09 Eylül
#12575449

Biletix Güvenilmezliği!

6 Eylül’de İzmir Ooze Venue’deki konser (kargaşa) alanı, mekanın kapasitenin üzerinde bilet satışı yapması nedeniyle nefes alınamayacak kadar doluydu. Bu yüzden daha fazla kalamadık ve biletlerin iadesini istedik. Mekan görevlileri referans numaramızı alıp Biletix'ten aldığımız için orada iade formu doldurmamız gerektiğini söylediler. İade formunu doldurduk, ayrıca çağrı merkezini aramak istedik ama sadece bekletilmekle yetindik. Hiçbir müşteri hizmeti bağlanmadan yarım saat bekletiyorlar. Her şeyden önce Biletix’in prosedürüne göre ne olursa olsun satın alınan biletin iadesi yapılamaz deniyor. Biletix güvenilmez bir satıcı.

Enis Enis 401 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Enis3 g

    Bilet satın almada büyük bir kolaylık sağlayan “Biletix”, konu o alınan biletin iadesi olduğunda kapı duvar oluyor. Zaten asıl pişmanlığım da budur. Karşımda gerçekten bu sorunu çözmek isteyen, sorumluluk alan bir kurum göremiyorum. Sorunun asıl kaynağı “Biletix” olmasına rağmen, sorunun organizatörler/kurumlarla ilgili olduğu öne sürülüp kenara çekilme konusunda daha ne yapabilirsiniz diye merakla bekliyorum. Bu cevapta bile işin içinden sıyrılma çabasını görmek, aslında müşteriyi değil cebindeki parasını önemsediğiniz anlamına geliyor kanaatimce. Bundan sonraki etkinliklere katılmak istediğimde hiçbir şekilde başvurmayacağım ve hatta kimseye tavsiye etmeyeceğim bir kurum görünümüne büründüğünüzü üzülerek belirtmek isterim. Herkesin bir alternatifinin bulunabileceği bu dünyada Biletix yerine daha anlayışlı ve müşteri odaklı bir kurumun bulunabileceğine dair inancım tam. Saygılarla.

  • Biletix Temsilcisi10 Eylül

    Sayın Ç., Biletix, konser, sanat, spor etkinlikleri düzenleyen organizasyon firmaları ve spor kulüpleri adına bilet satışı yapan aracı bir kurumdur. Bilet basımı ve dağıtımı hizmeti sunan Biletix’in etkinliğin organizatörü veya düzenleyicisi veya Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un tanımladığı şekilde “sağlayıcısı” olma sıfatı bulunmamaktadır. Biletix’in tek sorumluluğu organizatörler, gösteri mekanları gibi müşterimiz olan kurumlar tarafından belirlenen kurallar dahilinde etkinlik biletlerinin satış ve dağıtımına ilişkindir. Mekanların kapasitesine göre etkinliklerde satışa sunulan bilet adedi, fiyat kategorileri, oturma planı tamamen organizatör insiyatifinde olup ilgili etkinliğin organizatörü tarafından belirlenir. Satışını yaptığımız etkinliklere ait fiyatlandırma, kategoriler, satışı yapılacak koltuklar ve bilet adedi gibi her türlü detay etkinlik sahibi organizasyon şirketi tarafından yazılı olarak Biletix’e bildirilir ve Biletix bu doğrultuda ilgili etkinliğe ait bilet satışını gerçekleştirir. Yaşamış olduğunuz durumla ilgili şikayetiniz etkinliğin organizatörüne iletilmiş ve iade talebinize onay alınmıştır. Dolayısıyla, şikayete konu biletleriniz için ücret iadesi en kısa zamanda tarafınıza yapılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Biletix Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları