12 Ekim 2015

Bimar Bilgisayar İadeye Yanaşmadı!

Bimar bilgisayar bana Technisat Conax Modül sattı ve fatura düzenlemek istemedi, ikna olmadığımı görünce fatura düzenlediler. Fakat daha 1 gün kullandığım modülü iade etmek istediğim için tüm faturalarla birlikte ürünü götürdüm ve para iadesini istedim. Oradaki görevlilerden S. hanım iadeye yanaşmadı fakat faturayı görünce şaşırdı ve"size fatura mı kestik"dedi ve kasalarında para olmadığı için pazartesi gelin dedi. Tekrar geldiğimde ise oradaki diğer yetkililerden F. bey ile görüştü ve F. bey bana "size fatura kestiğimiz için iade alamayız, iade hakkı diye bir şey yok" dedi. Fatura kesmiyorlar. Ürünün orijinal seri No.. sorgulamasında da kaydı çıkmadı.

Talip 483 Okunma

Cevaplar

  • Talip 19 Ekim 2015

    Ayrıca firma yetkilisi "130 TL'nin kasada bulunamama ihtimalinin de takdirini okuyucuya bırakıyoruz" şeklinde beni töhmet altında bırakarak ama kesin bir cevap vermeden kaçak cevap şeklindeki tutumu da, kendilerinin tabiriyle "Ankara'nın en eski bilgisayar firmalarından olan ve 13 şubesi bulunan" firmaya kesinlikle yakışmamıştır. Çünkü kendi çalışanları sırf bana 130 TL'yi iade etmemek için tabiri caizse bugün git yarın gel şeklinde davrandılar. Cevap olarak yazılan metin, göstermelik olup, bu konuşmalar, ilgi-alaka anltıldığı gibiyaşanmamıştır. Ama bende köklü bir firma olmanın müşteri memnuniyeti demek olduğunu hatırlatarak beni mağdur eden bu durumun takdirini değerli okuyuculara bırakıyorum.

  • Talip 19 Ekim 2015

    Firma yetkilileri ile"müşterimize modülün ambalajındaki deformasyon ve cihaza takıp çıkarmaktan kaynaklı kullanım izi oluşması nedeniyle bu ürünü başka müşteriye yeni olarak satamayacağımızı, dolayısıyla iade alamayacağımızı belirttik"şeklinde kesinlikle konuşulmamış olup, hakkımı aramamı, bunu her yere kötüleme haberleri yazacağım şeklinde çarpıtarak aktarmıştır. Fatura kestikleri için şaşıran firma yetkilileri"SİZE fatura kestiğimiz için bu ürünün iadesini kabul edemeyiz çünkü biz bunun KDVsini ÖDEDİK"dediler. KDV ödemek her işletmenin yükümlülüğü değil midir? Vergiden kim niye kaçınır? Ayrıca ürün değil 13gün,2 gün bile kullanılmamıştır çünkü zaten bayramdı ve teledünya kurulumu yapılmamştı

  • Bimar Bilgisayar Temsilcisi18 Ekim 2015

    Firmamızdan 22.09.2015 tarihinde conax modül alan sözkonusu müşterimiz almış olduğu ürünü 13 gün kullandıktan sonra, 05.10.2015 tarihinde "ben bu ürünü kullanmaktan vazgeçtim, ürünü koşulsuz geri iade etmek istiyorum" diyerek geri getirmiştir. Biz de müşterimize modülün ambalajındaki deformasyon ve cihaza takıp çıkarmaktan kaynaklı kullanım izi oluşması nedeniyle bu ürünü başka müşteriye yeni olarak satamayacağımızı, dolayısıyla iade alamayacağımızı belirttik. Ancak müşterimiz Tüketici yasasına göre de mağazadan satışta koşulsuz iadenin olmadığını bildiğini ama gene de bu ürünü vermek istediğini bu ürünü bu haliyle kabul etmemizi aksi durumda internette her yere yazılar yazarak firmamızı kötüleyeceğini belirtti. Biz de müşterimize kendisinin memnuniyeti başka bir müşteriye kullanılmış ürün satmayı gerektiriyorsa bu talebi yerine getiremeyeceğimizi belirttik. Bu bilgiler ışığında Ankara'nın en eski bilgisayar firmalarından olan ve 13 şubesi bulunan firmamızda fatura isteyen bir müşterinin talebine şaşırılıp şaşırılmayacağının ya da 130 TL nin kasada bulunamama ihtimalinin de takdirini okuyucuya bırakıyoruz. Saygılarımızla... Alper ULUDAĞ Not: Ürünün fatura tarihi 22.09.2015 tir. Değişim için talep tarihi 05.10.2015 tir. Değişim talebi 1 günlük kullanımdan sonra değil tam 13 gün sonradır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön