03 Kasım 2014

Biletix.com Bilet Alma Ücreti!

*** İstanbul dergisinin 2014 Kasım sayısında Russian Red konseri için belirtilen ücret 20-40 TL arasında iken, Biletix.com'daki ücretler kısmında 20 TL ücretli bilet görünmemekle birlikte bir bileti hizmet bedeli (Neyin hizmetiyse!) ücreti ile en az 45 TL 'ye alıp bir de bileti gidip gişeden alma bedeli 4 tl konulmasının mantığını anlamış değilim.


Bana sanki hizmet veriyorlarmış gibi bir de kendime ayaklarına gidip bileti alınca ücret ödüyorum. Normalde sürekli konserleri takip eden ve katılmaya çalışan bir insan olmama rağmen artık saf yerine konulduğumuzu düşünüyorum ve almaya karar verdiğim bileti de ödeme kısmında iptal edip daha da bu siteden bilet almamaya karar verdim!

Cansu 1.179 Okunma

Cevaplar

  • Biletix.com Temsilcisi03 Kasım 2014

    Sayın Samancı, Biletix olarak, çağrı merkezimiz, internet sitemiz, Türkiye çapında 60’ın üzerinde satış noktamız, Banka ATM ağları, kiosklar ve mobil biletleme platformları ile, izlemek istediğiniz etkinliklerin biletlerine daha hızlı, kolay ve güvenilir yollardan ulaşmanızı sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca herhangi bir sebeple etkinliğin gerçekleşmemesi durumunda, ödemiş olduğunuz bilet bedellerinin iade edilmesi de Biletix’in güvencesi altında. Bunun karşılığı olarak da bilet bedeline ilave bir hizmet bedeli alıyoruz. Biletix olarak gelirimiz sadece sizlerden aldığımız bu hizmet bedellerinden ibarettir ve bilet bedelinin üzerine eklenen hizmet bedeli, organizatörlerle anlaşmalarımıza bağlı olarak etkinliklere göre değişiklik gösterebilir. Bu konuda özellikle vurgulamak isteriz ki, Biletix olarak, kuruluşumuzdan bu yana, aldığınız hizmet ve kolaylığın bedeli olarak kaç lira ödediğinizi bilmeniz konusunda her zaman şeffaf davranıyoruz ve satın aldığınız biletin üzerinde, hizmet bedelini, bilet fiyatına ek olarak ayrıca göstermeyi tercih ediyoruz. İngiltere başta olmak üzere pek çok ülkede, benzer hizmeti veren biletleme şirketlerinin aldıkları hizmet bedellerini tüketicilere ayrı olarak bildirme zorunluluğu kanunlarla düzenlenmiştir. Henüz Türkiye’de bu anlamda bir kanuni düzenleme bulunmamakla birlikte, Biletix uluslararası uygulamalara paralel olarak, siz değerli müşterilerimize dürüst davranmayı ilke edinmiştir. İşlem bedeli; internet, çağrı merkezi, Garanti Paramatikler, iPhone Uygulaması ve Android Uygulamasından yapılan satışlarda işlem başına eklenen bir ücrettir. Bu ücret, siparişinizin alınması, biletlendirme sistemimize işlenmesi, kurye ve etkinlik mekanı için teslimata hazır hale getirilmesi gibi hizmetleri kapsar. İşlem bedeli tutarı, önceden siz değerli tüketicilerimize ve müşterilerimize bildirilir ve sizler de bilginiz ve onayınız dahilinde, bu tutarları da ödemek suretiyle biletinizi alırsınız. Öte yandan, hizmet bedeli, işlem bedeli veya kurye bedeli ödemek istemiyorsanız, biletlerinizi çoğunlukla yine Biletix tarafından işletilen Ana Gişe'lerden herhangi bir ek ücret ödemeden satın alabilmeniz de mümkündür. Saygılarımızla Biletix Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön