14 Mayıs 2018
Yorum Yap
#10438475

Bellona Mobilya Kötü Malzeme!

1 yaşındaki çocuğum için almış olduğum çocuk odası takımında beşiğin komidini aldıktan 3 ay sonra sorun yaşadım. Servis çağırdım ve parçanın kırıldığını müşteri memnuniyeti için kullanıcı hatası olduğu için para almayacaklarını söylediler. 3 ay sonra aynı çekmecenin bu seferde üst çekmecesi arızalandı sanıyorum ki aynı problem. Çocuk odası kullanımda olan bir oda değildir çocuğumuz daha ufak olduğu için beşiği yanımızdadır sadece tozu alınması için açılan kullanımda olan bir çekmece. Servis istediğimizde kullanıcı hatası olursa bizden 30 TL servis ücreti ve değişen parçanın ücretini istiyorlar. Daha kullanımda olmayan 3 aydan 3 aya açılan bir çekmece sürekli bu şekilde kırılıp bozulacaksa siz mobilyanızı neyden yapıyorsunuz? Daha ambalajları dahi çıkartmadım sıfır dursun diye ancak bu durumdan hiç memnun değilim malzemesi çok kalitesiz.

Sezer Sezer 3.524 Okunma

Cevaplar

 • Sezer'in Teşekkür Mesajı24 Mayıs 2018

  Ürünü almış olduğum şubeye gittim yaklaşık 3 ayrı mobilya seti aldığım için doğal olarak tanıyorlardı. İlgilendiler sağ olsunlar kendilerinden gayet memnunuz her defasında senelerdir gideriz her türlü sorunumuzu hallederler. Mevcut şikayet üzerine ürünü aldığım şubeye tekrar gidip sorunumu dile getirdim ve garanti kapsamında ücretsiz şekilde hallettiler ancak servisin kendilerinden bağlı olmadığını ricada bulunacaklarını söylediler. Servisin garanti müşteri politikasından halen şikayetçiyim. Sorunumu hallettikleri için Kayseri Anadolu dörtler mağazasına teşekkür ediyorum. 2. Çocuğum doğmak üzere Anadolu dörtler mağazası sağ olsun onun mobilya takımınıda oradan almayı düşünüyorum. İyi çalışmalar.

 • Sezer16 Mayıs 2018

  Bilgi aktarımı falan yapılmadı halen garantisi olan ürün için servis ücreti istiyorlar neredeyse sıfır ürünü kullanıcı hatası diye çürük malzemeyi gözardı ediyorlar. Bu politikadan ötürü bellonayı kesinlikle tavsiye etmiyorum. 2-3 gündür sağ olsunlar aldığıma pişman ettiler.

 • Bellona Temsilcisi15 Mayıs 2018

  Sayın İlgili, Tüketicimize gerekli bilgi aktarımı yapılmıştır. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Bellona Müşteri Hizmetleri Not: Değerli Tüketicimiz; markamız ürün ve hizmetleri ile ilgili istek, öneri ve şikayetlerinizi 444 33 99 numaralı iletişim hattımıza ulaşarak yada www.bellona.com.tr iletişim formundan iletebilirsiniz

 • Sezer15 Mayıs 2018

  Ayrıca Kayseri Bellona servisindeki kadın hiç yapıcı bir insan değil kendi doğrularını sürekli empoze etmeye çalışıyor ben laf anlatıyorum sorunumu anlatıyorum sürekli lafımı kesip aynı anda konuşuyoruz hiçbir şekilde anlaşamıyoruz. Kısaca banane ne yapıyorsanız yapın modunda bir konuşma tarzı var. Benim annemin evi komple Bellona mobilyadan. Evimde harici Bellona ürünleri var şu durumdan hiç memnun değilim. Bu politikayı bilsem almazdım şu an o durumdayım.

 • Sezer15 Mayıs 2018

  Garantisi bitmeyen bir ürüne kullanıcı hatası ise servis ücreti alınır ne demek. Nasıl bir müşteri politikasıdır bu. Ürünümde sorun yaşıyorum servis gelir bakar derki kullanıcı hatası bunu ben anlarım şu parça değişcek şu kadar ücret der bunu da anlarım ama garantisi devam eden bir ürüne servis ücreti almakta nedir. Ve hele ki aldığım ürün daha sıfır ahşap tozları ve bandalajları duruyor. Sadece toz almak için çekmece açılıp kapatılıyor. Ya verdikleri malzeme çürük ya da kullanıcı hatası diye bizi kandırıyorlar. Ben anlamış değilim. 3 yıldır hiçbir mobilyamın çekmecesi bozulmadı daha hepsi sıfırdan farksız kız gibi bakıyoruz malımızın kıymetini bilen insanlarız ancak 3 aydan 3 aya çekilen bir komodin sürekli bozuluyorsa ve kullanıcı hatası deniyorsa bunu da bir düşünmek lazım. Gerekirse Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım bu politikanızdan ötürü.

 • Sezer15 Mayıs 2018

  Gerekirse sorunumu Tüketici Hakem Heyetine götüreceğim ve gerekirse ürünü iade edeceğim.

 • Sezer15 Mayıs 2018

  Benim sorunum yeni aldığım ürünün çekmecesinin çabucak bozulması. Aldıktan 3 ay sonra bozuldu servis geldi yaptı kullanıcı hatası dediler müşteri memnuniyeti diye para almadılar. Aynı parçanın üst çekmecesi bozuldu 2-3 ay sonrada. Benim çocuğum 1 yaşında oda kullanımda değil. Eşim toz almak için sadece çekmeceyi kullanıyor. 3 senelik evliyim evimdeki bütün mobilyalar sıfır. Daha hiçbirinde bir tane sorun yaşamadım. Özenle eşyalarımı kullanan birisiyim. Kullanıcı hatası diye yolunu bulmuşlar bugün tekrar aradılar kendilerinden ben servis istemedim. Servis eve gelince kullanıcı hatası ise yaptırmak istemediğimi ama her halükarda benden servis ücreti alacaklarını söylediler. Garantisi devam eden bir üründe servis ücreti nasıl olabiliyor. Kullanıcı hatası mobilyaya kafa atarsın, bir anlık sinirle çekersin kırılır ki alakası yok. Toz almadan almaya kullanılan ürün böyle bozulacak ise malzeme kötü

 • Bellona Temsilcisi15 Mayıs 2018

  Değerli Müşterimiz, Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Talebiniz ilgili birimlere iletilmiş olup, Tüketici Hizmetleri Yetkilimiz sizinle irtibata geçecektir. Markamız ürün ve hizmetleri ile ilgili her türlü soru, istek ve önerilerinizi Türkiye’nin her yerinden 444 33 99 numaralı iletişim hattımıza yada www.bellona.com.tr iletişim formundan iletebilirsiniz Saygılarımızla, Bellona Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler