09 Eylül
#12572925

Beko Ürününün Arızasını Görmezden Geliyor!

Beko'dan 9575 nex model buzdolabı almıştım. Bayramdan önce dondurucu bölmesinin su dahil hiçbir şey dondurmadığını fark ettim. Arıza kaydı oluşturdum. Yetkili servis gelip bakınca bir problem olmadığını, ancak emin olmaları için içine bir cihaz yerleştireceklerini ve bu cihazdan alınan ölçüm sonuçlarına göre hareket edeceklerini belirttiler. Testo 184 T3 adında bir sıcaklık/derece ölçme cihazı yerleştirdiler ve birkaç gün buzdolabının içinde kaldıktan sonra cihazı geri aldılar. Cihazı aldıktan sonra neticeyi sorduğumda haklı olduğumu, dondurucunun düzgün çalışmadığının cihaz tarafından tespit edildiğini ve en yakın zamanda arızayı gidermek için tekrar geleceklerini söylediler. Aradan 1 hafta 10 gün kadar süre geçti ve gelmediler. Ben tekrar aradığımda bu sefer Beko genel müdürlükten yetkili mühendisle görüştüklerini ve buzdolabının dondurucusu çalışmıyorsa bile normal karşılandığını belirttiler. Şimdi basit bir soru soruyorum Beko markasına; adına dondurucu denilen bir cihaz eğer dondurma vazifesi görmüyorsa bu ürün arızalı mıdır değil midir? Arıza olarak görülmüyorsa buzdolabında neden soğutucu ve dondurucu diye iki bölme vardır?


Lütfen bu basit sorulara verilecek cevapların gereğini yerine getirin ve bir an önce bu işten anlayan birilerini görevlendirerek buzdolabımdaki arızayı giderin ya da arızayı gideremiyorsanız ürün değişimini sağlayın. Zira buzdolabımın hala yaklaşık 2 yıllık garantisi devam ediyor. Acil olarak çözüm bekliyorum aksi takdirde olayı mahkemeye intikal ettirmek durumundayım.


(Eklediğim görsel, testo ölçü cihazı buzdolabı dondurucu bölmesinde 1 gün kaldıktan sonraki ölçü değerini vermektedir. Görüldüğü üzere -20 derece olması gerekirken cihaz 0 derece olarak ölçmüştür.)

Mehmet Mehmet 919 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Mehmet17 Eylül

    Şikayet üzerine yetkili servis ikinci defa testo cihazını yerleştirdi dondurucu bölmesine. İki gün sonra (10 Eylül'de) geri aldılar. Ama hala bir geri dönüş yapılmadı. Bekliyoruz... (Görsel 10 Eylül de testo cihazını dondurucudan çıkarttığım ana aittir.)

  • Beko Temsilcisi09 Eylül

    Sevgili müşterimiz Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Şikayetiniz bizlere ulaştı. Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle [email protected] kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz. Beko ailesi olarak sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz. 7/24 yanınızdayız, mutluluğunuz için buradayız. Beko Müşteri İletişim Merkezi 444 0 888

Ziyaretçi Yorumları