Toplam çözüm sayısı
..

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK)

tam yıldız tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1.6

Son 30 günlük sayfa görüntüleme sayısı 12.988

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK)

tam yıldız tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1.6  
Müşteri memnuniyet puanı

Kullanıcıların, şikayet sürecini değerlendirirken verdikleri puanlarla hesaplanır.

Detaylı bilgi
 
Son bir yılın verileri
profile-icon
profile-icon

54 şikayet

Şikayet Sıralaması
profile
 • 917görüntüleme
 • 1 hafta önce
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız
Fatih Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
 • 28görüntüleme
 • 2 hafta önce
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız
Bayram Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
Õzgūrr'nin Teşekkür Mesajı
 • 3 hafta önce
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız

“Teşekkürler”

Õzgūrr Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
 • 147görüntüleme
 • 26 Ekim 20:37
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) D-smart'ın Mağdur Etmesi

D-Smart'tan internet için başvurdum ama onlar D-Smart tv için cihaz getirmişler ve ben böyle bir ürün istemedim. İptalini istedim iptalini yapmıyorlar...

Adem'in Teşekkür Mesajı
 • 26 Ekim 20:37

“Şikayetim düzelmedi ama ama biraz da olsa rahatladım teşekkür ederim”

profile
Oguzhan'ın Teşekkür Mesajı
 • 15 Ekim 18:28
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız

“Teşekkürler”

Oguzhan Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
 • 599görüntüleme
 • 31 Ocak 21:20
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) Şebeke Yok İnternet

Bizim evimizde şebeke internet çekmiyor 1 seneden fazla oldu ve eşim bana ulaşamıyor ben hamileyim ve hiç kimseye ulaşamıyorum ne de karşı taraf ulaşa...

Nergiz'in Teşekkür Mesajı
 • 31 Ocak 21:20

“Teşekkür”

profile
 • 137görüntüleme
 • 12 Aralık 2020 10:17
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız
Betül Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
 • 1676görüntüleme
 • 11 Aralık 2020 21:12
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) Sürekli İnternet Kesilmesi

Öncelikle merhaba 5 aralıktan itibaren Aksaray taşpazar Mahallesi'nde ev internet, bazen mobil internet kesiliyor, İnsanlar EBA uzaktan eğitimde zorlu...

Umut'un Teşekkür Mesajı
 • 11 Aralık 2020 21:12

“Öncelikle merhaba Play Store güncellemesi sonrasında batarya ömrü 2 gün gitmekte olup telefon almaktan kurtardı. WiFi iyi olmasa ancak Vodafone mobil internetinde gözle görülür iyileşme yapıldı. Sorunsuz şekilde çalışıyor.”

profile
Levent'nin Teşekkür Mesajı
 • 08 Ekim 2020 01:23
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız

“Şikayetim çözüldü”

Levent Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
 • 973görüntüleme
 • 05 Temmuz 2020 10:15
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) Hiçbir Çözüm Sağlamıyorlar!

D-Smart'a geçtiğimden beri 2019 ekim'de 15 tane şikayet yazmışımdır BTK'ya da bu siteye de ve hepside gerçekten mağdur olduğum şikayetler. Bana 90 TL'...

Nehibe'nin Teşekkür Mesajı
 • 05 Temmuz 2020 10:15

“D-Smart BTK ya yaptığım şikayet üzerine aradıklarını söyleyerek abone iptal bedeli ödemeyeceğimizi kullanamadığımız aylarda ki faturalarımızı da iade edeceğini söyledi. Gerçekten o kadar mutlu oldum herkese haber verdim buraya da yazıyorum yani devlet baba yapyı dedim gene. Sahipsiz olmadığımı benim de haklarımı savunacak devletin bir kurumu olduğunu, dolandırıcılara yem edilmediğimi görmek çok güzel. Sonunda onlara vatandaşın sahipsiz ezik olmadığı gösterildi çok teşekkür ederim. Allah razı olsun inşallah benim surumuma benzer bütün insanlarında bu sıkıntıları çözülür. Sabredin vazgeçmeyin yapacak bir şey yok demeyin... Çok şükür o kadar rahatladım ki.”

Yeni karşılaştırma

ile

Marka Profili

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) bugüne kadar marka profili oluşturmadı. 
Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Tarih ikonu
Son 1 yılda şikayetlerin henüz hiçbirine cevap vermedi.

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK)

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) Hakkında

Bilgi Teknolojileri Kurumu, Telekomünikasyon Kurumu’nun 2008 tarihli 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu ile yeni bir düzenlemeye tabi olmuş yeni ismidir. Kurul Başkanı BTK’nın en üst idari amiridir. Kurumun tüm yönetim ve temsil yetkisi başkana aittir. Telekomünikasyon sektörünü düzenleme ve denetleme fonksiyonunun bağımsız bir idari otorite tarafından yürütülmesi amacıyla faaliyet göstermekte olan Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun temelleri ilk olarak 2000 yılında atılmıştır. Kanunlarla verilen görevleri yerine getirmek ve yetkileri kullanmak üzere kamu tüzel kişiliğini elinde bulunduran kurum, idari ve mali özerkliğe sahip özel bütçeli Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu ile Başkanlık teşkilatından oluşur. Bilgi Teknolojileri Kurumu ve faaliyetleri ile ilgili daha fazla fikir edinmek isterseniz sayfamızda yer alan BTK kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Bilgi Teknolojileri Kurumu Görevleri Nelerdir?

Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun görevleri; elektronik haberleşme sektörü, bilgi teknolojileri ve posta sektörü olmak üzere ayrılmaktadır. Elektronik haberleşme sektöründe kurumun yetkilendirme, denetleme, uzaklaştırma, tüketici haklarını koruma, rekabetin tesisi ve korunması, teknik düzenlemeler, spektrum yönetimi ve denetimi gibi görevleri vardır. Kurumun yetkilendirme görevi; elektronik haberleşme hizmetlerinin sunulması ve/veya elektronik haberleşme şebekesi sağlanmasının temini ile şirketlerin, BTK nezdinde kayıtlanmasını ya da kayıtlanmasıyla birlikte bu şirketlere elektronik haberleşme hizmetlerine özel belirli hak ve yükümlülükler verilmesini ifade etmektedir. Elektronik haberleşme sektöründe yetkilendirmesi ile ilgili esas olarak kurumun; sektördeki oyuncu sayısının arttırılarak rekabetçi bir ortamın oluşturulması, sektörde güven ortamının tesis edilmesi, yerli ve yabancı yatırımın teşvik edilmesi gibi rolleri bulunmaktadır. BTK aynı zamanda tüketici haklarının korunmasından da sorumludur. Buna göre tüketicilerin eşit hizmet alabilme hakkı, Tüketicinin ve son kullanıcının korunması, şeffaflığın sağlanması ve bilgilendirme, abonelik sözleşmeleri, kişisel verilerin işlenmesi ve gizliliğin korunması ve hizmet kalitesi gibi konularla da yine BTK ilgilenmektedir. Kurum aynı zamanda özellikle son yıllarda hem hayatı kolaylaştıran bir teknoloji hem de bir o kadar risk ve tehdit barındıran bilgi ve iletişim teknolojileri alanında da çeşitli sorumluluklar üstlenmektedir. Yeni bilgi ve iletişim teknolojilerinin, hizmetlerin ve uygulamaların sağladığı faydalardan herkesin yararlanmasını ayrıca ortaya çıkan riskler ve tehditlerden de korunmasını sağlamak üzere kurum uluslararası, bölgesel ve ulusal düzeyde çeşitli çalışmalar yürütmektedir.

Bilgi Teknolojileri Kurumu İletişim Kanalları

Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun hizmet alanı ve sorumlulukları dahilindeki olaylarla ilgili Bilgi Teknolojileri Kurumu iletişim kanallarını kullanarak kurum ile iletişime geçebilirsiniz. BTK iletişim kanalları arasında; Bilgi Teknolojileri Kurumu telefon destek hattını arama ya da farklı illerdeki bölge müdürlükleri iletişim numarasını arama seçenekleri yer almaktadır. Her türlü konudaki Bilgi Teknolojileri Kurumu şikayet ve yorumlarınızı ise sayfamız üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgi Teknolojileri Kurumu iletişim numarası nedir?

BTK Tüketici İletişim Merkezi için Alo 120’yi arayabilirsiniz.

Zararlı siteleri BTK’ya mı ihbar edebilirim?

Zararlı gördüğünüz internet sitelerini https://www.ihbarweb.org.tr adresinden şikâyet ederek Güvenli İnternet Kapsamına alınmasını sağlayabilirsiniz.

BTK’ya göre yurt dışından getirilen hangi cihazların kayıt edilme zorunluluğu bulunur?

Elektronik kimlik bilgisini haiz cihazların (IMEI numarasına sahip) tamamının kayıt altına alınması gerekmektedir. (cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar vs.)

Yurt dışından gelen cihazların kaydı sırasında nelere dikkat edilmelidir?

IMEI kaydı için kişiye ait yurda giriş yapılan belgenin son üç yıl içerisinde herhangi bir cihaz kayıt işleminde kullanılmamış ve kişinin Türkiye’ye giriş yaptığı tarih üzerinden 120 günlük hak düşürücü sürenin geçmemiş olması gerekmektedir.

Bilgi Teknolojileri Kurumu ile ilgili daha farklı bir sorum var.

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) hakkında daha farklı bir soru ya da sorununuz varsa, buraya tıklayarak Şikayetvar'a yazabilirsiniz. Böylece sorununuzu hem marka hem de tüketicilerle paylaşabilirsiniz.