14 Şubat 2014 #2294044

Bimeks'ten Aldığım Garantili Telefonun Onarımında Ücret Alınıyor

14.07.2013 tarihinde 540 TL'ye Gsmart GS202 Model Bimeks'ten aldığım cep telefonu karşı tarafa ses gitmeme şikayetiyle servise gönderdim. Telefon yapıldı olarak geri geldiğinde yan taraftaki komut düğmeleri çalışmıyordu.


Ardından 20 gün sonra telefon tekrardan kendi kendine istem dışı rehberden arama internete girme fotoğraf çekme vb gibi işlemler yapıyordu tekrar servise gönderdiğimde üst ekrandaki yüzeysel çatlağı bahane edip garanti süresi dolmadığı halde benden 130 TL para talep edildi. Ben cihazın arızasının ekrandaki çatlaktan olmadığı için parayı göndermeyince cihaz yapılmadan iade edilmiş olup şimdi tamamen kapandığı için kullanamamaktayım iade talebim gözardı edilmiştir.

İlker 89 Okunma

Cevaplar

  • İlker19 Şubat 2014

    teknik servis alakasız bir problemi kendi lehine çevirerek haksız yere bedel talep etmekte

  • Bimeks Temsilcisi14 Şubat 2014

    Sayın İlgili, Tarafımıza iletilen konu ile ilgili olarak satış sonrası hizmet garanti belgesinde yeralan firma ve/veya anlaşmalı servisler tarafından verilmektedir. Yetkili teknis servis tarafından yapılan kontrollerde kullanıcı hatasının tespit edilmesi durumunda onarım ücreti istenmekte ve arızaya bağlı olarak parça değişmesi gereken durumlarda onarım ücretleri yükselmektedir. Garanti koşulları hakkında detaylı bilgiye yetkili teknik servislerden ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla Bimeks Müşteri Hizmetleri 0 850 222 50 22

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön