Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Bip Yurt Dışı Kullanım Sorunu

Ahmet
28 Eylül 2022 17:03
4.975

2 yıldır kullandığım BİP ile bugün arama yapmak istediğimde sim kartımın takılı olması gerektiği ve wi-fi'nin kapalı ile uygulamayı açmamı istiyor. Ben yurt dışında yaşıyorum ve BİP uygulamasını yurt dışında kullanıyorum. Daha evvelden de bu şekilde BİP uygulamasında sorun yaşadım. Kullanmak için sim kartımı taktım ve mobil datayı açtım. Fakat BİP uygulaması aktif olmadı. Aynı zamanda hesabımda ki parada yurt dışı kullanımdan dolayı kesildi. Hem de 310kb gibi düşük data için. Şimdi açsam, tahminimce yine aynı sorun olacak. BİP uygulamasının aktif olacağına inanmıyorum. Üstelik BİP kullanmak için her ay; kullansam da kullanmasam da paket alıyorum. Yarın yenilenecek BİP paketini şu anda gereksiz yere almış olacağım. Anlaşılan Turkcell BİP uygulamasının yurt dışından kullanılması istenmiyor ya da yurt dışında iken BİP kullanmayın deniyor. Zaten yurt dışında kullanım için dakika data paketim olsa, BİP kullanmama gerek yok. Lütfen hattıma tanımlı olan BİP gs7 ek paketini iptal edin. Üstelik paket iptalini uygulama veya web üzerinden yapamıyorum.

profile profile profile
4 Destek
9 Yorum
29 Eylül 2022 06:53 (Şikayetten 13 saat sonra)

Değerli Müşterimiz, İlettiğiniz konuyla ilgili inceleme yaparak size bilgi vereceğiz. Saygılarımızla, BiP Destek Ekibi

30 Eylül 2022 11:49
Ahmet
30 Eylül 2022 12:14

Kullandığım Cihaz iPhone 13 Pro Max iOS versiyonu 16.0.2 bıp Uygulama versiyonu 3.86.42 Arama yapmak istediğimde direk olarak sim kartı takın, Wi-Fi yi kapatın ve uygulamayı yeniden açın şeklinde uyarı alıyorum. Turkcell hattımı Mobil Saat Telefondan kullanıyorum. Asıl telefonumda yurt dışı hattım takılı. Yurt dışında kullanmak için Turkcell hattımda Data paketi yok.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Yasin

Sorun uzun zamandır devam ediyor. Ne arama yapabiliyor ne arama alabiliyorsunuz. BİP tamamen işlevini kaybetti. Yazık.

Yusuf

Merhaba Ahmet bey sorununuz hala devam ediyormu yoksa çözüldü mü bende aynı sorundan muzdaribim eğer çözüldü ise yardımcı olabilir misiniz?

Ahmet

Merhaba, Maalesef durum aynı, sorun devam ediyor. Değişen bir şey yok.

Selçuk

Turkcell sizi yurt dişi paket almaya zorladığı için bu uygulamayı devreye soktu.

Yakup

Ahmet merhaba, Detaylı açıklamaların için teşekkürler. Aslında müşterileri Turkcell'e bedelsiz danışmanlık yapıyor ama maalesef Turkcell mühendislerinde bir hareket yok. Aslında sorunu hiç BİP derdiyle uğraşmadan çözmek mümkünmüş. Şimdi birader aydınlattı ben de sizlere aktarıp yardımcı olayım. Şu linke göz atarsan https://support.apple.com/en-us/HT203032 Türkiye sim kartının telefona takılı olması halinde telefonunun Wi-Fi veya data hattı olan ikinci bir bir sim kartı mevcutsa görüşmeleri roaming maliyeti yüklenmeden gerçekleştirmek mümkün.

Selçuk

Bende çift sim kartlı telefon var. Dediğiniz olayı telefonlar da Wi-Fi bağlantısı yoksa yemiyor. Yani diyelim sim1 internet var sim2 Turkcell. Siz Turkcell için sim1 in bağlantısını kullanarak volte sistemini devreye sokamazsınız illa ki Wi-Fi bağlantı gerekir.

Huzeyfe

Merhaba, çözümün çift sim kartlı bir telefonda kastediyorsunuz. Eğer böyle ise detaylı aydınlatabilirmisiniz? Eğer durum başkaysa yine detaylı açıklamanızı rica ediyorum Allah rızası için. Çok muzdarip olduk.

Yakup

Bu yurt dışındaki bir seferlik aktivasyon mekanizması nasıl çalışıyor ben de anlamıyorum. Deniyor ki yurt dışında Turkcell sim kartınız takılı telefonda aktivasyon yapacaksınız. O zaman bu işlemi ücretsiz yapın Turkcell.

Ahmet

Yakup Merhaba, Turkcell'in kastettiği Turkcell hattını Telefona tak. Mobil Datayı aç, Wi-Fi 'yi kapat. Ardından BİP uygulamasına giriş yap yeterli diyor. Ama yeterli değil. Aktivasyon olmuyor. Zaten Telefon numarasına Doğrulama kodu gönderiyor. BİP Konuşma Paketide satın almışsın. Bir de Yurt dışı Data paketi kullan demek istiyor herhalde. Bende anlamadım. Şikayetimde de belirttiğim gibi. Daha evvelden de buna benzer uyarı aldım. Sim kartımı taktım, Datayı açtım. BİP uygulamasını açıp arama yapmak istedim. Tabi bu esnada Data kullanımdan dolayı hesabımda ki 10 ya da 15 lira para kesildi. Hem de 315kb ya da 415. Civarında kullanım için. Çok önemsemedim. Ama tekrardan yurt dışı hattımı takıp, BİP uygulamasını açtığımda benden hala Turkcell sim takıp data üzerinden çalıştırmama gerektiğine dair tekrar uyarı aldım. Yani düzelmedi.

Benzer Şikayetler

BİP Onay Kodu Sorunu

Onur
08 Haziran 19:43
231

BİP Uygulamasında Telefonla Arama Sorunu

Emine
12 Mayıs 14:14
136
Benzer Şikayet Yaz