12 Eylül
#12583146

Bimcell İnternet Paketi Kandırmacası!

8 Eylül 2019 tarihinde, gece saat 01:46 geçe "İnternet Paketiniz Bitmiştir" mesajının akıbetinde doğal olarak TL gitmesin diye internetimi kapattım, sonrasında ise kalan bakiye sorgulaması yaptığımda Şoke oldum. Hattımdan 10.5 TL düşmüş. Hemen "Online İşlem" uygulaması üzerinden TL harcamasını kontrol ettiğimde, TL düşmelerinin paketin bitmesinden 15dk önceye tekabül ettiğini gördüm. Bimcell son 15 dakika'dır An ve An paketimin bittiğini görmüş, LOG kayıtlarını an ve an tutmuş ve buna karşın uyarmamış.


Bu şikayet kaydını bir Yazılım Mühendisi olarak düşünüyorum, operatör temsilcisi "son 1 saatin kaydı sisteme düşmez" diye ısrarla bir gerekçe yutturmaya çalışıyor, bu tamamen yalan ve hatta yanlış, buna birebir şahit oldum ve ekran görüntülerini de aşağıda paylaşıyorum. Olayı fark ettiğim an LOG kayıtlarına baktım, 5dk öncesinin dahil kota kullanımı (MB) ve tutarlarını görüntüleyebiliyorum. Her kim Son 1saat, yarım saat vs... Sisteme düşmüyor, hariçtir diyorsa şunu bilin ki kesinlikle yasal bir kılıf uydurarak sizi kandırıyor. Bimcell'in yaptığı kesinlikle bir yanıltma. Hem de sadece bir defa değil, kullandığınız internet paketiniz ne zaman biterse bitsin bunu uyguluyor. İster hediye paketi olsun. İster satın aldığınız paket olsun. Bimcell kullanıyorsanız bir çoğunuz yaşamışdır, takip edin ve görün.


Eğer ki diyelim Data kullanımını anlık göremiyorsunuz (bizde inandık) bu kullanıcının değil firma olarak sizin sorumluluğunuz. Paketin bittiği an SMS'in geldiği andır, öncesi son kullanıcıyı bağlamaz. Bunu kullanıcı memnuniyeti ile asla izah edemezsiniz. Bunu mutlaka düzeltmenizi ve prosedürü uygulayan ilgili yöneticilerinize ulaştırmanızı istiyorum. Yazmaktan çekinmiyorum, bir örnek daha vereceğim. Çünkü vatandaşı küçük lokmalarla kemirip toplu paralarının alınmasına tahammül edemiyorum. Paketsiz olarak interneti açın ve 5 dk dolaşın. Sonra İnternetinizi kapatın. Anında size harcama tutarınız gelecek. Uzun yıllar Bimcell'i severek kullanırdım. Bu ilk gördüğüm yanlış beni hayal kırıklığına uğrattığını belirtebilirim. Fiyat politikası olarak da iyimser bulmuştum. Ama bu küçük ve tehlikeli hilekar politikadan ne zaman vazgeçerse şikayetimide severek kaldırırım.

İsmail İsmail 2.437 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları