21 Ocak 2014 #2247187

Bernardo İade Almıyorlar

Bernardo Trabzon forum mağazasından yemek takımı, çatal bıçak takımı ve kahvaltı seti aldık.
Yemek takımı alana çatal bıçak seti hediye edip birde hediye çeki veriyorlardı. Hediye çekiyle de kahvaltı setini aldık ve üçünü birden faturaladılar. Sonrasında ürünleri iade etmek istediğimizde, henüz ürünleri teslim almamış olmamıza rağmen ürünlerde iade yapamayacaklarını çünkü kampanyalı ürünlerden aldığımızı iletiyorlar.


Oysaki ortada şöyle bir durum var; Ürün iadesinin Bernardo' nun keyfiyetiyle uygulanan bir prosedür değil en doğal tüketici hakkı olduğunu biliyorum.
dolayısıyla hakkımı tüketici hakemi ile aramadan önce şikayetimi buradanda bildirmek istedim.

Yener 1.245 Okunma

Cevaplar

  • Yener23 Ocak 2014

    ***öncelikle verilen cvp şu şekilde,*** Sayın Yener Karanediz, Şikayetvar sitesi üzerinden tarafımıza ulaşan şikayetiniz ile ilgili olara; Trabzon mağazamızdan yapmış olduğunuz alışveriş esnasında ürünle ve kampanyamızla ilgili tüm bilgiler satış danışmanlarımız tarafından sizinle paylaşılmıştır. Satış esnasında ürünlerin stoğunun olmadığı, ürünün daha sonra teslim edileceği tarafınıza belirtilmiş, sizde bunu bilerek ve kabul ederek bu alışverişi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız. Mağazamızdan görerek ve isteyerek yaptığınız alışverişle ilgili olarak talebiniz prosedürlere uygun olmaması ve ‘keyfi iade’ özelliği taşıması sebebi ile olumsuz olarak değerlendirilmiştir. Dilerseniz yasal süre (1 ay) içerisinde değişim hakkınızı kullanabilirsiniz. Bilgilerinize sunar, saygılar dileriz. ***benim cevabım ise şu şekilde*** birincisi ürünlerin stokta olmadıgını ve daha sonra gönderileceğini tabiki biliyorduk, zaten iade sebebim bu değil, dediğiniz gibi tamamen keyfi!! ikincisi keyfi olması neyi değiştirir, keyfide olsa yasal süreler içerisinde benim ürünlerimi iade almak zorundasınız çünkü aldığım ürünler ne hasarlı nede outlet. üçüncüsü ben tabiki gerekli başvuruları yapıp o ürünleri "yasal hakkım dolayısyla size iade edip sonra iade faturasını burada paylaşacağım. sayg.

  • Bernardo Temsilcisi23 Ocak 2014

    Merhaba, Müşterimize belirttği mail adresine talebi ile ilgili geri dönüş yapılmıştır. Müşterimiz ürün teslimatının daha sonra yapılacağını ve kampanya bilgilerini bilerek ve kabul ederek bu alışverişi gerçekleştirmiştir. Müşterimizin talebi prosedürlere uygun olmaması sebbei ile olumsuz olarak dğerlendirilmiştir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön