11 Aralık 2013

Bimeks'ten Aldığım Faturalı Garantili Telefonun İmei Klonlu Çıktı!

Bimeks'ten almış olduğum Samsung S5610 cep telefonuma IMEI Klonludur diye yasal uyarı geldi. Aldığım mağaza Samsung'a yönlendirdi. Samsung'ta üzerideki hat ile kayıt altına aldığını ancak başka hat takıldığı takdirde cihazın kapanacağını söyledi. Bimeks ve Samsung Müşteri Hizmetleri ile yapmış olduğum telefon görüşmelerinden herhangi olumlu bir sonuç alamadım.

Samsung Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın çıkardığı kanunu öne sürerek sadece üzerindeki hat ile kayıt altına alınacağını söylerken 175'i aradığımda Ayıplı Mal olarak değişim isteme hakkım olduğunu öğrendim. Tüketici Hakem Heyetine başvurdum sonucu bekliyorum. Bimeks ve Samsung artık tamamen gözümden düştü.

Abdullah 386 Okunma

Cevaplar

  • Abdullah 15 Aralık 2013

    Bir Basın Kuruluşunda Bilgi İşlem operatörü olmam nedeniyle çevremdeki birçok kişi elektronik eşyada tavsiyemi almak için gelir. Bu zamana kadar Bimeks'ten kendimin ve birçok tanıdığımın tavsiyem üzerine alışverişi olmuştur. Ancak bu sorunla karşılaştığımda kendi hatalarını düzeltmek yerine başlarından savar gibi bizlik bir durum değil, garanti veren firmanın sorunu şeklinde bir cevap almak beni çok şaşırttı. Bimeks benim için bitmiştir...

  • Abdullah 11 Aralık 2013

    Bana kalırsa böyle bir durum Bimeks ailesinin ismini lekelememek adına kendisinin yapması gerekirdi. Sonuç itibariyle Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın 04.08.2006 tarihli ve 22747 sayılı yazısı ile bu tür satılan cihazlarda hukuki ayıp unsuru yer aldığından AYIPLI MAL olarak değerlendirilmesi nedeniyle Fatura ibrazı ile birlikte ürünün değişimini veya iadesini yapmanız gerekiyor.

  • Bimeks Temsilcisi11 Aralık 2013

    Sayın İlgili, Tarafımıza iletmiş olduğunuz konu ile ilgili olarak, klonlama nedeniyle kapatılan telefonların tekrar kullanıma açılması (eşleştirme işlemleri) için ithalatçı firmanın Türk Telekomünikasyon’a bildirimde bulunması gerekmektedir. Eşleştirme işlemleri 5392 sayılı yasa ve ilgili düzenlemeler çerçevesinde yapılmaktadır. Bu nedenle garantinizi veren firmanın istemiş olduğu bilgi ve evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi önemlidir. Bu doğrultuda garanti belgesinde yeralan firmayla iletişime geçmenizi rica ederiz. Saygılarımızla Bimeks Müşteri Hizmetleri 0 850 222 50 22

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön