17 Mart 2017

Bernardo Çalışanlardan Şikayetçiyim!

Ben 11.11.2015 tarihinde İzmir Optimum Outlet AVM şubesi Bernardo mağazanızdan yüklü bir çeyiz alışverişi yaptım Bu alışverişte 5 adet çaydanlık aldım. Bunlardan bir tanesini perşembe günü 16.03.2017 de paketinden çıkartıp çay demledim ocaktan demlik olan küçük çaydanlığın sapında kırık olduğunu gördüm hemen ertesi gün 17.03.2017 tarihinde İzmir Optimum Outlet AVM şubesi Bernardo mağazasına garantisi devam eden ürünün problemi hakkında görüşmeye gittim.

Oradaki bayan görevliye şikayetimi dile getirdim. Fakat ürün inceleme formuna ifade ettiğim şikayetin dışında kendince fikirlerini yazan mağaza görevlisini tam 3 defa kibarca uyardım fakat bilerek suçluymuşum gibi benim şikayetim dışında ürünün kırık kulpunu görerek bilerek kullanmışım gibi ifadeler ekleyerek yazmaya devam etti. Ben de kendisini uyardım fakat "o şekilde yazamam" gibi bir ifade kullandı "benim böyle yazmam gerekiyor" dedi ve kendi görüşünü yazdı.

Görevliyi ben ikna edemeyince annemi çağırdım. Annem bayanın yazdığı yanlış beyanının düzeltilmesi için mağaza müdürü ile konuşmaya çalıştı. Fakat müdür olayı daha hiç dinlemeden kesin bir tavırla sizinle ilgilenmeyeceğim, ürününüzü almayacağım bizi istediğiniz yere şikayet edin mahkemeye verin Tüketici Hakem Heyetine gidin gibi cümlelerle ürünü önümüze atıp mağazadan resmen kovdu. Güvenlik çağıracağım cümlesini sarf edince annemde bir tüketici olarak çıldırdı.

Diğer bir bay görevli müdür bey den önce yardımcı olmak istedi fakat müdür buna izin vermedi. Mağaza müdürü ve bayan çalışan müşteriyle ilgilenmeyecekse neden çalışıyor mağaza ismini ve prestijini hiçe sayarak tüketiciye bu şekilde davranmak tüketicinin beyanını forma yazmak kadar basit bir işlemi yapamayacak kadar kabiliyetsiz ve deneyimsiz gibi neden hizmet veriyor?

Sizin gibi ünlü ve büyük bir mağazadan alışveriş yaptığıma çalışanlarınız sayesinde pişman oldum. Mağaza prestije yakışmayacak davranışlar bunlar. İlk başta görevini yapmayan mağaza güvenilirliğini ve prestijini hiçe sayan markayı bir nevi bizlere kötü davranışıyla kötüleyen mağaza çalışanı ve yetkiliden şikayetçiyim.

Tuğçe 1.674 Okunma

Cevaplar

  • Bernardo Temsilcisi27 Mart 2017

    Merhaba, Müşteri şikayeti ile ilgili olarak ilgili mağaza çalışanlarına gerekli uyarılar yapılmıştır. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön