Bellona Mavenna Koltuk Takımı Kalitesizliği

Adnan Adnan23 Nisan 17:28

Yaklaşık 10 ay önce Bellona'nın Erzurum mağazasından (İlgi Mobilya) iki farklı koltuk takımı (salon ve oturma odası), yatak odası takımı, yemek odası takımı satın aldık. Oturma odamızda kullanmak üzere Mavenna modeli koltuk takımınızı aldık (3+3+b+b). Bu ürünleri almamızın üstünden henüz 10 ay bile geçmemişken, koltuk takımı (Mavenna) sanki 10 yıllık kanepeler gibi oldu. Eşim ve ben gündüzleri zaten işte olduğumuz için çok fazla kullanamadık, üzerinde dahi yatılmadı. Ancak bu kadar az kullanmamıza rağmen; koltuk takımının süngerleri o kadar kötü hale geldi ki sanki tahta üzerine oturuyormuşcasına yumuşadı ve çöktü. Üstelik kanepelerin orta kısımları adeta bir oyuk gibi çökük hale geldi. Bellona'nın kaliteli bir marka olduğunu düşünerek tüm düğün alışverişimizi oradan yapmıştık ama maalesef pişman olduk. Koltuk takımının fotoğraflarını ekledim, bu fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere, koltukların kumaşları ve süngerleri sanki 10 yıllık koltuk gibi duruyor. Koltuklar o kadar rahatsız edici ki oturduğunuz anda beliniz ağrımaya başlıyor. Koltukların bu şekilde sorunlarının olduğunu teslim aldığımız ilk hafta servise bildirdik. Serviste çalışanlar kumaşın bu şekilde kırışabileceğini söyleyip gitmişlerdi. Biz de o dönem sadece kumaşta biraz kırışık olduğunu düşünüp kullanmaya devam ettik. Ancak şu an hem kumaşı hem de süngeri  o kadar kalitesiz ki verdiğim 8 bin TL'ye yakın paraya acıyorum. Bu paraya adı sanı bilinmedik markalardan bile 3 takım alınırdı ve bu kadar kalitesiz olmazdı. 

Son günlerde evde daha fazla vakit geçirmek zorunda kaldığımız için (Covid-19) koltuk takımlarının kalitesizliğini daha fazla anladım. Daha öncesinde evde bile çok durmadığımız için meğer anlayamamışız. Koltuklar bu kadar rahatsız etmeye başlayınca 16.04.2020 tarihinde 0850 222 33 99 numaralı Bellona müşteri hizmetlerine durumu ilettim ancak üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen hiç kimse ne aradı ne de şikayetimi umursadı. Aldıkları parayı kesinlikle hak etmeyen bir marka ve koltuk takımı. Bir sorun yaşadığınız zaman muhatap bile bulamıyorsunuz. Ne servis geliyor ne sorunumuzda ilgileniyorlar. Ben bu koltuk takımının bütünüyle yenisiyle değiştirilmesini istiyorum. Eğer yeni ürünleri de aynı şekilde kalitesiz süngeri varsa; başka bir modelinin verilmesini istiyorum. Aksi halde Tüketici Hakem Heyeti ve dava yollarını kullanacağım. Maddi olarak tazminat davası da açacağım.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Adnan 14 Mayıs 12:28

Bellona müşteri hizmetlerinden Ceylan hanım aradı ve servislerinin incelemesi sonucu sorun olmadığını söyledi. Bu ne kadar utanmazlık ben anlamış değilim. Hem servisleri gelip gözleriyle gördüğü bulaşık süngeri gibi koltuk süngerlerin "herkes bu modelde aynı sorunu yaşıyor" deyip ama "sorun tespit edilmedi" raporu düzenliyor. Hem de utanmadan tekrar telefonla arayıp bana servis evinize gelmiş ve sorun yokmuş diyor. Eğer müşteri hizmetleri olarak arıyorsanız en azından şikayeti dinleyin ya da servisin ne yaptığını sorun. Onu da somak yok sadece bana servisin sorun yok raporunu bildiriyor. Hadi ya sanki ben bilmiyordum, koltuğa oturduğu ve gözüyle gördüğü halde sorun yok diyebilen müşteri memnuniyeti anlayışınızı. Hem binlerce liralık koltuk sat hem de üstüne üslük problemleri görmezden gel. Ne güzel iş vallahi. Böyle müşteri memnuniyeti de olma böyle koltuk takımı da olmaz. Benim sorunumu görmezden gelen tüm çalışanlarınıza verdiğim para haram olsun. Artık bu mecradan şikayet etmek yerine tüketici hakem heyetiyle muhatap olursunuz. Eğer oradan da sonuç çıkmaz ise mahkemeyle muhatap olursunuz.

Bellona Logo Bellona 14 Mayıs 12:18

Sayın İlgili, Tüketicimize gerekli bilgi aktarımı yapılmıştır. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Bellona Müşteri Hizmetleri Not: Değerli Tüketicimiz; markamız ürün ve hizmetleri ile ilgili istek, öneri ve şikayetlerinizi 0850 222 33 99 numaralı iletişim hattımıza ulaşarak ya da www.bellona.com.tr iletişim formundan iletebilirsiniz

profile-icon Adnan 29 Nisan 15:12

Biraz önce 0850 222 33 99 numaralı telefonu aradım ve iki haftadır neden benim sorunumu çözmek için aramıyorsunuz diye sordum. Bana verilen cevap "süreç devam ediyor, size bilgi aktarılacak" bu cevap sanırım açıkça "size mağdur etmeye devam edeceğiz" demenin kibarı. Yazıklar olsun aldığınız para. Haram olsun verdiğim her bir kuruş. Verdiğim yaklaşık 8000 TL paranın her bir kuruşu benim sorunumu görmezden gelen kişilere haram olsun. Şı mübarek ramazan ayında yapılan bu şey biraz argo tabirle "müslümana gavur eziyeti". Çünkü bir müslüman bunu yapmaz. Kalitesiz malı için müşterisini mağdur etmez.

profile-icon Adnan 29 Nisan 14:53

Bugün servis yetkisi iki kişi geldi ve koltuk takımlarına bizzat kendi gözleriyle bakarak gördüler. Şunu da ifade edeyim müşteri hizmetleri beni hala aramadı. Gelen servisi koltuklara aldığın yer göndermiş. Koltuklarda sıkıntı olduğunu göre göre ve bunu dile getire getire "hata yok" şeklinde servis fişi verdiler. Bu kişiler bu model koltuk takımların böyle şikayetlerin hep olduğunu ve benim evime gelmeden önce gittikleri yerde de aynı model (Mavenna) koltuk takımından aynı şikayetlerin olduğunu söylediler. Kendi ağızlarıyla aslında itiraf ettiler. Bu model koltukların süngeri o kadar kalitesiz ki bir kılıf dahi uyduramadılar. Bana kısaca "herkes şikayetçi ama fabrika bir şey yapmıyor, şikayetleri kabul etmiyor" dediler. Muhtemelen kendi bölge bayilerinden ya da genel merkezlerinden baskı gördükleri için bana hata yok fişi verip gittiler. Ben koltuklarla ilgili her şikayetimi dile getirdiğimde "o normal", "bu normal" deyip tüm kusurların aslında normalmiş gibi kabul etmemi istediler. Koltukların ezilen süngeleri ve tahtaya kadar yapışan haline ise "orta kısma oturursanız sıkıntı olmaz" diye saçma sapan ve ukalaca bir gerekçe sundular. Utanmadan bir de koltukların ortasına oturun tahtayı hissetmezsiniz dediler. Yani anlayacağınız üçlü koltuk diye geçen koltuklara 1 kişinin yatarak oturması durumunda tahtaya oturmayacağı sonucuna ulaşılıyor. Ben böyle saçma bir savunma görmedim. Allah sizleri bildiği gibi yapsın. Aldığınız para haram olsun. 1 haftadır bu koltuklar yüzünden belim ağrıyor. Eve ziyarete gelen annem, "ben bu koltuklara oturacağıma yerde halı üstünde otururum en azından belim ağrımaz" diye koltuklara oturmuyor bile. Yani halının üzerinde oturmak bu koltuktan daha rahat geliyor anlayacağınız. Bellona'nın malının arkasında durmayan ve bu kadar kalitesiz koltuk üreten bir firma olduğunu bilsedim bir liralık dahi mal almazdım. Ama maalesef kaliteli olduğunu düşünerek evdeki tüm mobilyayı oradan aldım. Yaklaşık 50.000 TL değerinde mal aldım ama memnuniyet alamadım maalesef. Yazıklar olsun Bellona, verdiğim parayı helal etmiyorum.

profile-icon Adnan 25 Nisan 13:15

Koltukların süngeri sanki bulaşık süngeri kalitesinde. O kadar kötü ki oturur oturmaz puf yastığa oturur gibi en az 15 cm çöküyor. Fotoğrafta da görüleceği üzere oturur oturmaz orta kısım ayrılıyor ve koltuğun ön kısmı tahtaya kadar yapışıyor. Verdiğim parayı helal etmiyorum. Bu koltukları ya iade alın ya da yenisini (kaliteli olmak şartıyla farklı model de olur) istiyorum. Sorunu bir an evvel çözün. Şu an bu takımın sıfırı 8 bin tl'nin üstünde ana bana sorarsanız 2 bin tl bile hak etmiyor. 10 yıllık kanepelerden daha kalitesiz

Bellona Logo Bellona 23 Nisan 17:29

Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Talebiniz ilgili birimlere iletilmiş olup, Tüketici Hizmetleri Yetkilimiz sizinle irtibata geçecektir. Markamız ürün ve hizmetleri ile ilgili her türlü soru, istek ve önerilerinizi Türkiye’nin her yerinden 0850 222 33 99 numaralı iletişim hattımıza ya da www.bellona.com.tr iletişim formundan iletebilirsiniz Saygılarımızla, Bellona Müşteri Hizmetleri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler