28 Şubat 2014

Bebekruyasi.com Eksik ve Arızalı Gönderilen Ürün

12.02.2014 "Prego Galaksi Elektrikli Salıncak" siparişim 18.02.2014'de geldi. Ofis sandalyesi kutusuna koyulmuştu. Pis ve kötü kokuyordu. Eksikti. Kutudan vidalar çıkmamıştı. Kurulum yapamadık. Ayrıca test ettim çalışmıyordu. Firma ile defalarca konuştuk. Vidaları göndereceklerini, kafasını sıfır ile değiştireceklerini belirttiler.26.02.2014'de tekrar geldiğinde; Yine vidalar yoktu. Ama bu çok önemsizdi. Aynı ürün, bizim kutu ile bu sefer daha kötü bir halde geldi. Elektronik kısmının kapağı açılmış ve tüm kabloları dışarı sarkmıştı. Tekrar aradık kabul etmeyeceklerini hatanın MNG kargoda ve bizde olduğunu söylediler.

Burak 412 Okunma

Cevaplar

  • Burak29 Ağustos 2014

    09.05.2014'de Tüketici Hakları Hakem Heyetinden lehime çıkan karar sonrası, itiraz etme hakları olduğu için bir süre beklemem ve eğer sizinle iletişime geçilmez ise hakkınız olan para iadesi için firma ile iletişime geçmem söylendi. 18.07.2014 ve 02.08.2014 tarihlerinde karar dosyası ile birlikte iki kere mail attım. Cevap gelmeyince 08.08.2014'te de telefon ile arayıp durumu izah attim ve tekrar bir mail yolladım. Beni görmezden geldiler. Cevap vermeye bile gerek duymadılar. Bu da benim için firmanın ne denli profesyonel çalıştığını ve niyetinin ne olduğunu gösteriyordu. Saolsun avukat arkadaşlar da yol gösterdiler. Şu an icraya başvurumu gerçekleştiriyorum.

  • Burak01 Mart 2014

    28.02.2014 Akşam 20:15′de Emir bey beni aradı ve yaklaşık 1 saatten fazla bir görüşme gerçekleştirdik. Ürün ile ilgili fotoğrafları daha yeni gördüğünü, en son annemle gerçekleşen konuşmanın gergin olduğu için anlaşamadıklarını ve bu olayda başımıza gelenlerin tek sorumlusunun MNG Kargo olduğunu belirttiler. Kendisinin daha ilk kargoyu orjinal paketinde sorunsuz gönderdiğini ve bunu kamera kayıtları ile kanıtlayabileceğini söyledi. Aynı zamanda ikinci kargoda da yine sorumlunun MNG Kargo olduğunu, kendisinin sıfır ürün paketinden açıp bizim ktuya yerleştirip gönderdiğini söyledi. Bu kadar uzun bir süre akşam bana bir şeyler anlatma çabası inandırıcıydı fakat hala ürünün çalışmadığı ve vidalarının olmadığı gerçeği değişmiyordu. Kaldı ki ben ürünü başka bir yerden sorunsuz bir şekilde satın aldım ve kullanmaya başladım. Şu noktadan sonra para iadesi dışında bir şey beni ilgilendirmiyor. Evet tüm suç MNG Kargonun olabilir ama iki kere aynı kişiye üst üste hata yapmaları şaşırtıcı. Sonuçta ikinci kere ürün geldiğinde -hadi elektronik aksamının dışarı sarkmasını önemsemiyorum, ben toplarım onu ama- denedim yine çalışmıyordu ve yine vidalar yoktu. Söylediklerinde -eğer doğru ise- benim mağduriyetim kadar onların da mağduriyeti var. Sonuçta bu ürünü ben para verip alıyorsam yine muhattabım da para vererek alıyor.. Şu an süreç kargo tarafında ne olduğunun araştırılma noktasında. Benim tüketici haklarına başvurum devam edecek ama Emir beyin söylediklerini de ekleyeceğim..

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön