Bip ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Ahmet sonuçtan hiç memnun değil

  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
  8 Yorum

Bip Yurt Dışı Kullanım Sorunu

3.415
Ahmet
Ahmet 28 Eylül 2022 17:03

2 yıldır kullandığım BİP ile bugün arama yapmak istediğimde sim kartımın takılı olması gerektiği ve wi-fi'nin kapalı ile uygulamayı açmamı istiyor. Ben yurt dışında yaşıyorum ve BİP uygulamasını yurt dışında kullanıyorum. Daha evvelden de bu şekilde BİP uygulamasında sorun yaşadım. Kullanmak için sim kartımı taktım ve mobil datayı açtım. Fakat BİP uygulaması aktif olmadı. Aynı zamanda hesabımda ki parada yurt dışı kullanımdan dolayı kesildi. Hem de 310kb gibi düşük data için. Şimdi açsam, tahminimce yine aynı sorun olacak. BİP uygulamasının aktif olacağına inanmıyorum. Üstelik BİP kullanmak için her ay; kullansam da kullanmasam da paket alıyorum. Yarın yenilenecek BİP paketini şu anda gereksiz yere almış olacağım. Anlaşılan Turkcell BİP ® uygulamasının yurt dışından kullanılması istenmiyor ya da yurt dışında iken BİP kullanmayın deniyor. Zaten yurt dışında kullanım için dakika data paketim olsa, BİP kullanmama gerek yok. Lütfen hattıma tanımlı olan BİP gs7 ek paketini iptal edin. Üstelik paket iptalini uygulama veya web üzerinden yapamıyorum.

Bip Logo
Bip29 Eylül 2022 06:53
Bip Logo
Bip30 Eylül 2022 11:49
Ahmet
Ahmet30 Eylül 2022 12:14

Kullandığım Cihaz iPhone 13 Pro Max iOS versiyonu 16.0.2 bıp Uygulama versiyonu 3.86.42 Arama yapmak istediğimde direk olarak sim kartı takın, Wi-Fi yi kapatın ve uygulamayı yeniden açın şeklinde uyarı alıyorum. Turkcell hattımı Mobil Saat Telefondan kullanıyorum. Asıl telefonumda yurt dışı hattım takılı. Yurt dışında kullanmak için Turkcell hattımda Data paketi yok.

  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
  8 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
197
1 hafta önce

Bip Ücretli Üyelik İptali İçin Arandım

Bugün 17.03'de Turkcell'den aradıklarını ileterek BİP onay kodu istediler. Ücretli üyelik iptali için onay kodunu ilettim ama ne olduğunu anlamadım. Turkcell çağrı merkezini aradım. Hattımla ilgili herhangi bir işlem yapılmadığı tarafıma bildirildi. Fakat bu tarz yanıltma işlemi için yapacakları bir...

profile
195
2 hafta önce

Bip Üyelik Onay Kodu Yanıltması

Bugün 17:45'te tanımadığım bir numaradan arayarak yanlışlıkla benim numaramla BİP üyeliği oluşturduğunu ve iptal edeceğim diyerek BİP onay kodu istediler. Ücretli üyelik iptali için onay kodunu ilettim ama ne olduğunu anlamadım. Turkcell çağrı merkezini aradım hattımla ilgili herhangi bir işlem yapı...

profile
261
3 hafta önce

Bip Onay Kodu

Bugün 11.09 'da Turkcell 'den aradıklarını ileterek BİP onay kodu istediler. Ücretli üyelik iptali için onay kodunu ilettim ama ne olduğunu anlamadım. Turkcell çağrı merkezini aradım hattımla ilgili herhangi bir işlem yapılmadığı tarafıma bildirildi, fakat bu tarz yanıltma işlemi için yapacakları bi...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

8 Yorum

Yusuf
Yusuf
 

Merhaba Ahmet bey sorununuz hala devam ediyormu yoksa çözüldü mü bende aynı sorundan muzdaribim eğer çözüldü ise yardımcı olabilir misiniz?

Ahmet
Ahmet
 

Merhaba, Maalesef durum aynı, sorun devam ediyor. Değişen bir şey yok.

Selçuk
Selçuk
 

Turkcell sizi yurt dişi paket almaya zorladığı için bu uygulamayı devreye soktu.

Yakup
Yakup
 

Ahmet merhaba, Detaylı açıklamaların için teşekkürler. Aslında müşterileri Turkcell'e bedelsiz danışmanlık yapıyor ama maalesef Turkcell mühendislerinde bir hareket yok. Aslında sorunu hiç BİP derdiyle uğraşmadan çözmek mümkünmüş. Şimdi birader aydınlattı ben de sizlere aktarıp yardımcı olayım. Şu linke göz atarsan https://support.apple.com/en-us/HT203032 Türkiye sim kartının telefona takılı olması halinde telefonunun Wi-Fi veya data hattı olan ikinci bir bir sim kartı mevcutsa görüşmeleri roaming maliyeti yüklenmeden gerçekleştirmek mümkün.

Selçuk
Selçuk
 

Bende çift sim kartlı telefon var. Dediğiniz olayı telefonlar da Wi-Fi bağlantısı yoksa yemiyor. Yani diyelim sim1 internet var sim2 Turkcell. Siz Turkcell için sim1 in bağlantısını kullanarak volte sistemini devreye sokamazsınız illa ki Wi-Fi bağlantı gerekir.

Huzeyfe
Huzeyfe
 

Merhaba, çözümün çift sim kartlı bir telefonda kastediyorsunuz. Eğer böyle ise detaylı aydınlatabilirmisiniz? Eğer durum başkaysa yine detaylı açıklamanızı rica ediyorum Allah rızası için. Çok muzdarip olduk.

Yakup
Yakup
 

Bu yurt dışındaki bir seferlik aktivasyon mekanizması nasıl çalışıyor ben de anlamıyorum. Deniyor ki yurt dışında Turkcell sim kartınız takılı telefonda aktivasyon yapacaksınız. O zaman bu işlemi ücretsiz yapın Turkcell.

Ahmet
Ahmet
 

Yakup Merhaba, Turkcell'in kastettiği Turkcell hattını Telefona tak. Mobil Datayı aç, Wi-Fi 'yi kapat. Ardından BİP uygulamasına giriş yap yeterli diyor. Ama yeterli değil. Aktivasyon olmuyor. Zaten Telefon numarasına Doğrulama kodu gönderiyor. BİP Konuşma Paketide satın almışsın. Bir de Yurt dışı Data paketi kullan demek istiyor herhalde. Bende anlamadım. Şikayetimde de belirttiğim gibi. Daha evvelden de buna benzer uyarı aldım. Sim kartımı taktım, Datayı açtım. BİP uygulamasını açıp arama yapmak istedim. Tabi bu esnada Data kullanımdan dolayı hesabımda ki 10 ya da 15 lira para kesildi. Hem de 315kb ya da 415. Civarında kullanım için. Çok önemsemedim. Ama tekrardan yurt dışı hattımı takıp, BİP uygulamasını açtığımda benden hala Turkcell sim takıp data üzerinden çalıştırmama gerektiğine dair tekrar uyarı aldım. Yani düzelmedi.