Bim Personeli Azarlar Gibi Konuşuyor

Zehra Zehra05 Ağustos 2019 13:45

4 Ağustos (bugün) 18:40 civarı İstanbul Pendik Çamçeşme Kemalpaşa Caddesi üzerindeki Bim'de alışveriş yapıyordum. Aldığım ürünü yanlış geçti kasiyer ve anahtar almaya gitti. Sonra arkamdakiler eşyalarını benimkilerle karışacak biçimde koydukları için müdahale edince bir ağız dalaşı oldu. Hala bekliyoruz bu arada kasada.

Konu uzayacak gibi olduğu için birisi kasaya bakacak mı artık dedim. Başka bir bayan personeliniz azarlar gibi 'bakacak' dedi. Son derece sinirli bir şekilde söyledi. Kızmanıza gerek yok sakin olun filan dedi ama gayet sinirle. Diğerleri de biz sakiniz dedi. O kasiyer de size demedim diyerek beni kastettiğini ifade etti. Bir gülüşmeler filan. Bu da yetmedi biraz sonra bu bayan kasiyer diğer arkadaşına bu konuyu ballandıra ballandıra anlattı, üstelik kasada başka bir müşteri varken. Ben hala buradayım yalnız dedim ama duymadı.

Müşteriler çekiştiriliyor ve yetmiyor bu başka müşteri önünde yapılıyor. Yani özetle hem müşteriyi azarlıyor hem de müşteri önünde müşteri çekiştiriyordu kasiyer hanım. Bu müşteri çekiştirme durumuna daha önce başka personellerde de rastladım ama konunun muhatabı olmadığım için şikayet gereği duymadım. Ayrıca ne zaman kasada kuyruk olsa bir müşteri söylemeden başka kasa açılmıyor. Personellerinize müşteriye nasıl davranılması gerektiğini ve müşteri önünde başka müşterinin çekiştirilmemesi gerektiğini anlatmanızı öneririm. Yoksa müşteri kaybınız artarak devam edecektir.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler