Beko Kurutma Makinesinin Arızası Devam Ediyor!

Orhan Birol A. |

Kurutma makinemde meydana gelen arıza sebebi ile arama motorunda ilk bulduğum 4442640 numaralı marka başlıklı servisi aradım. Gelip aldılar, kartın, rezistansın arızalı olduğunu söyleyip, ertesi gün getirdiler ve 320 TL aldılar. Aynı arızanın devam ettiğini görüp beni arayan cep numarasını aradım, ulaşamadım.

Firmanın genel müşteri hizmetlerini aradığımda, o numaranın kendileri ile alakalı olmadığını söylediler. Hafif bir şikayet ile tekrar servis istedim. Gelen servise tüm bunları anlatıp, iyi yapılması rica ettim. 200 TL üç parça değişimi, ile on gün sonra getirdiler ve ilk denememde aynı arıza tekrar etti, 160 TL'de saat arızası ile, yenisi fiyatına geldi. Sinir de çabası, bekliyorum.

Etiketler :

Tekrar Eden Sorun Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Orhan Birol A.
  05 Haziran
  00:38

  Bugün öğleden sonra çağrı merkezinden Ercan bey ile aramızda geçen kibar diyalog şu şekilde gerçekleşti. Sorunumun geçip geçmediğini sordu, ben de; son defa çalıştırdığımda programın normal sonlandığını bir daha denemediğimi fakat çok tatmin olmadığımı çünkü başından beri (kayıtlarında da olan) aynı arızanın sadece sonucunu son gelen servis elemanının yaklaşık 5, 10 dk. Da çözdüğünü o zaman niçin bu kadar parça değiştiğini ve bu kadar fiyat tuttuğunu anlayamadığımı sadece kayıtlarında olsun diye söyledim. Kibarca dinledi (zaten cevap istemiyordum) sorun sonlandı diye not alacağını bir daha aramayacaklarını her hangi bir sorun karşısında benim arayabileceğimi söyleyerek ve devam ile şahsıma özel yapılabilecek ürün indirim mesajlarını alıp, almak istemediğimi sordu. Ben de bir daha bu markayı kesinlikle satın almak istemediğimi nazikçe cevap olarak verdim. Karşılıklı saygılı konuşma bitirme sözcükleri... Umarım bitti.

 • Orhan Birol A.
  03 Haziran
  15:21

  Teşekkürlerim; sadece şikayet var platformuna, yetkililerine, çalışanlarına ve sonunda beni dinleyip, anlamaya ve ilgilenmeye, çabalamaya karar veren yetkili servis elemanına aittir. Yoksa akıl sağlığı yerinde biri olarak firmaya teşekkür ettiğim düşünülsün istemem.

 • Orhan Birol A.
  02 Haziran
  23:40

  Sorumlu biri olarak, bugün ki gelişmeler şu şekilde oldu, kısaca özetleyeyim örnek olması açısından; Yaklaşık 5, 6 telefon konuşması sonrasında videoya çektiğim arızayı, videodan değil kendilerince görülmesi gerektiği söylendi. Israrlarım sonucunda gelirlerse görebilecekleri konusunda ikna edebildim. Ve saat 19:00 gibi gelen, gündüzde gelen servis yetkilisine gösterdim. Arkasını açıp sebebini anlayamadığımız şekilde yanlış yerde biriken suyu temizledi. Gittikten sonra, yıkayıp çamaşırları, kurutmayı bir kere daha denedim. Bu defa program olması gerektiği gibi arıza vermeden sonlandı. Bu arada gittikten bir saat sonra, ilgilenip şahsi telefonu ile arayan ve \'\'hiç canınızı sıkmayın ne arıza olursa olsun halledebiliriz \'\' diyen servis yetkilisine tabii ki teşekkür ederim. Keşke daha kolay anlaşabilseydik... Sonuç olarak bir daha aynı arızayı yapana kadar (ki yapmaz ise memnun olurum) kolaylıklar dilerim... Bir son teşekkürler bu siteye, yöneticilerine, çalışanlarına hakikaten çok etkili... Tekrar teşekkürler... Not:Telefon ile aranacak isem tekrardan, lütfen öğleden sonra...

 • Orhan Birol A.
  02 Haziran
  16:34

  Öğlenden önce arayan müşteri danışmanı hanımefendinin nazik ve saygılı sorularına daha detaylı bir anlatım sonrasında, saat 15.00 gibi gelen servise aynı şeyleri tekrar, tekrar anlattım. Bakıp; \'\'tamam sıfırladım makineyi bir sorun çıkmayacaktır\'\' \'\'20 küsur yıllık deneyimlerim... Gibisinden\'\' ve aksini söylememe rağmen \'\'az çamaşır koymuşsanız ondandır\'\' gibi hiçbir anlam veremediğim sözlerden sonra, temiz çamaşırlarımı da yıkayıp tekrar kurutmaya çalıştım. 20 dk. Sonra videoya da çekip gösterdiğim aynı arızayı tekrar yaptı. Şimdi tekrar aramaya hakikaten ben \'\'utanıyorum\'\' Çok mu zor? Bir türlü söyleyemediğiniz! Bu makineyi alıp yenisini hatta daha üst modeli ile değiştirmek, vermek, bu kadar mağduriyet, neredeyse onlarca konuşma yapmak yerine. Ve kibar bir özürle birlikte... Sevgili çalışanlar, yetkililer bu son derece şık olurdu ve sizden de bir eksiltmez idi nasıl ki bana da çok bir şey katmayacağı gibi. Sadece itibarınız gözümde, nazarımda yüksek olurdu ne kadar değerlidir bilemem.

 • 02 Haziran
  10:31

  Değerli Müşterimiz,
  Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
  Başvurunuzla ilgili olarak özel müşteri danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
  Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle smt@arcelik.com kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz.
  Ayrıca tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 0 888 / 0850 210 08 88 Beko Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.
  Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz.

  Beko A.Ş. Tüketici Hizmetleri
  444 0 888 / 0850 210 08 88
  www.beko.com.tr