Bim'in Soğutma Sistemine Ait Gürültü Problemi!

tamerköse |

Hatay/Dörtyol'da oturduğum dairenin hemen altında BİM'e ait market bulunmakta. Maalesef BİM'in yer mekan seçimleri profesyollikten uzak. Çevreye ve insana ne gibi zararlar verebilirim düşünülmemiş.

1.Hiç susmak bilmeyen bir uğultu şeklinde çalışan ve çoğu zaman ses gelmesin diye camlarımı kapatmak zorunda kaldığım soğutucu fanlar.
2. Soğutucu sisteme ait kompresörün tüm odalardan duyulan sesi.
3.İnsana verilen değeri gösterir derecesinde odamın altında bulunan jeneratör ve elektrik kesildiğinde oluşan dayanılmaz gürültü ve egzoz borusundan çıkan dumanın odamın içine de girmesi.
4. Kalebodur zemin üzerinde transpaletlerin çıkardığı ve tüm apartmada duyulan o ses.

Sonuç: Yetkililerin Çözümsüz Tutumu.

Etiketler :

Müzik/Ses

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • tamerköse
  10 Kasım
  13:27

  Dairemin altındaki havalandırma fanını ve jenaratörü 3 yılın sonunda dışarıya aldırabildim.

  Gürültü geliyor mu sorusuna evet ama bunun nedeni hala daha yeni teknolojiye direnen BİM'in yöneticileri tarafından değiştirilmeyen transpaletler ve çıkardıkları o dayanılmaz ses.

  Ayrıca cuma günleri ürünlerinin koyulduğu normalde tekerlekli olan ancak bir türlü kırılan tekerlerin yerine yenisi almayıp kalebodur zemin üzerinde o sepetleri sürüyerek taşımaya devam edilmektedir.
  Acil ihtiyaçlarım haricinde bende bir alışveriş yapmamaya çalışıyorum. 50 TL verip basit bir teker almamakta ısrar edene anladığı dilden konuşmak lazım.
  Ve siz siz olun bu gibi marketlerin üzerinde oturmayın!

 • tamerköse
  24 Kasım
  17:45

  Konuyla ilgili son durum;

  Aşırı gürültülü çalışan soğutma sistemi odamın altından alınıp diğer odamın altına açık alana çıkartıldı.Gürültü ortadan kalktımı hayır ancak 6 ay çektiğim o çin işkencesi hiç değilse %60 oranında azaldı. Kesin çözüm olarak kendilerine daha az gürültü oranında çalışan soğutma sistemleri var bunları kullanabilirsiniz dedik ancak mevcut gürültülü sistemi kullanmayıp gürültüyü az da olsa engelleyen bu soğutma sistemine para vermek istemedikleri görüldü..
  - Transpalet sesleri hala daha gelmekte bununla ilgili bir çözüme gidilmedi.

  Paramızla alışveriş yaptığımız , sektörün lideri konumundaki bir firmanın Türkiye'deki insana verilen değer malesef ortada..

  Siz siz olan bedava bile verseler kesinlikle ses yalıtımı olmayan bir apartmandan heleki BİM gibi diğer firmaların bulunduğu yerlerden daire almayın..

  İyi günler.

 • tamerköse
  08 Ekim
  17:49

  22 Eylülde BİM genel merkezine gönderdiğim şikayet yazısına ve 24 eylülde BİM Adana Bölge Temsilciliğiyle telefonda görüşmeme rağmen hiçbirşekilde tarafıma geri dönüş olmamıştır.
  Teşekkürler Türkiyenin 1 numaralı perakende lideri !