22 Şubat 2017
#7862368

Bimeks Garantili Ürün Tamir Edilemedi, BiPara Tutarı Düşülerek İade Yapılacakmış!

Garanti kapsamında tamir edilemeyen ürün için iade kararı çıktı, fakat ürün İçin ödediğim tutardan (yaklaşık 1000 TL) ürünü satın alırken hediye edilen 150 BiPara karşılığı 150 TL düşülerek yaklaşık 850 TL ödenecekmiş. Telefon almak için 1000 TL ayırdım, benim hatam olmadan telefon kapandı, tamir edemediler ve şimdi bana 850 TL iade ediyorlar. Telefonun aynısından istedim, onu da kabul etmiyorlar. BiPara ile aldığım ürünün kutusu bir kez bile açılmadı, onu vereyim diyorum, onu da kabul etmiyorlar.


Telefonun aynısından ellerinde olmadığı için servisten isteyeceklerini, servisin aynısını bulamaması halinde bir üst modelini vereceğini söylemişlerdi. Ama şimdi durum bu. Bimeks beni hayal kırıklığına uğrattı. Mağaza müşteri hizmetlerinin aramamı istedi, ama onlar da sadece 850 TL iade edileceğini söylediler. Ben telefonumun aynısından, yoksa üst modelinden veya tam ücret iadesi istiyorum.

Selim Selim 1.486 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Selim10 Mart 2017

    Sadece para iadesi yapilabilecegi seklindeki karara itiraz edebilmek icon kararin bana yazili olarak bildirilmesini istedim bugün telefonda ancak bunun icon çağrı merkezini aramam istendi. çağrı merkezinde 2. Sirada 12 dakika bekleyip 1. Siraya gectigimde görüşme kendiliğinden sonlandi. çağrı merkezi kesinlikle yetersiz ve iyilestirilmeli bununla ilgili yasal zorunluluk karsilanmiyor gibi. ayrıca ürünüm servlse gldeli yaklaşık iki ay oldu, mail/SMS/mektup/telefonla durumu nasıl bildirilmez? Bimeks'in bir standardized bir sisteml yok mu? Yoksa Nata Vega şubesi kafasina göre mi hareket ediyor? Herkese bimeksi tavsiye ettiğim için mahcup be pusman hissediyorum. Umarım sadece subeyle ilgili bit sorundur

Ziyaretçi Yorumları