Toplam çözüm sayısı
..
Bionluk (bionluk.com) ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Eylül'ün şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız boş yıldız

 • profile
1 Destekçi
  9 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Bionluk (bionluk.com) Sorun Olunca ilgilenen Yok

2538görüntüleme
Eylül
Eylül 14 Aralık 2020 12:26

Dün Bionluk üzerinden yaptığım bir alışverişte satıcı, istediğimden çok alakasız bir ürün teslim etti. Bir yazılım satın almıştım. Hatalı olduğunu dile getirsem de hiç dinlemeyip resmi bir üslup kullanmaksızın zamanını çaldığımı daha fazla benimle uğraşamayacağını dile getiren ifadeler kullandı. Bunun üzerine iade talebinde bulundum. Yine aynı resmi olmayan tutumlarla birlikte benim yaptığımın bir art niyet, paramı geri almak için bir yanıltma olduğunu söyledi. Eğer doğruysa belgelerle kanıtlamasını, ben hatalıysam iade talebini çekeceğimi uzlaşmacı bir şekilde teklif ettim. O ise bana bir şey kanıtlamayacağını, gerek olmadığını söyledi. 

Eğer aldığım yazılım doğru olsaydı ve satıcı güvenilir olsaydı hemen bir fotoğraf ya da video atarak bunu belgelerdi sanıyorum. Uzun süre tartışmamıza karşın ilgili ilgisiz her şeye değindi fakat kanıtlayan bir belge atamadı niyeyse! Sizin de anlayacağınız üzere ki resmen yanıltıldım! Muhtemelen internetten kopyalanmış veyahut özensizce yazılmış birkaç satır koddan ibaretti. Ben ileri düzeyde yazılım bilmememe karşın o belgenin hiçbir e yaramayacağını ilk görüşte anlayabildim. Bionluk iletişim için bırakılan telefon numarasını iki gündür arıyorum açan yok. Mail attım dönen yok. 

Müşteri memnuniyeti bu kadar mı değersiz? Bize aldığımız malın güvencesini sağlayamayacak durumda mı? Eğer ki kimse bunları kontrol etmiyorsa, bu siteden yanıltmak yapmak çok kolay. Tak bir hesap açın ilan verin herhangi bir konuda, müşteri sipariş verip ödeme yapsın, siz de basit bir şey gönderin, tamamdır! Ne ilgilenen var ne bir şey. 

Gelişme
Gelişme

18 Aralık 2020 23:33

Geç de olsa sorunun bir kısmı çözüldü. Param iade oldu fakat şahsın hesabı hala kapanmadı. İade sebebi olarak da site üzerinden ödev ya da tez yardımında bulunulamayacağıydı. Sanırsam satıcının yaptığı bu aldatmacaya dikkat etmeyip direkt iade etmişler. Yine de teşekkür ediyorum.hala çok da güvenilir bulmuyorum. İletişim eksiklikleri acilen düzeltilmeli.

17 Aralık 2020 19:14

Ayrıca eklemek istedim, 3 gündür firmayla iletişime geçebilecek bir kişi arıyorum. En son firmanın sahibini bulabildim:U** S**. Tahmin edersiniz ki o da aynı sitesinde olduğu gibi hiçbir şekilde mesaj ya da aramalara dönmüyor. Site gerekli önlemi almıyorken, satıcıların böyle şeyleri rahatlıkla yapabilmesini garip karşılayamadım açıkçası. Bu site başıboş bırakılmış bir site. Bir müşteri temsilcisi dahi olmayan bir site. Asla ve asla satış ya da alış yapmayın kesinlikle pişman olursunuz. Eğer sorununuz var ve muhatap olacak birisini arıyorsanız tek muhatap olabilme imkanınız olan kişi şirket sahibi başka bir yol olduğunu da sanmıyorum. 

 • profile
1 Destekçi
  9 Yorum

9 Yorum

Enes
Enes16 Aralık 2020 21:42
 

Merhaba, hangi kullanıcıdan siparişte bulundunuz? Ve nasıl bir şey istemiştiniz (yanlış anlamayın merakımdan soruyorum 😕)

 1
Eylül
Eylül17 Aralık 2020 00:42
 

Burada yazmam doğru olmaz belki

 1
Enes
Enes17 Aralık 2020 00:46
 

[email protected]

Eylül
Eylül17 Aralık 2020 11:33
 

Bir yazılım projesi istemiştim.

Enes
Enes17 Aralık 2020 15:51
 

Merhaba, mailden yazabilirseniz belki yardımcı olabilirim buradan geç geliyor.

Eylül
Eylül17 Aralık 2020 18:57
 

Yazılım konusunda yardım için soruyorsanız başka bir şekilde durumu hallettim. Eğer Bionluk ile ilgili bir yardımda bulunacaksanız, neden olmasın.

Enes
Enes17 Aralık 2020 19:00
 

Yazılım konusunda belki yardım edebilirim diye sormuştum, h alletiyseniz gerek kalmadı 🙂

Cemalettin
Cemalettin18 Aralık 2020 14:35
 

Aynı sorunla 1 haftadır uğraşıyorum. Eaglepw diye birine sipariş verdim. 4 gün yerine ertesi gün dediğimin onda biri bile olmayan "11 satır kod" gönderdi. Ve proje 500 TL! Ben burada iyi niyet görmüyorum. Bıktırıp paraya konmak gibi amaç.

Eylül
Eylül18 Aralık 2020 23:24
 

Hocam bugün geri dönüş sağladılar. İptal talep ettiğinizde çıkan çözüm merkezi üzerinden param iade oldu siz de aynı adımları uyguladıysanız geç de olsa geri dönüş yapacaklardır. Tek takıldığım nokta bu satıcının hesabı neden hala kapatılmadı?

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 29 Nisan 18:51

Yeni kurduğum internet sitemdeki güvenlik açıklarını bulması için a*** isimli bir Freelancer'a Bionluk üzerinden ödeme yaptım. Bu kişi sitemize sızma testi yaparak sitedeki açıkları bulacaktı. Bunun yerine bize gelip internetten kopyala yapıştır yaptığı yazıları göndererek bruteforce saldırısı nedir...

profile
 • 0görüntüleme
 • 10 Nisan 13:38

! Sipariş sürecini başlatmamıza ve işimizi halletmemize rağmen ödeme kontrolü bir türlü yapılmadı bu yüzden dosyaları gönderip siparişi bitiremiyoruz! Ödeme kontrolünün bir an önce tamamlanıp sipariş dosyalarımızı teslim edip paramızı almak istiyoruz. 1 buçuk gündür ödeme kontrolü sürüyor, Bionluk a...

 • profile
 • profile
2 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 11 Şubat 13:14

Bionluk ekibi acaba yan gelip yatıyor mu? Alıcımla sorun yaşıyoruz ama ilgilenen yok. Kaç saattir dönüş yapılmadı. 12 saati geçti ve biz öylece kala kaldık. Alıcım siparişi verdi ödemeyi yaptı ama ödeme kontrol ediliyor da kaldı. Ne o sipariş başlatabiliyor ne de ben bir şey yapabiliyorum. İlgilenen...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 26 Aralık 2020 16:35

Bionluktan bir sipariş verdim. Freelancer yapamadı iptal edildi. Sipariş 3-10 gün arası diyor insanlarla dalgamı geçiyorsunuz son paramızı veriyoruz. 10 gün kadar bekleyip yeni bir Freelancer iş vereceğiz gerçekten insanları mağdur bırakıyorsunuz en azından bir cüzdan gibi bir menü ekleseydiniz para...

 • profile
1 Destekçi