20 Ocak 2014

Betemar Doktorun İstediği Tahlilleri Yapmadı.

Doktorumuzun istediği bazı tahliller vardı ve bunlar için kendi bizzat Betemar Şişli'ye fax çekti. Aynı kağıtları bizim elimize de verdi. Betamar bizi arayarak 15 ocak çarşamba Betemar gelin dedi gittik. Gişedeki bankoya doktorumuzun istediği tahlilleri verdik. Betamar sizin çekimlerinizi burada değil Levent'te yapacağız arabanızla takip edin dedi. Onların arabasını takip ederek Neolife tıp merkezine götürdüler . Burada pet ct çekimi yapılmış tabi bunun ne olduğunu bilmiyoruz. 1,5 saat ilaç verdiler kan aldılar çekim yaptılar. Sonuçları almaya gittik doktorun istediği hiçbir kantahlili yapılmamış, sadece pet çekim bizi yollamışlar. Ümraniye'den Şişli'ye ameliyatlı hasta 2 defa gelmek zorunda kaldı.

Ayla 1.266 Okunma

Cevaplar

  • Ayla 27 Ocak 2014

    Malesef durum bu şekilde gelişmedi.pet çekiminin yer aldığı ve kan tahlillerinin yer aldığı evrak tarafınıza yanımızda faxlandı ve teyit edildi.Ayrıca asistanı fax çekmemiş olsa bile biz 2 evrağıda yanımızda getirip bu tahlilleri istiyoruz diye belirttik.Betemarda bize sgklı mısınız? farkı bu ?çektirmek istermisiniz? hiç bir soru sorulmadı.Sigortada yaptırmak istiyoruz gibi bir ifade kullanılmadı fiyat farkı var bunu ödemeniz gerekiyor gibi bir ifadede kullanılmadı.1,5 saat konusunda bir sıkıntı yok yapılan işlemlerden bahsediyoruz sadece.Madem doktorumuz kan tahlillerini göndermedi neden gittiğimizde betemara gönderdiğimiz faxa istaneden tahliller eksik desin? Kurumunuzun ve çalışanlarınızın dikkatsizliği ,gelen hastalara değer vermediği ve kendi insiyatifine göre dikkate alıp almamasından kaynaklanıyor.Kendi kafasına göre dikkate alıp almaması söz konusu olamaz.Konu şu ki ; ben elimde 2 evrakla gelip bu tahlilleri istiyorum demişim .Siz benim sgk mı fiyat farkımı vs hiç bir şey sormadan kendi düşüncenize göre işlem yapamazsınız.Ben o tahlilleri istiyorum dedikten sonra işin maddi kısmı beni ilgilendirir.Siz bilgisini verirsiniz ben yaptırırım yada yaptırmam bu benim kara verebileceğim bir konu.Ben bütün tahlillerimiz yapıldı diye düşünürken sizin düşüncenize göre eksik tahlil almak durumunda kaldım.

  • Betemar Temsilcisi27 Ocak 2014

    Öncelikle yaşadığınız bu keyifsiz durumdan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Doktorunuzun asistanından sadece PET CT işlemlerinizin bizde yapılacağı bilgisi geldiğinden dolayı, arkadaşlarım diğer işlemlerinizi dikkate almamış. Şikayetim var sitesindeki yazınızı gördükten sonra, doktorunuzun asistanı ile yapılan görüşmede, sizin laboratuvar işlemlerinizi SGK anlaşmalı bir kurumda yaptırmak istediğiniz konusunda bilgi alınmıştır. Betemar Görüntüleme Merkezi olarak da bizim SGK anlaşmamız olmadığından size diğer işlemleriniz için bize yönlendirilmediğiniz belirtilmiştir. Yazınızda belirtilen diğer hususlar (damar yolunun açılması, 1,5 saat bekletilmesi v.s)ise, tamamen PET CT rutin uygulanma prosedürleri olduğu için o konuda söylenebilecek herhangi bir şewy bulunmamaktadır. Kurumumuz ile ilgili yardımcı olabileceğimiz başka herhangi bir durum var ise her zaman yardıma hazır olduğumuzu ve yanlış anlaşılmadan dolayı üzgün olduğumuzu tekrar belirtmek isteriz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön