08 Nisan 2013

Bidicin.com Güvenilir Değil!

Bu siteyi bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine inceledim. Yapılan açık artırmaları beğendim ve bu şekilde katıldım. Kendim öğrenciyim ve üniversite yurdunda toplu bir şekilde kalıyorum. Bu şekilde de yurttaki arkadaşlarıma da tavsiye ettim ve beğenenler kendi orijinal facebook hesabı üzerinden siteye üye oldular bu şekilde bildirimlere katılmaya başladık ama arkadaşlarım fazla vakit ayırmıyorlardı.

Ben Ankara'da yaşıyor ve Bolu'da okuyorum. Bolu'da katıldım Ankara'da katıldım ve sonunda Ankara'da olduğum bir gün 2 ürün kazandım. Fakat diğer arkadaşlarımla aynı IP üzerinden üyelik açtığımız için üyeliğe kadar yaşanmayan bir sıkıntı çıktı ve bu yüzden üyelikler kapatıldı kazandıklarım da kaldı.

Onur 3.243 Okunma

Cevaplar

  • Bidicin.com Temsilcisi08 Nisan 2013

    Hesabınız yurtta kaldığınız diğer arkadaşlarınızla aynı IP üzerinden üyelik açtığınız için değil, sizin de 05.04.2013 tarihli e-postanızda açıkça itiraf ettiğiniz ve bunu ekteki görselde görebileceğiniz gibi, yurtta olmadığınız zamanlarda da kendi bidiçipleriniz azaldığından arkadaşlarınızın hesaplarını kullanarak bidilediğiniz ve bu şekilde kurallarımıza aykırı bir şekilde birden fazla hesap kullanarak açık artırmalarımızda haksız rekabet sağlamaya çalıştığınız için yasaklandı. Sitemizde aynı IP adresi üzerinden açıldığı halde farklı kişiler tarafından kullanıldığını tespit ettiğimiz hesaplara izin veriyoruz ancak siz sadece bulunduğunuz yurtun IP adresini kullanarak farklı isimli hesaplar açmakla kalmadınız, bu hesaplara yurtta bulunmadığınız zamanlarda da aynı IP adresini ve bilgisayarı kullanarak eriştiniz. Bu da açık artırmalarımızda haksız rekabet sağlamaya yönelik bir hareket olduğu için kullanıcı sözleşmemize aykırı bir durum ve biz de bu nedenle söz konusu açık artırmalarımızdaki ürünleri sizden önce kurallara uygun bir şekilde bidileyen son kullanıcılarımıza devrettik. Size de kullanıcı sözleşmemize göre böyle bir zorunluluğumuz bulunmadığı halde müşteri memnuniyeti politikamız gereği bu açık artırmalardaki ürünleri hemen al yapabileceğiniz şekilde bidiçip satın alma opsiyonu sunduk, bunu istemediğiniz için de yine böyle bir zorunluluğumuz bulunmadığı halde müşteri memnuniyeti politikamız gereği ürünlere yönelik ödemelerinizi iade ettik. İşin ilginç tarafı ekte paylaştığımız e-postalarda görülebileceği üzere söz konusu durumu yaşayan kullanıcımızın ismi bu şikayeti paylaşan isimden farklı. Sitemizde açık artırma kazanan ve bize e-postaları gönderen kullanıcının IP adresinden açılan hesaplarla bu şikayetin sahibinin açtığı hesapların ekran görüntülerini de ekte görmek mümkün. Ayrıca görüntüsüne yer verdiğimiz ikinci e-postada ifade edildiği üzere söz konusu kullanıcının kurallarımıza aykırı harekette bulunmadan kazandığı http://www.bidicin.com/urun-13698_kingston-8gb-usb-bellek-75-bidicip açık artırmasındaki ürün kendisine sorunsuz bir şekilde teslim edilmiştir. Bu durum, ilgili kargo takip belgesinden de teyit edilebilir http://selfservis.yurticikargo.com/reports/SSWDocumentDetail.aspx?DocId=910071926267. Yani hem gönderilen e-postada hem de buradaki şikayette iddia edildiği üzere üye olana kadar sorun çıkarmayıp ürün kazanınca sorun çıkarmamız gibi bir durum söz konusu değildir. Kurallarımıza uyularak kazanılmış ürün sorunsuz bir şekilde teslim edilmiştir. Bahsi geçen diğer 2 açık artırmadaki ürünler, http://www.bidicin.com/urun-14081_panasonic-kx-tg1311-dect-kablosuz-telefon ve http://www.bidicin.com/urun-14130_samsung-hm1500-bluetooth-kulaklik ise görülebileceği üzere kurallara uygun bir şekilde bidileyen son kullanıcılara devredilmiştir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön