Bimeks Komik Gerekçe!

Mustafa Ş. |

Darty'den aldığımız Samsung S4 cep telefonunun pili şişti, daha sonra video oynatırken kesik-kesik oynatmaya başladı ve en sonunda telefon çalışmaz hale geldi. Bu sırada bu sorunların Samsung S4'lerde sıkça yaşandığını ve servisin genelde çözüm bulamadığını da öğrendim. Telefonu servise verdim; bir-iki günde dönüş oldu ve telefonun kenarlardan darbe almış olduğu, bunun da kullanıcı hatası olduğu, bu yüzden garanti kapsamından çıktığı, dilersem 50 TL karşılığında sorunu çözebileceklerini bildirdiler.

Arayan kişiye, darbe iddiasını kabul etmediğimi, bir an için doğru olduğunu kabul etsem dahi, darbe ile pilin şişmesinin teknik açıklamasını yapmasını rica ettim: yapamadı.

Etiketler :

Garanti Kapsam Yetkili Ser. Yönlendirme Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 03 Ekim
  22:14

  Sayın İlgili,
  Tarafımıza iletilen konu ile ilgili olarak satış sonrası hizmet garanti belgesinde yeralan firma ve/veya anlaşmalı servisler tarafından verilmektedir.
  Yetkili teknik servis tarafından yapılan kontrollerde kullanıcı hatasının tespit edilmesi durumunda onarım ücreti istenmekte ve arızaya bağlı olarak parça değişmesi gereken durumlarda onarım ücretleri yükselmektedir.
  Garanti koşulları hakkında detaylı bilgiye yetkili teknik servislerden ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla
  Bimeks Müşteri Hizmetleri
  0 850 222 50 22