Beta Ayakkabı Ayıplı Mal Verip Bu Kullanıcı Hatası Demek!

Ali G. |

18 Aralık 2015'te Torium Beta Ayakkabı mağazasından bir bot aldım. Kasa da eleman denenmemiş verdim deyip paketi elime verdi. Ertesi gün botu giyip evden çıktım. Arabaya bindim polikliniğime gittim. Poliklinikte ayakkabı üst tarafında deride çizik olduğunu fark ettim. Sabo terliklerimi giydim.

İş çıkışı tekrar botu giyip araba ile eve geçtim. 21 Aralık'ta 1 saatlik trafik çilesinden sonra Torium Beta mağazası müdürüne durumu izah ettim. Kullanıcı hatası bu ama gönderelim dedi inanmadı,
2 gün sonra alabilirsiniz dedi. 2 gün sonra aradım distribütör olan Yeşil Kundura'ya gönderdiklerini 20 iş günü içinde dönüş olacağı söylendi.

Kış günü botsuz olmayacağı için 2. bot almak zorunda kaldım. Defalarca müşteri hizmetleri aramam sonucunda 45 gün sonra ürün geldi. Almaya gittim hiçbir işlem yapılmamış kullanıcı hatası var demişler! Tüketici Mahkemesi'ne ve Savcılığa başvuracağım.

Etiketler :

Bayi Kusurlu-Defolu Ürün Satışı Ürün İade / Değişim

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ali G.
  24 Şubat
  13:37

  sayın yetkili ürün ayıplı olduğunu ne yazık ki ispatlayamıyorum. ancak servis süreniz 45 gün olması yasal mı sizce bu durumda sizin herhangi bir kabahatiniz olmuyormu?

 • 24 Şubat
  11:05

  Sayın Ali G.,


  Bilinçli bir tüketici olarak, şikayetinizi bizimle paylaştığınız için öncelikle teşekkür ederiz. Değerli yorumlarınız, hizmet kalitemizi arttırabilmek adına büyük önem taşımaktadır.

  Mağaza aracılığı ile göndermiş olduğunuz ürününüz tarafımızca incelenmiştir.

  Ürününüz ithal olduğundan prosedürler gereği incelemesini ilgili firma ( Yeşil Kundura ) yapmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda, ürününüzün malzeme ve üretimi ile ilgili hata bulunmadığı belirlenmiştir.

  Değişim ve iade işlemleri, ürünün üretimi ile ilgili herhangi bir ayıbının olması durumunda geçerli olup, kullanıma bağlı oluşan hatalarda geçerli değildir.

  Değerli bir Beta müşterisi olarak sizi memnun etmek bizim için çok önemli bir husustur. Bu nedenle tadilatı mümkün olduğu sürece sizlere her konuda yardımcı olmak önceliğimiz olmasına rağmen, söz konusu ürününüz kullanım kaynaklı deforme olmasından dolayı teknik olarak tadilatının mümkün olmadığını üzülerek bildirmek isteriz.
  Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

  Saygılarımızla

  BETA

 • 22 Şubat
  09:43

  Sayın Ali G.,  Bilinçli bir tüketici olarak, şikayetinizi bizimle paylaştığınız için öncelikle teşekkür ederiz.

  Şikayetiniz doğrultusunda gerekli araştırmalar yapılarak, en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır.

  Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

  Saygılarımızla,
  BETA