09 Eylül
#12571861

Biletix , Hediye Kart Bakiyeme El Koydu

Arkadaşlarım, ne zaman satın alındığını bilmediğim 150 TL'değerinde 2 adet hediye kartı bana armağan ettiler. Ben de ancak kendime uygun bir etkinlik bularak, söz konusu hediye kartları kullanmak istedim. Fakat sitede ödeme ekranında ard Arda hatalar aldım. Çözüme kavuşturmak arzusuyla defalarca aramalarım ve uzun bekleyişlerim neticesinde nihayet müşterine ulaşabildim. Görüştüğüm beyefendi, çok da umursamaz bir tavırla; kartların süreli olduğunu, kullanım yapılmayınca kart içindeki bakiyenin iptal olduğunu iletti. Son derece şaşırdığım bu bilgiye karşılık ‘’Yani içinde para yüklü olan karta süre atayıp, zamanında kullanmadığınız için, yüklenmiş para karşılığında hiçbir hizmet almadan sizin oluyor öyle mi? ‘’ soruma bir açıklamada da bulunmadan ‘’Evet, aynen öyle’’ minvalinde bir karşılık verdi.


Bu ayıptan daha büyük bir ayıp varsa; bu da söz konusu uygulamadır. Yani siz içine para yüklediğimiz kartın bakiyesi, bir yıl kullanılmadı diye el koymak hak görülüyor, şirket prensibi ediniliyor. Eğer uygulama bu şekilde ise; kartların üstünde ‘’hediye kart’’ yerine ‘’1 yıllık hediye kart’’ yazılsın ya da kullanım tarihi etiketi yapıştırılsın? Müşterilerin ödediği paraya karşılık; hiçbir hizmet vermeden bu parayı havadan kazanarak, nasıl bir uygulama anlayışı olduğunu anlamak mümkün değil. Bu uygulama insanların bilgi eksikliğini kötüye kullanmak ve onların paralarına el koymaktan başka bir şey değildir. Etik bir yana bu ahlaklı bir durum da değildir.

Kaan Kaan 167 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Kaan4 g

    Zaten yapıcı bir cevap beklemek hata olurdu. Madem öyle kartların üzerine son kullanım etiketi yapıştırın ya da sürelidir ibaresi koyun. Kartların üzerinde hiçbir ibare yok. Adi üstünde hediye kart. Alan insan kendisi kullanmayıp başkasına hediye ediyor. Burada bir bilgi eksikliği oluşuyor. Bu yaptığınız insanların bilgi eksikliğini kötüye kullanmak oluyor. Bunun üzerinden çıkar yaratıyorsunuz. Hiçbir hizmet vermeden, kart içine yüklenen paraya el koymanızın başka bir açıklaması yok.

  • Biletix Temsilcisi10 Eylül

    Sayın Uçmaz, Hediye kartları, aktivasyon tarihinden itibaren 12 ay boyunca geçerlidir. Bu süre içinde kart tutarının kısmen ya da tamamen kullanılmaması durumunda, kart bakiyesi kullanılamaz hale gelecek, kart içerisindeki meblağın iadesi ya da takası söz konusu olmayacaktır. Hediye kartları, kartın aktivasyon tarihinden itibaren 12 aylık bir süre için geçerlidir ve bu süre içerisinde, 4. madde hükümleri çerçevesinde Biletix/Ticketmaster ürünlerinin satın alınması için kullanılabilir. Kartın aktivasyon tarihinden itibaren 12 ay geçtikten sonra, satın alımda yüklenen değerin tümü ya da bir kısmı kart üzerinde kalmış bile olsa, kartın yeniden kullanılması ya da kart içerisinde kalan bakiye tutarın iade alınması mümkün olmayacaktır. Kartın aktivasyon tarihinden 12 ay geçtikten sonra, kartın içerisinde kalan varsa tüm kullanılmamış değerler kaybedilecek ve geçerliliğini yitirecektir. Bu meyanda kart sahibi, bundan dolayı Biletix'e ya da diğer ilgililere karşı herhangi bir talepte, hak ya da alacak iddiasında ya da sair başkaca bir itirazda bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. Hediye kartını satın alan kişi ya da kurumlara hediye kart kullanım koşulları bilgisi paylaşılmaktadır. Hediye kart kullanım koşulları hakkında daha detaylı bilgiye web sitemizden de ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezi temsilcimiz ile görüşmenize istinaden, hediye kartınızın süresi kontrol edilmiştir. Hediye kartınızın süresi 31 Mayıs 2019 tarihinde sona erdiği için geçersiz konumdadır. Saygılarımızla Biletix Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları