Toplam çözüm sayısı
..
Bilim Yaşam Okulları ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Yeni karşılaştırma

ile

Bilim Yaşam Okulları'ndan Kovuldum!

3131görüntüleme
Nuriye
Nuriye 14 Şubat 21:27

Bilim Yaşam Okulları Beylikdüzü'nde anaokulu eğitim koordinatörü olduğunu söyleyen bir kadın beni okuldan kovdu üstelik iki çocuğumu da okula kayıt yaptırmıştım kayıttan önce farklı kayıttan sonra çok farklı konuşan bu kadın için okula şikayetimi belirttiğimde hiç önemsemeyip sadece paramı iade ettiler oysaki bir velinin kendine uygun bir okul bulup kayda karar vermesi ne kadar zordur giden zamanıma ve karşılaştığım eğitim dünyasına çok yazık oldu.

Bilim Yaşam Okulları15 Şubat 16:41

Okulumuz ve personelimiz ile ilgili bu gerçek dışı iddia bizi üzdü. Okul olarak gerek öğrenci ve velilerimizin gerekse personelimizin haklarını korumak, doğru iletişim kurmak ve çözüm odaklı olmak önceliklerimiz arasındadır. Nuriye Hanım, okulumuz kurallarından öğrencilerin okul forması giymesi gerekliliği ile ilgili kurala itiraz etmiştir. Anaokulu koordinatörümüz okul forması kuralının tüm öğrencilerimiz için geçerli olduğunu ve esnetilemeyeceğini belirttiğinde, bu kuralı saçma bulduğunu ve kabul etmediğini sert bir üslupla dile getirmiştir. Bunun üzerine anaokulu koordinatörümüz tarafından farklı bir uygulama yapmamızın mümkün olmadığı belirtilmiş ve konuşma sonlandırılmıştır; Nuriye Hanım’ın genel müdürümüzle görüşme talebine istinaden kendisi beklemeye alınmıştır. Genel müdürümüzle de görüşen Nuriye Hanım, okul forması kuralımız kendisine uymadığı için kendi isteğiyle kaydını sildirmiş ve hiçbir sorun çıkarılmadan ücret iadesi yapılmıştır. Okulumuzu araştırmış, değerlendirmiş, iyi bir eğitim kurumu olduğuna karar vermiş olmasına rağmen, Nuriye Hanım’ın okul forması kuralı yüzünden vazgeçmiş olması kendi tercihidir. Bizim açımızdan, okulumuz koşulları ve kuralları kabul edilmediği takdirde ne yazık ki geriye başka bir seçenek kalmamaktadır.

Nuriye
Nuriye15 Şubat 17:43

Okul forması meselesi aramızda geçmiştir doğru ama hiç kimse üç buçuk yaşında çocuğuna forma giydirmez altı yaş için zaten mantıklı olabilir tercihe bağlı yalnız buna itiraz kovulmayı gerektirmez bu konuşma burada bitmiştir deyip kapıyı ardına kadar açık bırakmak nezaket dışıdır sert uyarmış olsam yetkilileriniz eğitim koordinatörü adına özür dilemezdi benden oda ayrı bir mevzu ben zahirde olmasa da bana iyilik yapan ve çocuklarımı bana emanet etmeyin diyen bu kadına haliyle ilk günden kendini gösterdiği için teşekkür erdemde kurum yetkililerinin dikkatine derim

Nuriye
Nuriye15 Şubat 17:51

Ayrıca şunu da belirteyim 15 sa İngilizce deyip 12 sa İngilizce dersi kayıttan sonra düzeltilmiştir. Formayı da kayıttan sonra söylediklerinde bende öncesinde neden söylemediniz dedim ve bana sen sorsaydın istersen kaydını aldır diye ayrıca bir saygısızlık yapılmıştır benim sakin kalabilmem neticesinde belkide okuldaki bu kadın daha çok üstüme gelmeyi kendinde hak görüp bir de üşüyünce bir konuşma burada bitmiştir deyip azarlamıştır!

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile