Toplam çözüm sayısı
..
Bianca Boya ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Reyhan'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız

  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
  5 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Bianca Boya Fayans Boyası Aldım. 750 Liram Çöp Oldu. Boya Fayanstan Çıktı

36772görüntüleme
Reyhan
Reyhan 09 Nisan 15:52
Çözüldü Çözüldü
Reyhan'ın Teşekkür Mesajı
“Firma ilgili davranarak zararımı karşıladı. Yaşamış olduğumuz bu kötü durumdan dolayı özürlerini iletti. Hızlı bir aksiyon alındı ancak kendimizi bu sürecin içerisinde bulduğum ve maddi-manevi olarak yıprattığı için bir memnuniyetsizliğim elbette var. Yinede firmaya anlayışlı yaklaşımlarından ve talep ettiğim zararı karşılamış olduklarından ötürü teşekkür ederim.”
Bianca Boya Fayans Boyası Aldım. 750 Liram Çöp Oldu. Boya Fayanstan Çıktı
Bianca Boya Fayans Boyası Aldım. 750 Liram Çöp Oldu. Boya Fayanstan Çıktı
Bianca Boya Fayans Boyası Aldım. 750 Liram Çöp Oldu. Boya Fayanstan Çıktı
+4

Instagram'da Bianca Boya firması üzerinden Online satışlarının olduğu Trendyol ® sayfasından 5 litrelik fayans boyası tarafımca alındı. Boya içeriğinde tek kompenentli ekstra astar ve vernik gerektirmediği ve tüm yüzeye fayans, mermer vb... Gibi yüzeylere rahatça tutunabildiği, ısıya, buhara, suya dayanıklı olduğu herhangi bir şekilde atma, kalkma ya da kabarma yapmayacağı yazmaktadır. 

Ancak boya uygulaması sonrasında fayansa boya tutunamayıp her yerinden kabardı ve boyalar attı. Geçtiğimiz günlerde şikayetimi hem boyayı yapan kişiye hem de ilgili firmaya Instagram ® üzerinden bildirdim. Kesinlikle malzemelerinde böyle bir sorun olmayacağını olsa olsa zeminden ya da yapılan uygulamadan dolayı olabileceğini belirttiler ancak ona da garanti vermediler. Evimize gönderilen Bianca teknik servisten yetkili kişiye aynı bilgiler ve olayı zaafiyeti tarafımca gösterildi. 

Ek olarak fotoğraflarla belgelendi. Zararımın karşılanmasını talep ettiğimde ısrarla firmalarında sorun olmadığını belirttiler. Üstüne üstelik yerden boya attığı için tekrar masraf yapıp kaplama yaptıracağımı söylediğimde bunda bir şey yok Üstüne bir de daha kötülerinde olabilir sağlık olsun diyerek gerekiyorsa spatulayı alacaksanız yerin boyasını kazıyacaksınız kaplamayı öyle yaptıracaksınız diye bildirimde bulundular. 

Firmaya boya gönderdiklerini belkide boya da bir sorun olduğunu taklit olabileceğini paylaştı. Boya firmasıyla iletişime geçin o halde dediğimde ise bu işlem çok uzun olur boya üstündeki kodu bulmamız imkansız gibi konuşuldu. Ancak kendileri boyayı üreten ve Trendyol'da satıcı firmalara ürünü veren asıl birim ve kimyagerim diyor kendisi. 

Boyanın içindeki maddeyi madem biliyorlar ve madem boyayı onlar üretiyor ve satışa sunuyorlar neden stok kodunu bulamıyoruz diyorlar. Madem boya çıkışını sağlayan firmasınız o zaman böyle bir taklit üretim varsa bu da Bianca firmasının sorumluluğudur. Bianca’nın boya firmasının malzemelerini arkasında durarak sattıklarını düşünmüyorum ve bundan dolayı şikayetimi ilgili mercilerden duyurmak istiyorum ki alan ya da alacak diğer kişilerde mağduriyet yaşamasınlar. #Trendyol Bianca Boya firması

Reyhan
Reyhan24 Nisan 00:09

Firma ilgili davranarak zararımı karşıladı. Yaşamış olduğumuz bu kötü durumdan dolayı özürlerini iletti. Hızlı bir aksiyon alındı ancak kendimizi bu sürecin içerisinde bulduğum ve maddi-manevi olarak yıprattığı için bir memnuniyetsizliğim elbette var. Yinede firmaya anlayışlı yaklaşımlarından ve talep ettiğim zararı karşılamış olduklarından ötürü teşekkür ederim.

Bianca Boya Logo
Bianca Boya24 Nisan 23:04

Değerli Müşterimiz, Öncelikle değerli görüşlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Bianca olarak, tüm ürünlerimizin üretim ve kullanım süreçlerini titizlikle takip etmekteyiz. Şikayetinize konu olan süreçle alakalı da tüm teknik ve operasyonel gelişmeleri incelemeye aldık. Teknik destek ekibimizin sunduğu rapor doğrultusunda şikayetinizde belirtilen Bianca Ceramica isimli seramik boyası ürünümüzün ambalajı üzerinde bulunan üretim numarası ile numuneler karşılaştırılmış, ürünün standartlar içinde olduğu anlaşılmıştır. Uygulama yapılan yüzeylerin temiz ve uygulamaya hazır olmasının önemine istinaden alanda bu doğrultuda da değerlendirme yapılmış, yüzeyin uygulama için temizlik anlamında hazır olmadığı gözlenmiş ve homojen bir uygulama yapılmadığına rastlanmıştır. Ürünümüzün teknik spektlerinde de belirtildiği üzere uygulamanın doğru sonuç vermesi için kuruma ve su direnci ile ilgili süreler mevcuttur. Bu sürelere uyulmaması, uygulamanın akabinde üzerinde yürünmesi ve banyonun kullanılması ile oluşan su ve buharın etkisi yüzeyde olumsuz etkenler yaratmıştır. Tüm bunlara ek olarak küvet içindeki uygulamada Ceramica ürünü üzerine farklı bir markanın verniği ile uygulama yapılmış ve reaksiyon aldığı izlenmiştir. Tüm bu değerlendirmelerin sonucunda ürünümüzün doğru uygulandığında elde edilen mükemmel sonucu göstermek adına teknik ekibimiz tarafından yeniden uygulama yapılması için teklifte bulunulmuş, müşterimizin banyoya seramik uygulaması yapma kararı dolayısıyla yaşanan mağduriyet tarafımızdan maddi olarak giderilmiştir. Özenle hazırladığımız ve severek kullanılan ürünlerimizin teknik özelliklerine uyulması ve uygulamaların bu doğrultuda yapılmasının önemini yeniden vurgulamak ister, yaşadığınız bu sorunun giderilmesi sürecindeki iş birliğiniz için teşekkür ederiz. Ürünlerimizle ilgili aşağıdaki iletişim detaylarımızdan bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. Bianca Boya 0212 858 16 00 [email protected]

  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
  5 Yorum

5 Yorum

Senol
Senol11 Nisan 19:13
 

Bende arayış içindeydim teşekkür ederim aninnda fikrimde deyişti

Gülsen
Gülsen14 Nisan 11:47
 

Boyayı uyguladıktan sonra üzerine başka bir şey uygulamadınız mı? Sıvıcam gibi? Ben rich ile boyayıp üzerine İsonem sıvıcam uyguluyorum ve sorunsuz kullanıyorum. Bianca denemek istiyordum ama şüpheye düştüm. Eğer sadece boya kullandıysanız çıkması normal böyle ıslak alanlarda.

El De
El De25 Nisan 20:51
 
Bianca Boya Fayans Boyası Aldım. 750 Liram Çöp Oldu. Boya Fayanstan Çıktı

Uygulamayı yanlış yapıp boya firmasını suçlamak ne kadar kolay değil mi. Olmadı sök bir yerinden sonra parayı iste e ben tüketiciyim haklıyım. Uygulama öncesi zeminin hazırlığı iyi yapıldımı gerekli sıcaklık sağlandımı, ortamdaki nem yok edildi mi? 2 kuruş ucuz olsun diye Trendyol gibi satış sitelerinden alıyorsunuz yol yordam bilmeden eee sorun çıkınca firma suçla🤦🏼‍♀️Mükemmel bir ürün bence 👍🏻 4 aydır sorunsuz kullanıyoruz

 2
Reyhan
Reyhan25 Nisan 23:13
 

Sorununuz nedir tam anlayamadım ama belli ki çok dert edinmişsiniz kendinize o yüzden açıklamak istedim ki sizde rahat etmiş olun😊Derdim para olmuş olsaydı zaten bir avukat olarak beni sokmuş oldukları duruma istinaden manevi zarar tazmini davası açar zararımın fazlasını bir iki ay içerisinde zaten alırdım. Yol yordam bilmeden almışsınız diye bir varsayımda bulunmuşsunuz hangi vasıfla bu kanıya vardınız bilmiyorum. Global bir piyasa içerisinde Trendyol çok sayıda satıcıyı alıcıyla buluşturan ortak bir site aldığım boya yine Bianca boyası. Sizin sorun yaşamamış olmanıza sevindim. Bana gönderilen boya sorunluydu ki olmamış olsa belgemi alabilirdim. Orijinallik belgesini talep ettim bunu temin edemeyeceklerini ve kurum olarak ibrazda bulunamayız diye belirttikleri için hukuken yasal yollara başvurmak istediğimi dile getirdim. Bu yola başvurmadan firma olarak zararınızı karşılayalım yorumunuzu güncelleyin o halde diye çözmek istedikleri için bende uzlaşmak istedim. Umarım sizin için tatmin edici olmuştur.

 1
Demir
Demir26 Nisan 03:26
 

👏👏👏 bende çok memnunum, kullanmasını bilmek çok önemli

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile