22 Mart 2013

Bimeks Ürünü Değişmiyor!

Bimeks'ten LG 22MN43 Monitör-tv aldım. Ekrana çok az aşağıdan baktığımda, ekrandaki görüntü karanlık ne olduğu anlaşılmıyor (berbat bir görüntü). Ertesi gün iş çıkışı Bimekse gittim, iade etmek istediğimi söyledim. Televizyon ve monitörlerde iade olmadığını söylediler. Teşhir ürünü olan LG MN43 üde biraz yukarı kaldırdım, aynı şekilde karardı.

Görevli arkadaşta sorunu gördü ama biz birşey yapamayız dedi. sorunu çözmeye yanaşmadılar. Yetkili servisi tarif edip onlar değişim yazısı verirlerse değişiriz dediler. Müşteri temsilcisini aradım oda; geri iade almadıklarını söylüyor. servis bunda bir şey yok diyor, yazıda vermiyor. tv elimde 2 gündür geziyorum. BİMEKS kapıdan çıkıp geri gelseniz ürünü geri almıyor.

Ümmet 100 Okunma

Cevaplar

  • Ümmet 27 Kasım 2013

    Bu haksızlığı tüketici mahmekesine şikayet ettim.Tüketici mahkemesi beni haklı bulup para iadesi kararı verdi.Ama BİMEKS denilen bu firma beni mahkemeye verdi.500 tl lik bir ürün için beni mahkemelerde uğraştırıyor.Müşteri memnuniyeti diye birşey yok.Mahmekemeye verdiği dilekçede ben sadece satıcıyım,üründeki problem beni ilgilendirmez demiş.Buyurun siz karar verin buradan alış veriş yapmayı düşüneneler. Ben mağdur oldum siz olmayın.

  • Ümmet 24 Mart 2013

    Siz kendinizce haklı olabilirsiniz.ama ben ; keyfi ben bunu beğenmedim deyip iade istemiyorum.LG nin bu serisinde problem var.teşhir ürününüzü teşhir ederken kusurunu görmeyelim diye yerden 50 cm yükseklikte teşhir ediyorsunuz.Ben bu görüntüyü teşhir ürününde görmem imkansız.görmem için yere yatmam gerekiyor.Bimekste müşteri memnuniyeti diye bir şey yok.Kasalarınızın arkasında büyük bir tabelaya ,bizde satılan mal geri iade alınmaz diye yazında ,benim gibi başkalarıda aldanıp BİMEKS mağduru olmasın

  • Bimeks Temsilcisi23 Mart 2013

    Sayın İlgili, Tarafımıza aktarmış olduğunuz konu ile ilgili olarak mağazalardan yapılan alışverişlerde ayıplı olmayan ürünler için 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ile sözleşmeden cayma hakkı koşulsuz olarak tüketicilere verilmemektedir. Bu doğrultuda iade/değişim talebinize olumlu yanıt verilememektedir. Saygılarımızla Bimeks Müşteri Hizmetleri 0 850 222 50 22

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön