18 Ekim 2016 #6716968

Bernardo Marka Yemek Takımının Desenlerinin Silinmesi

Henüz bir kez kullandığım Bernardo marka yemek takımını makinemde en düşük program 45 derece olduğu için bu şekilde yıkadım, fakat çıktığında desenleri silinmişti. İncelemeye gitti, fakat benim hatam olduğuna karar verdiler. Sebep olarak da garantide bulaşık makinesinde mümkünse 30 derecede yıkanması gerektiği yazılmış. Fakat bulaşık makineleri genelde 45-50 dereceden başladığı için bunun olması zaten mümkün değil. Ayrıca 30 derece bulaşık yıkamak ne kadar hijyenik tartışılır.


Üstelik sadece 1 kez kullandım. Ama bu işin peşini bırakmıyorum ve kaymakamlığa giderek tüketici heyetine başvurumu yapıyorum. Araştırdım ki bu firmayla ilgili çok fazla şikayet mevcut ve müşteri hizmetleri telefonu açma zahmetinde bile bulunmuyor.

Tuğba 1.447 Okunma

Cevaplar

  • Tuğba21 Ekim 2016

    Sayın Bernardo yetkilisi bu cevabı otomatik olarak verdiğiniz belli. Benim bu şikayeti açma sebebim sizin bana vermiş olduğunuz cevaptan tatmin olmamamdı zaten. Tekrar soruyorum en düşük programı 45 derece olan bulaşık makinelerinde 30 derece yıkama yapılması mümkün müdür? Ayrıca garanti belgenizde yazan "mümkünse" 30 derecede yıkanmalı ne anlama gelmektedir. Mümkün değilse -ki değil- 30 derece haricinde yıkanabilir mi? Bunlara cevabınız varsa buyurun bekliyorum ama yoksa savunmanızı tüketici heyetine yapmanızı rica ederim.

  • Bernardo Temsilcisi18 Ekim 2016

    Merhaba, Müşterimizle daha önce görüşülmüş olup, konu ile ilgili gerekli bilgiler kendisine verilmiştir. Bu konuda farklı bir uygulama yapılması mümkün değildir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön