Biletix İptal Olan Biletin Fiyat İadesinin Gecikmesi

Burak Burak3 gün önce

14.03.2020 cumartesi günü Yılmaz Erdoğan & Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 etkinliğine dijital ortamda kredi kartım ile 2 adet bilet aldım. Bu etkinliğin iptal olduğu tarafıma bildirilmedi, bunu kendim arayarak öğrendim. Konuştuğum yetkili 10 günü içinde iptal olan biletlerin fiyatının kartıma iade edileceğini söyledi. 10 iş günü 2 gün sonra doluyor ama bugün iade sürecini merak edip müşteri hizmetlerini aradım. 

Yoğunluktan dolayı iade sürecinin 20-25 iş gününü bulabileceğini ve bu konuda yapacakları bir şey olamadıklarını söylediler. 25 iş günü demek 1 aydan uzun bir süre demek. Etkinliklerde tekel konumunda olan bu kadar büyük bir şirketin altyapı yetersizliğinden ötürü insanları bu kadar mağdur etmesi kabul edilemez. 

Zira etkinlikten 3 hafta önce aldığım biletin ücretini hemen tahsil eden şirket, iade sürecinde bizim paralarımızı 1 ay boyunca yasa dışı olarak elinde tutacak. Tarafıma taahhüt edildiği üzere 10 iş günü içinde iade yapılmazsa avukat olarak haklarıma başvuracağım. Benim gibi binlerce belki on binlerce kişi olduğunu tahmin ediyorum.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Mete 2 gün önce  

    Hocam merhaba ben de vatandaşım şikayet edip bu konu hakkında başarılı olabilir miyiz çünkü iş günü olarak doldu ve bu adamlar hem mağdur ediyor hem kanuni iş yapmıyor parayı alırken iyi verirken 10 iş gününde bile başarısız ne yapabilirim

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler