27 Ağustos
#12494406

Baytekin Teknik Cihazlar Garmin Fenix3 Sensör Arızası

Bisiklette Garmin Edge1000 koşuda da Garmin Fenix3 saat kullanıcısıyım. Temmuz ayı ortalarında fenix3 saatimi kullanırken kilitlendi, bende resetlenirse düzelebileceğini düşünerek default ayarlarına getirdim sonra tekrar ayarlamaya çalıştım ancak nabız, hız ve kadans sensörlerini cihaz görmedi, Edge 1000 cihazımda aynı sensörleri denedim herhangi bir sorun yoktu.


Sonra kendim ayarlayamadığım için cihazımı Garmin Türkiye distribütörü Baytekin'e gönderdim. 10 gün sonra durumunu öğrenmek için aradığımda Garmin merkezden program beklendiği ve onu yükleyerek ayarlamaya çalışacaklarını söylediler. Bir hafta kadar sonra sonuç için tekrar iletişim kurdum bu defa saatimin Start butonundan su aldığını ve ana kart oksitlendiği için tamir edilemediğini söylediler. Üstelik bu cihazı ben neredeyse bir yıldır ne havuz ne de denizde bir kez bile kullanmadım, bir yıldır çalışan saat neden birden su nedeniyle arıza yapsın anlayabilmiş değilim.


Ayrıca bana saati tamir edemedikleri için yeni cihaz önerdiler ancak hiç de mantıklı fiyatlar değildi, o fiyatlara piyasadan neredeyse sıfır cihazlar bulunabiliyor. Bunun adil bir yaklaşım olmadığını düşünüyorum. Çünkü kullandığım cihaz triatlon için üretildiğinden herhangi bir yerden su alması kabullenebileceğim bir durum değil. Bu iki yıllık garanti kapsamında değil Garmin markasının ömür boyu garantisinde olmalı diye düşünüyorum.


Fenix3 cihazımın tamir edilemiyor olmasından çok yeni cihaz satmaya çalışmalarını firmaya hiç yakıştıramadım. Tamir edilemiyorsa da yenisini bedelsiz gönderilmesini beklerdim.
Maratona hazırlandığım için sorunun en kısa zamanda çözülmesini ve bana yeni cihaz gönderilmesini bekliyorum.

Yalçın Yalçın 5.277 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları