12 Temmuz
#12245818

Birevim Çekiliş Kandırmacası

16.06.2019'da 433406 Proje numarası ile Birevim adlı kuruluşa araba alabilmek için kayıt oldum. Kayıt esnasında 25 kişilik (araba) gruplar kurulduğunu ve ona göre sistemin işlediği söylendi. 3 kişi referans ve telefon verirsem ayın 20 sinde çekiliş olacağını ve o çekilişte arabanın çıkma şansı olduğu çıkmaz ise 6 isim verirsem 2.7.2019'da bir çekilişin daha olacağı ona da katılabileceğim orada çıkma şansım olacağı söylendi. Nasıl güveneceğiz bu çekilişlere dediğimde noter huzurunda yapılacağı ve canlı yayınlanacağı söylenerek ikna edildim ve kayıt oldum.


İlk çekiliş 20.06.2019'da saat 14'te yapılacaktı. Bilgisayardan Youtube.com' dan bir link üzerinden izleyebileceğimiz bilgisi geldi. Bekledik saat 14 oldu yayın yok. Müşteri temsilcim mehmet bulut u aradım hava muhalefeti nedeniyle saat 17'ye ertelendi dedim. Neyse çekiliş başladı. Ortada ne bir noter var ne de bir ciddiyet. Adamın birisi geçmiş ekran başına kim olduğu belli değil. Kendini tanıtma isim yazma yok. Ekranda numaralar dönüyor nasıl döndüğü belli değil. Canlı mı bant yayın mı belli değil. İsim düşüyor Antalya'dan falanca. İkinci numara dönüyor Antalya'dan falanca. Beş kisi tespit ediliyor lafım ona. Kura bitiyor. Arıyorum müşteri temsilcimi hani noter diyorum. Abi bunlar ara çekiliş bunlarda noter olmuyor. Başta noter dediniz diyorum. Ses yok. Şirketin iletişim email adresine yazıyorum bu durumu geri dönen bir cevap veren yok.


Gelelim 02.07.2019 tarihli çekilişe. Gene saat 14 deniliyor. Tabi o saatte başlamıyor. Gene aynı senaryo noter yok aynı adam TV nin başında isimler düşüyor gene Antalya ikinci isim gene Antalya derken Karabük'ten bir bayan kazanan çıkıyor. Ve çekiliş bitiyor. Tekrar müşteri temsilcim mehmet bulut u arıyorum Karabük'ten bir bayan kazandı diyorum. Bana demez mi evet abi ev alma hakkı çıktı diye. Nasıl ev diyorum hani biz arabaya yazılmıştık ve araba çekilişine katılacaktık diye. Yok abi öyle değil hem ev hem de araba yazılanlar arasından çekiliş yapılıyor diye. Sisteme kayıt yaparken insana başka konuşuyorsunuz sistem farklı işliyor. Siz yanıltıcı mısınız diyorum yok abi olur mu öyle şey diyor. Bunun üzerine bir de demez mi bana abi bir kişi getir sisteme kayıt olsun ödeyeceği çalışma bedelinin % 10 kadar senin taksitlerinden düşelim diye. Bu bardağı taşıran son damla oldu.

Fuat Fuat 1.779 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Fuat2 g

    Bir evim süreci değerlendiremedi.

  • Fuat2 g

    Şikayetim üzerine Birevim firmasından müşteri temsilcisi Ferruh bey aradı. Yaşanılan süreçten üzgün olduğunu bunu düzeltmek için ne yapabileceklerini sordu. Bende dedim ki diğer şikayetler için ne tür yol izlediniz. Mesela erken teslim edebilirsiniz dedim. Ertesi gün tarafıma tekrar dönüş yapıldı. 12. Ay yerine 11. Ay da teslim edebileceklerini fakat şikayetimi geri çekmem gerektiğini söyledi. Bende 11. Ayı bekleyen 1 ay daha bekler dedim ve teklifi kabul etmedim. Ve şikayetimi kaldırmayacağımı herkesin görmesi gereken bir durum olduğunu kendisine ilettim. Hatta daha önce şikayette bulunanlar bu sebeple şikayetlerini kaldırdıklarını anladığımı da bildirdim. Ama ben bu sürecin herkes tarafından bilinmesi ve sizin sisteminize üye olmadan ya da katılmadan bir kez daha düşünmeleri için hatta başkalarına tavsiye etmemek için şikayetimin burada kalmasını ve yayımlanmasının devamı gerektiğini düşündüğümü kendisine ilettim. Tekrardan diyorum ki ey millet Birevim den ev ya da araba almak için sisteme kayıt olmadan birkere değil birçok kere düşünüp öyle karar verin diyorum.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler