi hiç aksatmadım. Bugün Müşteri Temsilcisi arayarak teslimatı belirtilen zamanda yapamayacaklarını firmanın finansal limitleri ile ilgili bir sorun oldu...

 • profile
 • profile
 • profile
8 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 10 Şubat 16:53

Birevim firmasında Temmuz 2019 tarihinde 300 bin bedelli ev projesine 2128173-0 proje numarası ile dahil olduk. Tam 21 aydır hiçbir aksatma yapmadan taksitleri ödedik. Yapılan kuralarda ismimiz çıkmadı. Biz zaten bunu bilerek, son teslim tarihini göze alarak bu projeye dahil olduk. Firma bize en geç...

 • profile
 • profile
 • profile
14 Destekçi
2 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 18 Ocak 18:52

1026114-0 numaralı proje sahibiyim şubat ayında teslimatım var. Projeye dahil olduğumdan bu yana taksitlerimi hiç aksatmadan ödedim. Ödemeye de devam ediyorum. Evrakları hazırlayıp teslim ettiğim esnada teslimatın birkaç ay gecikebileceğini söylediler. Bu durum tarafımca kabul edilebilecek bir durum...

 • profile
 • profile
 • profile
8 Destekçi
2 Yorum