25 Şubat 2014

Bimeks Garantili Ürüne Ücret İstedi.

Bimeks'ten aldığım Galaxy S3 telefonumun power düğmesinin alt kısmı ve şarj girişinde çatlak oluştu. Telefonum teledünya şirketine garantiye gitti. Bimeks'in genel merkezinden arayıp 480 tl ücret istediler. Kabul etmedim. Çünkü sorun kullanıcı hatası değildi. Araştırdığıma göre S3'lerde bu sorun kronikti. Bimeks'ten telefonu geri aldığımda orijinal arka kapağın yerine tam oturmayan başka bir kapak, ekran koruyucusunda derin bir çizik vardı.

Ekran koruyucuyu çıkarıp atmışlar takma zahmetinde bile bulunmamışlar. Bir daha Bimeks'ten tek bir ürün dahi almayı düşünmüyorum. Şuan tanıdığım herkese bu olaydan bahsediyorum. Bimeks'in Tüketici dostu! sloganını daha gerçekçi kullanmasını tavsiye ediyorum.

Zehra 137 Okunma

Cevaplar

  • Zehra 01 Mart 2014

    Bimeks markasına güvenim artık sıfır. Ne garanti anlayışı ne de müşteri desteği son derece zayıf. Üstelik Garantiden gelen ürün gönderilmiş halinden daha berbat bir halde iade ediliyor.

  • Zehra 26 Şubat 2014

    ben telefonumu alırken Bimeks markasına güvenip aldığım için muhatap olarak da Bimeks i kendime uygun gördüm. Çünkü satış sırasında teledünya garantili telefon almakta tereddüt yaşarken herhangi bir sorunda Bimeksin bana yardımcı olacağını söylemişlerdi. Esas konu ürünün garanti kapsamına alınıp alınmaması değil zaten. Telefonun garantiden eskisinden daha berbat bir halde tarafıma iadesi. Ama tabiki sizin bu duruma bir çare aramaktan çok sorunun yetkili servisten kaynaklandığını söylemeniz gayet beklenir bir cevaptı.

  • Bimeks Temsilcisi26 Şubat 2014

    Sayın İlgili, Tarafımıza iletilen konu ile ilgili olarak satış sonrası hizmet garanti belgesinde yeralan firma ve/veya anlaşmalı servisler tarafından verilmektedir. Yetkili teknis servis tarafından yapılan kontrollerde kullanıcı hatasının tespit edilmesi durumunda onarım ücreti istenmekte ve arızaya bağlı olarak parça değişmesi gereken durumlarda onarım ücretleri yükselmektedir. Garanti koşulları hakkında detaylı bilgiye yetkili teknik servislerden ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla Bimeks Müşteri Hizmetleri 0 850 222 50 22

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön