Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Bim ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Yasin sonuçtan hiç memnun değil

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  2 Yorum

Bim Arızalı Ürün İade Mağduriyeti

610
Yasin
Yasin 30 Ocak 20:46

28.01.2023 cumartesi akşam saatlerinde Bim Mağazasından Dijitsu ® marka 32 inç dahili uydusu olan TV aldım. Ürünü evde açtın kurulum yapmak istediğimde uydu alıcısı sorunlu olduğu için kanal araması yapmadı. Ertesi gün çalıştığım için ürünü 30 Ocak pazartesi günü mağazaya götürdüm iade talep ettim, iade kabul etmediler servise götürüp arıza olduğuna dair belge alınması gerektiğini söylediler. Bindim arabama yetkili servise gittim ürün dediğim gibi uydu alıcısı arızalı olduğu tespit edildi. Servis tutanağında arızalı olduğu müşteri tarafından onarım kabul edilmediği, iadeye uygun olduğu, ürün serviste kaldı şeklinde tutanak tutuldu. Bu belge ve ürün fişi ile mağazaya gittim. Mağaza görevlisi yönetici ile görüşmesi gerektiğini söyledi bunun üzerine daha ne görüşeceksiniz dedim sinirlendim sabah getirdim almadınız servise yönlendirdiniz daha ne istiyorsunuz dedim. Neyse görüştü geldi neymiş akşam geç olmuş yarın firma ile görüşüp bilgileri teyit etmeleri gerektiğini söyledi bende dalga mı geçiyorsunuz ben arabamla kaç km yol yaptım oradan oraya hem maddi hem manevi kaybım oldu, ben sürekli oradan oraya gitmek zorunda mıyım dedim çok sinirlendim. Belge gerçek olmayabilir falan deyince tepem iyice attı. Hayatımın en büyük pişmanlığını yaşadım ve sabrımı korumaya çalışsam da çıldırdım resmen. Niye insanları mağdur ediyorsunuz alın kendiniz servise götürün iade edin dedim. Bir de ücretini iade almak için mağazaya gideceğim hem uzak hem de arabamla gideceğim. Bir televizyon aldım çok mağdur oldum. Sözde beğenmediğiniz ürünü koşulsuz iade alıyoruz diyorsunuz arızalı ve belge düzenlenmiş ürünün iadesi için niye beni oradan oraya gezdirip iade için uğraştırıyorsunuz. Hakkımı asla helal etmiyorum. Bir daha da tövbe.

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  2 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
349
19 Şubat

Bim Buono Bademli Çikolatadan Kıl Çıktı

Bim'den aldığım Buono marka Bademli çikolata ürününüzün içinden kıl çıktı. Gerekli hijyenin verilmemesi beni çok şaşırttı. Sürekli aldığım bu üründen bu tarz bir olay yaşamış olmam önceki yediğim ürünleri aklıma getiriyor gerçekten hayal kırıklığı her yere şikayet edeceğim.

Bim Buono Bademli Çikolatadan Kıl Çıktı
Bim Buono Bademli Çikolatadan Kıl Çıktı
Bim Buono Bademli Çikolatadan Kıl Çıktı
profile
152
27 Aralık 2022

Bim Gelen Ürün Yok Mağazada

Cuma günü gelen LG marka televizyonun İzmir yaghaneler Bim mağazasına ilk giren benim, ama ürün yok dediler. Bununla alakalı yazma gereği duydum. Elinizde varsa talep ediyorum. AB**** 055****15 daha önce de böyle sıkıntılar yaşamıştık. Diğer mağazadan getirmişlerdi.

profile
380
16 Aralık 2022

Bim Mağazasının Saygısız çalışanı

Bugün hasta olan küçük kızımı evde bırakıp büyük kızımı okuldan almaya gittim. Bim marketine girdim acil almam gerekenleri aldım kızım susamıştı şu aldım. Kasaya geldiğimde kartınız onay vermedi dediler halbuki aynı sorunu yine aynı mağazada yaşamıştım o zaman da yan kasa onaylamıştı yüksek limitli ...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

Selman
Selman
 

Üstat orada ki çalışanın kendi tavrı bu, Bim in kalite güvencesi var yani koşulsuz iade almak zorundalar https://www.bim.com.tr/Categories/628/kalite-guvencesi.aspx Çalışana bunu göster. Mağaza müdürünün sizi mağdur etmesine izin vermeyin. Hiçbir şekilde servis formu da almana gerek yoktu. Sizi yanıltmaș. Yerinizde olsam bu bilgiler ile o şahsi dava dahi ederdim

Selman
Selman
 

Dijitsu 43ds9800 modelini TKGS olmaması, Netflix lisansı olmaması ve Google Play sertifikasız olmasından ötürü götürüp iade ettim.