05 Ağustos
#12387098

Biletix Dinleyemediğim Sanatçı İçin Ödediğim Para Ne Olacak?

3 Ağustos 2019 Burç Beach Hip Hop Festivali için 3 bilet aldım. Biletleri almadan önce de yaş sınırı ile ilgili bir not yazmamasına rağmen emin olmak için hem Biletix'i aradım, hem de organizasyonu aradım. 13 yaş çocuk için anne ya da babası ile giriş yapabileceği söylendi. 3 Ağustos saat 18:00'de içeriye girmek için beklerken 18 yaş sınırı diye bir şey çıkartıldı. 3,5 saat konser önünde bekletildik. Çocuklara yapılan psikolojik şiddet sadece. 3,5 saatlik bekleyiş sonrası 17:00'de başlayacak konser 21:00'e doğru başlatılarak içeri girebildik. Bu seferde zaman devreye girdi ve Ceza, Anıl Piyancı, Sansar Salvo ve Canbay & Wolker sanatçılar 3-5 şarkı söyledi. Şehinşah ise hiç çıkmadı. Ona zaman kalmadı çünkü.


Şimdi Biletix'e soru isimlerini afiş afiş her yerde Festival adı altında duyuru yapıp, biletleri satıp, birkaç şarkı ile sanatçıların sahneye çıkması ve bir tanesinin hiç gelmemesi neticesinde sattığın biletlerin parası ne olacak? Kendi tarafımdan dinleyemediğim sanatçı için ödediğim para ne olacak? Çünkü bizim özellikle gelme sebebimizdeki sanatçı Şehinşah. Lütfen bir zahmette bulunup, açıklama yapma gereği duyuyorsunuzdur umarım. 3,5 saat çocukları bekletilen bir organizasyonda empati kurarak buradaki sorumluluğu sizlerde alıyorsunuzdur umarım.

İlknur İlknur 1.102 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • İlknur07 Ağustos

    Haklı olabilirsiniz. Yalnız yapılan organizasyonun satışını yapıyorsanız orada yaş sınırı sorun olacak mı? Yaşanılacak aksilikler vs... Organizatör kadar sizinde sorumluluğunuz olması gerekmiyor mu? Sizin satış sayfanızda yazan bilgilere göre, sizi arayarak ki kaldı ki organizasyon tarafını da arayarak bilet alıyorum. 3,5 saat çocuğumla işkence yaşıyorum. Bir de özellikle dinlemek için gittiğim sanatçı çıkmıyor. Siz de empati kurup, bir de bizler tarafından düşünün ve ona göre dönüş sağlayan lütfen. Standart metin yazısını ne yazık ki kabul etmiyorum.

  • Biletix Temsilcisi06 Ağustos

    Sayın Y., Biletix, konser, sanat, spor etkinlikleri düzenleyen organizasyon firmaları ve spor kulüpleri adına bilet satışı yapan aracı bir kurumdur. Bilet basımı ve dağıtımı hizmeti sunan Biletix’in etkinliğin organizatörü veya düzenleyicisi veya Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un tanımladığı şekilde “sağlayıcısı” olma sıfatı bulunmamaktadır. Biletix’in tek sorumluluğu organizatörler, gösteri mekanları gibi müşterimiz olan kurumlar tarafından belirlenen kurallar dahilinde etkinlik biletlerinin satış ve dağıtımına ilişkindir. Satışını yaptığımız etkinliklere ait kategoriler, satışı yapılacak koltuklar, bilet adedi ve katılacak sanatçılar gibi her türlü detay etkinlik sahibi organizasyon şirketi tarafından yazılı olarak Biletix’e bildirilir ve Biletix bu doğrultuda ilgili etkinliğe ait bilet satışını gerçekleştirir. Şikayetinizi etkinliği düzenleyen organizasyon firmasına ilettik. Konu ile ilgili olarak müşteri hizmetleri yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Saygılarımızla, Biletix Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler