28 Mart 2015

Bimeks Klonlu Telefon!

07.09.2013 tarihinde ordu Bimeks mağazasından 833520 Bolu fatura Samsung Galaxi Young gt. f 5360 cep telefonu saatin aldım. 28.03.2015 günü telefonuna mesaj geldi. Telefonun imei numarası klonlu olduğundan 26.04.2015 günü kapanacakmış.

Bugün Ordu Bimeks' e müracaat ettik'. Samsung yetkili servise yönlendirdiler telefonu hatta eşleştirin diye. Ancak ben tek hatla telefonunu kullanmak istemiyorum. Telefonumun klonsuz cihazla değiştirilmesini istiyorum. Klonlu telefon ayıplı malıdır. Bu konuda yargıtay kararı var. Sanayi bakanlığı bu tür telefonların müracaat halinde ve fatura ibrazı ile sorunsuz olanla değiştirilmesi ya da bedelinin iadesi hakkında yazısı var.

Tolga 237 Okunma

Cevaplar

  • Tolga30 Mart 2015

    Ben ayıplı yani bana klonlu satılan telefonun geri alınmasını istiyorum. Siz müşterilere bu kolonlu telefonları satarken bu şekilde bilgilendirme yaptınız mı? Bana bu telefonun klonlu çıkabileceğini söylediniz mi? Satarken. Birileri vergi kaçıracak diye hep bizi mi mağdur edeceksiniz, bimeksin müşteri anlayışı bu mu? Kalkmış sınız herkese aynı cevabı veriyorsunuz. Ben niye gideyim servise. Al telefonu sen yolla. Klonlanmış telefon satıyorsunuz, sattığınız malın arkasında durmuyorsunuz. Paramız la rezil oluyoruz. Nasıl sattıysanız bu telefonu alın ya bana paramı iade edin ya da sorunsuz ile değiştirin. Ben sizin ithalatçı firmanıza başvurmak zorunda değilim. Malı siz sattınız. Malınızın arkasında durun. Verdiğiniz cevap Bimeks'e yakışır cevap değil. Bu yazıları birçok insan okuyor. Siz bundan rahatsız olmuyor musunuz. Kapınızdan kovar gibi ithalatçı firmaya başvurun diyorsunuz, parayı cebe indirirken iyiydi. İşiniz iş. Atın bakalım başınızdan eğer siz bu kalıplaşmış herkese verdiğiniz cevap haricinde bir cevap alamaz isem kolonlu telefon sattığınızı ve müşteriyi başınızdan kovduğunuzu herkese yayacağım. Hatta Bimeks den telefon almaya gelenleri de, dosdoğru bilgilendireceğim. Buradan herkes duysun Bimeks bana klonlu telefon sattı ve ayıplı telefonunu geri almıyor.

  • Bimeks Temsilcisi30 Mart 2015

    Sayın İlgili, Tarafımıza iletmiş olduğunuz konu ile ilgili olarak, klonlama nedeniyle kapatılan telefonların tekrar kullanıma açılması (eşleştirme işlemleri) için ithalatçı firmanın Türk Telekomünikasyon’a bildirimde bulunması gerekmektedir. Eşleştirme işlemleri 5392 sayılı yasa ve ilgili düzenlemeler çerçevesinde yapılmaktadır. Bu nedenle garantinizi veren firmanın istemiş olduğu bilgi ve evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi önemlidir. Bu doğrultuda garanti belgesinde yeralan firmayla iletişime geçmenizi rica ederiz. Saygılarımızla Bimeks Müşteri Hizmetleri 0 850 222 50 22

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön