16 Nisan 2013

Biletix.com Hatalı Bilet İşlemi!

16.04.2013'de Biletix.com 'dan bir etkinlik için bilet satın almak istedim. BKM Express ile ödeme kısmında sorun olmadan 184 TL kredi kartımdan çekildi. Ancak Biletix sayfası hata oluşturarak biletlerin satışını tamamlamadı. Konuyla ilgili yine aynı tarihte Biletix Müşteri Hizmetleri'ni aradım. Görüştüğüm müşteri temsilcisi iade işlemleri için kredi kartı, telefon bilgilerimi aldı. 10 iş günü içerisinde iade işleminin tamamlanacağını bildirdi.

1. Pratik olsun diye tercih ettiğim satış kanalında benden kaynaklanmayan bir hata nedeniyle neden mağdur oluyorum? IE, Firefox yerine ChromeBrowser kullanmam tavsiye edildi ki konuyla alakasız.

2. İade işlemini izleyebileceğim bir prosedür de yok.

Aytuğ 129 Okunma

Cevaplar

  • Biletix.com Temsilcisi18 Nisan 2013

    Sayın Ağıç'a şikayeti ile ilgili yazılı bilgilendirme yapılmıştır.

  • Aytuğ 16 Nisan 2013

    Öncelikle şikayetimle ilgili hızlı geri dönüşünüz için teşekkür ederim, iade ile ilgili bir sorun yaşamayacağıma eminim ama internetten alışveriş yapma konusunda deneyimli biri olarak tavsiyelerimi dikkate almanızı rica edeceğim; 2005'den beri internetten gerek yurtiçi siteler gerek yurtdışı siteler olsun, 400'ün üzerinde mal ve hizmet siparişi veren biri olarak ilk kez tahsilat tamamlanmasına rağmen bitirilemeyen bir satış ile karşılaştım, ödeme tamamlandıktan sonra iki buçuk dakikayı aşkın rezervasyon süresi olmasına rağmen Biletix online sitesinde anında hata mesajı görüntülendi. Sitenin bu konuda ciddi problemleri olduğunu düşünüyorum, zaten Müşteri Hizmetlerini aradığımda IE ya da Firefox yerine Chrome Browser kullanmam tavsiye edildi ki 8 yıllık IT çalışanı olarak bunu oldukça gülünç buldum. Bir internet sitesinin siparişi bitirip bitirememesi majör bir hatadır ve Biletix'e müşterilerine browser tavsiyesinde bulunma çözümünü kesinlikle yakıştırmıyorum. Umarım gerekli çözümlerin sağlanması yönünde adımlar atılır, aksi taktirde biletix.com müşterileriniz tarafından sadece haber portali olarak kullanılmaya devam edilecektir.

  • Biletix.com Temsilcisi16 Nisan 2013

    Sayın Ağıç'a şikayeti ile ilgili yazılı bilgilendirme yapılmıştır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön