09 Nisan 2013 #1733416

Biletix.com Taksitlendirmede Yüksek Fark Alıyorlar!

Biletix.com'dan 2 adet konser bileti aldım. 2 bilet ücreti 293.5 TL. 2 bilet için hizmet bedeli 26.5 TL. Eyvallah. Toplam ücret 640 TL.


Eğer olur da taksit yaptırırsanız, toplam ödeme 693 TL oluyor. Yani 3 taksit için 53 TL fark alınıyor. Bugün esnaf Ahmet amcaya bile gitseniz, en ufak gömleği dahi vade farksız 10/12 taksitle alabiliyorsunuz. Biletix bildiğiniz taşeron gibi...


Durun! Daha bitmedi. Biletinizi aldınız sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bileti elde etmek için ekstra ücret ödemeniz gerekiyor. Hem de ayağınızla gişeye gitmek zorunda olmanıza rağmen.


Eve kargo isterseniz İstanbul'da olmak zorundasınız, Eğer benim gibi başka bir şehirdeyseniz ne yazık ki para ödeyerek bile bilet alamıyorsunuz.

Tuna 1.128 Okunma

Cevaplar

  • Biletix.com Temsilcisi10 Nisan 2013

    Sayın Ayyıldız'ın şikayetine istinaden telefonla geri dönüş yapılmış olup, ulaşılamadığından mail ile bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla Biletix Müşteri Hizmetleri

  • Tuna09 Nisan 2013

    "Değerli Müşterimiz, Biletix sayesinde tüketiciler biletlerini satın alırken Çağrı Merkezi, Internet, Perakende Satış Noktaları ve Mobil Uygulamalar gibi satış kanallarından yararlanabilmektedirler. Biletix bunun gibi sağlamış olduğu hizmetler için, etkinliğe göre değişiklik gösteren ve mekan işletmecileri, organizatörler / spor kulüpleri gibi müşterimiz olan firmalar ile yapılan anlaşmalara bağlı olarak belirlenen hizmet bedelini talep etmektedir. Bu ücret, temel bilet bedeli üzerine eklenir ve her bilet başına alınır. Tahsil edilen bilet fiyatı etkinlik sahibi adına tahsil edilmekte olup, doğrudan etkinlik sahibine ödenmektedir. Değişiklik gören etkinliklerde Hizmet bedeli iade edilir. İlgili satış sayfası ödeme ekranında, "Taksit Adedi" bölümünde ödeyeceğiniz taksit tutarı açıkça belirtilmekte, "Sipariş Özetiniz" bölümünde Tutarınız 'İşlem bedeli', 'Vade Farkı', 'Toplam Bedel' kısımlarıyla belirtilmekte, "Kurallar" bölümünde "Hatırlatmak isteriz, eğer taksitle ödemeyi seçtiyseniz vade farkı uygulanacaktır. Satınalma işlemini gerçekleştirdiğiniz anda vade farkını ödemeyi kabul etmiş sayılırsınız." ibaresi yer almaktadır. Belirtilen bütün bildirimler ödeme onayı verilmeden önceki aşamada tarafınıza belirtilmektedir. "Satın al" tuşuna bastığınız zaman, İade ve Değişiklikler, İptal Etkinlikler hakkındaki şartlar da dahil olmak üzere Biletix Satış Politikası ve Gizlilik Sözleşmesi’ni kabul etmiş sayılırsınız. Bu noktada tercih satın alma işlemini yapakan kişiye aittir. Şimdilik kurye teslimatları sadece İstanbul ve Ankara için yapılır.Bazı özel etkinliklerde tüm Türkiye'ye ve Türkiye dışına da teslimat yapılmaktadır. Konuyu bilgilerinize sunarız." ** Bu söyledikleriniz, eğer bileti alabilmek için başka bir alternatif olsaydı kabul edilebilirdi. O zaman o seçeneği seçer yada seçmezdik. Ama bu konuda tekel olduğunuz için yıllardır ne yazık ki hiçbir iyileştirmeye gitmediniz. ** Peki nasıl bir hizmet veriyorsunuz da, 600 liralık biletten 25 liralık hizmet bedeli alıp, bir de ayrıca bilet kesimi için para alıyorsunuz ? Herşeyi biz yapıyoruz zaten... **Bir e-bilet uygulamanız neden yok mesela ? Neden direkt cep telefonundaki barkodu tarayabilecek bilet tarayıcılarınız yok ? Fiyatlarda diğer ülkeleri örnek alıyorsunuz ancak hizmette ne yazık ki yine taşeron zihniyet. **Ayrıca bu söz ettiğiniz "Çağrı Merkezi, Internet, Perakende Satış Noktaları ve Mobil Uygulamalar" gibi şeyler artık bir internet şirketi standartı. VE kimse bunun için ekstra para almıyor.

  • Biletix.com Temsilcisi09 Nisan 2013

    Sayın Ayyıldız'a şikayeti ile ilglii yazılı bilgilendirme yapılmıştır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön