09 Ağustos
#12414776

Biletix Yanlış Bilet Alımının İptal Edilmemesi

Milyonfest Fethiye etkinliği için aldığım sadece kombine bileti kamp+kombine olarak değiştirmek istedim. Fakat önce kamp+kombine bileti almam gerektiğini sonrasında eski biletin para iadesinin yapılabileceğini söylediler. Kartımda yeterli para bulunmadığını belirttim ve kendileri "başka kartla alın" diyerek resmen dalga geçtiler.


İnsanların maddi durumları hakkında fütursuzca yorum yapan bu firmadan bilet almaktan vazgeçtim. Biletimi tamamen iade etmek istediğimi söylediğimde böyle bir şeyin mümkün olmadığını söylediler. Hizmet almadığım şeye para mı ödeyeceğim dediğimde ise yapabileceğimiz bir şey yok cevabını aldım.


Türkiye cumhuriyeti anayasası sizi bağlamıyor anladığım kadarıyla. Vatandaş olarak hiçbir gerekçe göstermeden 7 gün içerisinde cayma hakkım var. Biletimin iptal edilmesini talep ediyorum.

Ünsalcan Ünsalcan 652 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Biletix Temsilcisi09 Ağustos

    Sayın O., Gerek ön bilgilendirme formunda ve gerekse de Satış Sözleşmemizde detaylı şekilde belirttiğimiz üzere, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun ve bu Kanuna 4822 sayılı Kanunla eklenen 9/A maddelerine dayanılarak hazırlanmış olan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15. maddesinin “G” bendi uyarınca, satın aldığınız biletlere dair cayma hakkınız bulunmadığını, neticeten sözleşmede düzenlenen tüm hükümleri bildiğinizi yazılı olarak kabul, beyan ve taahhüt ederek bilet satın alım işleminizi yapmış olduğunuzu belirtiriz. Etkinlik biletlerine ilişkin olarak, sipariş onaylandıktan sonra "cayma hakkınızın" bulunmadığı hususu, bilet satın almak suretiyle kabul ettiğiniz Satış Sözleşmesinde de detaylı şekilde belirtilmesi ile birlikte, satın alma işleminden önce karşınıza çıkan "Ön Bilgilendirme ve Satış Sözleşmesi" bölümünde de açıkça yazılmıştır. Biletix, diğer tüm ticari şirketler gibi Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Türk Ticaret Kanunu, Türk Borçlar Kanunu ve Türk Vergi Mevzuatı çerçevesinde kurulmuş olup, konser, sanat, spor etkinlikleri düzenleyen organizasyon firmaları ve spor kulüpleri adına bilet satışı yapan aracı bir kurumdur. Kurulduğu günden bu yana satış politikalarının ve uygulamalarının tüm detaylarını tüketiciler ile eksiksiz bir şekilde paylaşarak bilet satışı yapmaktadır. Aynı zamanda Türk Ticaret Kanunu’na ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunlarının tüm maddelerini doğru ve eksiksiz olarak uygulayarak hizmet vermektedir. Biletix’in web sitesini kullanarak, Biletix’ten satın almış olduğunuz tüm biletlerinizin işlemlerini de, sonlandırmadan önce “Ön Bilgilendirme ve Satış Sözleşmesi” ni onaylarak işlemlerinize devam etmiş olduğunuzdan, bu kuralın farkındalığında olan bir tüketici olarak bilet satışlarının kesin olduğunu ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine göre bilet alım işleminizi tamamladığınızı hatırlatmak isteriz. Bu kapsamda, kural olarak, tüm bilet satışları kesin olup, etkinliğin organizatör tarafından iptal edilmesi ve/veya değişikliğe uğraması haricinde, satılan biletler, satış işlemi sonrasında hiçbir şekilde iptal edilmemekte ve ücret iadesi yapılmamaktadır. Dolayısı ile, gerek hukuki ve gerekse de akdi sebeplere istinaden, cayma hakkınızın bulunmadığını ve bu bağlamda cayma talebinizin kabul edilemeyeceğini belirtir, bilet satışının kesin olduğunu ve biletlerinizin iptal edilemeyeceğini tekrar bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla Biletix Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları