Biletix.com Konserin Ertelenmesinden Ötürü İade Edilen Biletler İçin Alınan Hizmet Bedeli Geri Ödenm

Gizem A. |

Biletix.com'dan çok isteyerek kendime ve arkadaşlarıma aldığım konser biletlerini konserin ertelenmesi sebebiyle iade etmek zorunda kaldım. Biletleri aldığım Biletix.com satış noktasına gittiğimde, toplam bedelin kredi kartıma yansıyacağını söylediler fakat kredi kartıma hizmet bedeli kesilmiş olan tutar yansıdı.

Telefonla destek hattını aradığımda; internetten yapılan işlemler için alınan hizmet bedelinin geri ödenmediğini söylediler. Yani ne konsere gidebildim ne paramı tam geri alabildim. Hizmet bedelinin gerçekleştirilebilen hizmetler karşılığında alınması gerektiğini düşünüyorum.

Etiketler :

Ücret İade Bilet İade

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Gizem A.
  09 Kasım
  19:53

  Merhaba,

  Bilet alırken bu tarz iade işlemleri için şirketinizin kendini garantiye aldığının farkındayım.
  Burdaki sorun bence biletix/organizatör sebebiyle ertelenen ve mağduriyet yaratan durumda; hizmet verilmeden kesilen ücrettir.
  Şirket politikalarında bunlar göz önününde bulundurulursa müşteri memnuniyetinin artacağını düşünüyorum.

  İyi çalışmalar,

 • 07 Kasım
  10:41

  Sayın Avşar,

  Bilet satın alınan etkinlikte iptal ya da erteleme olduysa, Biletix, organizatörün sorumluluğu altında olan biletler hariç olmak üzere, Biletix Satış Kanalları üzerinden satılan tüm biletler için bilet hamillerine ücret iadesi yapar. Ücret iade tutarları, satın alınan biletin üzerinde yazılı ücret ve bilet başına uygulanan ilgili hizmet bedeli ile sınırlı olup, işlem bedeli ya da sair başkaca bir bedelin talebi mümkün değildir. Hizmet bedelinin de bilet bedeli ile beraber iade edildiği bilgisi ayrıca internet sayfamızda 'Politikalarımız' başlığı altında da belirtilmektedir.

  Saygılarımızla
  Biletix Müşteri Hizmetleri