07 Kasım
#12920657

Biletix Yanlış Biletleme Sorunu

10 Aralık 2019 tarihinde Dasdas'ta sahnelenecek olan Zengin Mutfağı oyunu için Biletix'ten 2 kişilik bilet aldım. İşlem başında 2. Kategori 10. Sıra 14-15 numaralı koltuklar üzerinden yapmış olduğum işlem için 8. Sıra 31-32 numaralı koltuklara biletleme gerçekleşti. İşlem sırasında herhangi bir zaman aşımı, sayfa yenileme vs... Olmamış olmasına rağmen; rezerve edilmiş olan koltuklar arka planda sistem tarafından değiştirilmiş, ve bu değişiklik için süreç boyunca tarafıma herhangi bir uyarı iletilmemiştir. Konu ile ilgili Biletix'ten düzeltme talep ettiğimde 2. Kategorideki koltuklar dolduğu için yardımcı olamayacaklarını belirttiler. Buna istinaden tarafıma bilet iadesi yapılmasını, yapılamıyorsa biletimin açığa alınmasını talep ettim. Ancak bağlanmak için 10 dakikadan fazla süre beklediğim Müşteri Hizmetleri tarafından sadece 30 dakika sonra talebimin reddedildiğine dair bilgilendirme mesajı aldım. Sistemdeki bir hata nedeniyle Biletix tarafından şahsım mağdur edilmiş, şikayet talebim yeterince değerlendirilmemiş ve mağduriyetim giderilmemiştir. Sorunun çözülmesi için yasal yollar üzerinden takibim devam edecektir.

Özge Özge 653 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Özge12 Kasım

    Sayın ilgili, Yanıtınız için teşekkür ederim. Ancak şikayetimde de belirttiğim gibi, herhangi süre aşımı, internet bağlantısının kesilmesi gibi bir durum söz konusu olmadığı gibi, koltukların değiştiğine dair herhangi bir uyarı da tarafıma yansıtılmamıştır. Bu sebep doğrultusunda konu müşteri hizmetlerinize, akabine bu platforma taşınmış olup; hala daha mağduriyetim giderilmemiştir. Söz konusu durum ile ilgili yasal yoldan hak arayışım devam edecektir. Saygılarımla.

  • Biletix Temsilcisi12 Kasım

    Sayın U., Biletix, konser, sanat ve spor etkinlikleri düzenleyen organizasyon firmaları ve spor kulüpleri adına bilet satışı yapan aracı bir kurumdur. Bilet basımı ve dağıtımı hizmeti sunan Biletix’in etkinliğin organizatörü veya düzenleyicisi veya Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un tanımladığı şekilde “sağlayıcısı” olma sıfatı bulunmamaktadır. Koltuk seçme opsiyonu, organizatör firmanın isteği doğrultusunda, müşterilere verilen bir hizmettir ve her etkinlik için geçerli olmayabilir. İlgilendiğiniz etkinlikte koltuk seçme opsiyonu yoksa sistem, o an boş olan en iyi koltukları seçiminize sunar. Seçtiğiniz kategoride, istediğiniz bilet adedine uygun, yan yana kalan en iyi koltuklar, belli bir algoritma çerçevesinde sistem tarafından otomatik olarak seçilir ve onayınıza sunulur. İnternet sitemizden yaptığınız, bilet satın alma işlemi sırasında ilk aşamada bilet seçimi yapılmakta ve seçmiş olduğunuz biletler belli bir süre size ayrılmaktadır, ikinci aşamada, bilet detayları kalan süreniz yazmaktadır. Belirtilen süre içinde işlem tamamlanmaz ya da internet kaynaklı bir sorun yaşarsanız seçtiğiniz biletler tekrar satışa açılmaktadır. Bilet seçiminden sonra size ayrılan koltukların ödeme sayfasında değişmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Tüm bilet satışları kesin olup, etkinliğin organizatör tarafından iptal edilmesi ve/veya değişikliğe uğraması haricinde, satılan biletler, satış işlemi sonrasında hiçbir şekilde iptal edilmemekte ve ücret iadesi yapılmamaktadır. Değişiklik talebiniz ile ilgili olarak da iletmiş olduğunuz etkinliğin tüm biletleri tükenmiş durumda olduğundan mevcut biletlerinizde herhangi bir değişiklik işlemi de yapılamamaktadır. Bilginize sunarız, Saygılarımızla Biletix Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları