23 Eylül 2013 #2025907

Bimeks İade Almıyor!

Küçük ekran mutfakta izlemek amacıyla satın aldığım 22'' LG TV göz hizasında aparatla duvara monte edildi. Ancak tv hizasından az ayrılınca kap karanlık görüntüye sahipti. İçerenköy Bimeks Şubesi satış elemanlarına ısrarla 170 derecede izlenebilir mi?


Mutfakta izlemek amacıyla alıyorum dedim. Ertesi günlerde TV'yi şubede test ettik. Sorumlu Bulunamadı, ürünü Bimeks iade almadı. Yanıltıcı bilgilerle Bimeks satış yapıyor, bu da BİMEKS'e müşteri olmam bin pişman olmama neden oldu.

Uğur 467 Okunma

Cevaplar

 • Uğur30 Eylül 2013

  Herhan gibir sorumlu bulunamadığı gibi müşteriye duyarsız Bimeks, çözüm girişiminden kaçındı.

 • Uğur25 Eylül 2013

  Sayın BİMEKS, Hiç olmayan özellikleri ile bana ürünü sattınız. Şubenizde bu üründe bu özellik yazmıyor uyarıma, 170 derece açı arasında izlenir diye satış temsilcilerinizin bilgilendirmelerine istinaden satınalma gerçekleşmiştir. Müşteriyi olmayan özellikle ürünü satmak başta siz BİMEKS ve bu konuda çıkar sağlıyan LG Türkiye sorumludur. Koşulsuz iade değil, ilgili ürünün amacını aşarak olmayan özellikleri varmış gibi söylenerek satılması nedeniyle iadesi sözkonusudur. Gereği için, Uğur SÖNMEZ

 • Uğur24 Eylül 2013

  Sayın Bimeks... Müşteriyi olmayan özellikle tarafıma sizin satış yekililerinize sorarak aldım. Ürün jelatinleri içinde idi. Mutfakta izlemek amacıyla almayı istediğim tv yi nasıl izleyebilirim. Şubenizde müşteti yetkililerinizle- Genel merkez Müşteri temsilciliği ile görüşmelerim jelatini üzerinde sağlam tv ile gerçekleşti. Bimeks'in sınırsız duyarsızlığı ve inkarlarınıza istinaden kırılmıştır. İş bu yazı Ticaret Odası ve Ataşehir Kaymakamlığı Tükeci Heyeti'ne başvuru olarak kullanılacaktır.

 • Bimeks Temsilcisi23 Eylül 2013

  Sayın İlgili, Tarafımıza aktarmış olduğunuz konu ile ilgili olarak mağazalardan yapılan alışverişlerde ayıplı olmayan ürünler için 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ile sözleşmeden cayma hakkı koşulsuz olarak tüketicilere verilmemektedir. Bu doğrultuda iade/değişim talebinize olumlu yanıt verilememektedir. Not:Ayrıca ürününüz kullanıcı kaynaklı kırık olduğundan farklı bir işlem yapılamamaktadır. Saygılarımızla Bimeks Müşteri Hizmetleri 0 850 222 50 22

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön