Biletix Tarkan Bilet Satışı Sorunu

Melike Melike6 ay önce

Normalde tüm yeni çıkan çok talep olan biletleri hem pos hem de hikaye olarak sayfasında paylaşan Biletix Tarkan biletlerini bayramın 1.günü kuru bir hikaye ile paylaştı. Ki ne kadar zamandır bu biletleri bekleyen insanlar var, pos bildirimlerini açtık ki haberimiz olsun ama maalesef bu sefer pos atılmadı.

Ve sadece 20 dakika sonra görmeme rağmen biletler tükenmişti. Şu an bir sürü saçma sapan sitede biletler karaborsa satılıyor. Bu kesinlikle Biletix'in ve buna göz yuman Atlantis Yapım, Hitt Production ayıbıdır.

Ki ayrıca normalde biletlerin satışa çıkacağı tarih ve saati aynı Cem Yılmaz'da olduğu gibi belirtmeniz gerekirdi. Resmen mağduriyet için kurulmuş bir oyun. Tarkan umarım bunların farkına varır da bu sıkıntı düzeltilir.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Biletix Logo Biletix 6 ay önce

Sayın Ç., Biletix, konser, sanat, spor etkinlikleri düzenleyen organizasyon firmaları ve spor kulüpleri adına bilet satışı yapan aracı bir kurumdur. Bilet basımı ve dağıtımı hizmeti sunan Biletix’in etkinliğin organizatörü veya düzenleyicisi veya Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un tanımladığı şekilde “sağlayıcısı” olma sıfatı bulunmamaktadır. Tarkan etkinliklerine ait bilet satışı organizatörden gelen bilgi doğrultusunda 11.08.2019 tarihi itibari ile başlamış olup yoğun talep doğrultusunda biletler çok kısa bir süre içerisinde tükenmiştir. Biletler satışa çıktığı anda Biletix web sitesi, perakende satış noktaları, çağrı merkezi ve mobil uygulamalar gibi tüm satış platformlarımızdan aynı anda ve ortak havuzdan bilet satışları gerçekleştirilir. Neticede yoğun ilgi gören etkinliklerde, mekanların kapasitesi ve satışa açılan koltuk adedi, gelen talep adedi ile aynı olmamaktadır. Özellikle çok yoğun talep gören etkinliklerde, kapasitenin talep karşısında yetersiz kalması sebebi ile biletler çok çabuk tükenebilmektedir. Biletix, diğer tüm etkinliklerde olduğu gibi şikayetinize konu olan etkinlikte de hiçbir ayrımcılığa mahal vermeksizin işinin gereğini yaparak etkinlik biletlerinin satışına aracılık etme vazifesini yerine getirmiştir. Satılan biletler iddia edilenin aksine bileti talep eden tüketicilere ve her zaman kullanılan mecralarda satılmıştır. Tüketicilere satılan bu biletlerin bir kısmının karaborsaya düşmüş olmasının şirketimizle herhangi bir ilgisinin olmadığı aşikardır. Diğer tüm hukuk kurallarının yanı sıra rekabet hukuku kurallarını da şiar edinmiş bir şirket olan Biletix, internet sitesinden satışını yaptığı biletlerin bir bölümünün, bileti satın alan kişiler tarafından daha yüksek fiyatlara satılıyor olmasından sorumlu değildir. Etkinlik biletlerini satın alan kişilerin bu aşamadan sonra yapacağı tasarruflardan Biletix’i sorumlu tutmanın hakkaniyetli olmayacağı malumunuzdur. Biletix’in etkinlik biletlerinin karaborsaya düşmesi ile herhangi bir ilgisi olmadığını ve tüm hukuk kurallarına riayet etmeyi şirket politikası halinde getirmiş bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Biletix Müşteri Hizmetleri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler